Porada

Kule do kąpieli i ich zastosowanieKule do kąpieli stanowią namiastkę prawdziwego spa. Po wrzuceniu do wanny natychmiast buzują niczym szampan, uwalniając przy tym piękne zapachy. Dzięki kulom kąpiel staje się czasem relaksu, a także zabawy. Uwielbiają je zarówno dorośli jak też dzieci, dlatego warto je kupować.


Musujące kule do kąpieli można kupować w licznych sklepach, ale można je też bardzo łatwo przygotować samemu w domu.

Receptura kuli kąpielowej została przygotowana w ten sposób, że gwarantuje ona odżywienie oraz nawilżenie skóry. Najczęściej dostępne są one w następujących nutach zapachowych: białe piżmo, róża, pomarańcza z chili, wanilia, masculini, lawenda, guava, magnolia, malina, mleczna czekolada bądź zapachy różnych kwiatów.  Kule do kąpieli całkowicie rozpuszczają się w wodzie zaraz po ich zanurzeni. Niektóre kule wystarczają jednak na kilka kąpieli, jednak zazwyczaj nie więcej jak trzy. Niezwykle ciekawe i przyjemne jest to, że po wpuszczeniu kuli do wody, woda zabarwia się na dany kolor, na przykład fioletowy, pomarańczowy, zielony lub żółty. Zapach kuli jest bardzo intensywny, dzięki czemu utrzymuje się on w łazience nawet po zakończonej kąpieli. Ten zapach przebija się też przez opakowanie, dzięki czemu bez problemu można go sobie dobrać w czasie zakupów. Po kąpieli przy użyciu tej kuli skóra staje się śliska i bardzo przyjemna w dotyku. Kule do kąpieli dostępne są w licznych sklepach zarówno stacjonarnych, jak też internetowych. Istnieje mnóstwo zapachów, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie taki, który będzie dopasowany do jego własnych upodobań. Przy użyciu takiej kuli można sobie w doskonały sposób urozmaicić kąpiel, dzięki czemu będzie ona bardzo przyjemna i nawet nie będzie się chciało wychodzić w wanny. W sklepach dostępne są specjalne kule zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych. Wykonywane są one z naturalnych substancji, dzięki czemu w ogóle nie są one szkodliwe dla cery.

Kule do kąpieli najłatwiej jest kupić w sklepie, jednak warto pamiętać również o tym, że bez problemu można je samemu zrobić. Należy wymieszać bardzo dokładnie sodę z kwaskiem cytrynowym, a następnie dodać do tego barwnik, jeśli się chce, aby kule były kolorowe. Dla uzyskania delikatnego koloru można dodać nawet szczyptę suszonych ziół. W dalszej kolejności należy jeszcze dodać olejek eteryczny w takiej ilości, aby zapach był odpowiednio intensywny. Na koniec trzeba wziąć wyciąg z oczaru i należy zacząć go intensywnie mieszać jedną ręką, natomiast drugą dodawać oczaru, aż masa zacznie się pienić.