Porada

Do czego służą kontenery chłodnicze? Sprawdź zanim się zdecydujesz!Kontenery chłodnicze to wielkie, przypominające sześcian pojemniki (zazwyczaj ze stali), które wykorzystuje się przede wszystkim do transportu towarów żywnościowych, potrzebujących odpowiedniej temperatury, która zagwarantuje im maksymalną trwałość. Należy wspomnieć, że są one stosowane do składowania zarówno żywności świeżej, jak i głęboko mrożonej. Co warto o nich wiedzieć zanim zdecydujecie się na zakup kontenera chłodniczego dla swojej firmy? Sprawdźcie!


Kontener chłodniczy — zastosowanie

Kontenery chłodnicze służą głównie do przewożenia ładunków wymagających nieustannego chłodzenia. Warto zaznaczyć, że świetnie sprawdzają się one do transportów długo- i krótkodystansowych. Są odporne nawet na bardzo trudne warunki pogodowe. Wiele firm, które magazynują u siebie żywność, leki lub inne wymagające produkty, korzysta z kontenerów jako alternatywy dla dużo droższej chłodni. Kontenery są niesamowicie wszechstronnym rozwiązaniem, które ma mnóstwo zalet, docenianych przez korzystające z nich osoby.

article-thumb  

Zasada działania kontenerów chłodniczych

Kontenery chłodnicze zachowują odpowiednią temperaturę wewnątrz dzięki temu, że zostały wyposażone w specjalistyczną izolację termiczną. Posiadają one niezwykle funkcjonalny system chłodzenia, dzięki któremu w zależności od konkretnych, wykazywanych w danym momencie potrzeb, są w stanie zachować w swoim wnętrzu temperaturę na określonym poziomie. Ogromnym atutem kontenerów tego typu jest fakt, że w ich wnętrzu ma miejsce swobodny przepływ powietrza. Trzeba zaznaczyć (i nie można o tym zapominać), że nawet przy maksymalnym obciążeniu, przepływ powietrza w kontenerze nie może być pod żadnym warunkiem blokowany. Co za tym idzie, kluczowe dla jego skuteczności jest przestrzeganie zasad i linii wskazujących granice załadunku. Przepływ powietrza pod znajdującymi się w załadowanym kontenerze produktami umożliwiają profile typu T wykonane z aluminium.

Chłodnia w kontenerze – co w niej przechowywać?

W kontenerze, który powstał w celu chłodzenia, można przewozić produkty o niskiej trwałości oraz te mrożone. Są to m.in. mięso, nabiał, owoce, warzywa, ryby, owoce morza, ale także leki, kwiaty i inne rośliny.   

Numer jeden w chłodzeniu

Kontenery chłodnicze to hit, jeśli chodzi o przechowywanie wymagających niskiej temperatury produktów. Ze względu na swoją wysoką efektywność uznawane są za przodujące urządzenia chłodzące. Jeśli poszukujecie sprawdzonego producenta tego typu rozwiązań, koniecznie odwiedźcie stronę partnera tego artykułu – Seabox.