Porada

Długi weekend - jak go spędzić?Długi weekend - jak go spędzić?

 W tym roku mieliśmy już trochę długich weekendów, co było doskonałą okazją do wypadów za miasto, spędzania czasu z rodziną, czy spotykania się ze znajomymi. Czasem ilość dni wolnych przytłacza, szczególnie pracoholików, którzy nie wiedzą co z tym zrobić.


Podpowiadamy w jaki sposób dobrze wykorzystać tyn kilka dni, zwłaszcza, jeśli dopisze pogoda.

Jednym ze sposobów na efektywne wykorzystanie wolnego czasu w długi weekend jest wypad za miasto, najlepiej nad jezioro bądź zalew. Z powodzeniem można zostać na noc, zwłaszcza, że tego typu kąpieliska mają dość dobrze rozbudową infrastrukturę, z noclegami i urozmaiconym wyżywieniem włącznie.

Dużą popularnością cieszą się szczególnie przyczepy campingowe, ale również kilkuosobowe domki z aneksami kuchennymi lub urokliwe brdy, przypominające po trochę domek góralski i indiańskie tipi. Koszt wynajęcia takiego domku to kwota od 120 do 200 złotych za dobę, co nie jest małą sumą, jednak jeśli rozłoży się ją na wszystkich lokatorów, to okaże się, że koszt wynajmu zmniejsza się nawet dziesięciokrotnie. Nie ma nic przyjemniejszego, jak odprężenie się po całym tygodniu pracy, pływanie w ciepłym jeziorze, czy też beztroskie opalanie na słonecznej plaży.

Dobrą opcją na spędzenie długiego weekendu jest również zorganizowanie grilla albo ich serii, dzień po dniu. Naprawdę nie trzeba wiele, wystarczy Wyborowa, skrzynka piwa, trochę dobrego mięsa i innych przysmaków, a cały wieczór można spędzić na beztroskim biesiadowaniu. Zabawa jest tym bardziej przednia, jeśli towarzyszy jej dobra muzyka, byleby nie była zbyt głośna, żeby nie zakłócić spokoju sąsiadów. Będziemy mieli prawdziwe szczęście, jeśli ci okażą się tak samo wyluzowani i chętni do grillowania, jak my.

Długi weekend można spędzić również aktywnie, odkopując z piwnicy rower i wybierając się w przejażdżkę po własnej okolicy, w myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dzięki wysiłkowi fizycznemu poprawi się nasze samopoczucie, a i być może odkryjemy miejsca, których nawet się nie spodziewamy. Jeśli nie mamy roweru – żaden problem. Z powodzeniem zastąpią go nogi – piesze wędrówki nawet po nizinach mogą okazać się ciekawą przygodą, zwłaszcza, jeśli zakończą się wspólnym ogniskiem, drinkami z wódką, czy innym alkoholem i rozmowami do bladego świtu.

Długi weekend to idealny czas na odświeżenie zapomnianych znajomości, ale też nawiązanie nowych. Spędzenie go w domu przed telewizorem, czy komputerem zdecydowanie odpada, gdyż na tego typu „odpoczynek” jeszcze przyjdzie czas.


Najnowsze porady i artykuły:

Napój Ayran to tradycyjny napój spożywany od wieków głównie w krajach Bliskiego Wschodu, takich jak Turcja, Armenia i Iran.

Imię Weronika ma swoje korzenie w łacinie i grece, wywodzi się od słowa "vera", oznaczającego "prawda" lub "wiara".

W pulsującym sercu cyfrowego królestwa, gdzie wirtualne i namacalne przeplatają się, Alex został uwikłany w kuszącą sieć zakładów sportowych online.

Podlewanie roślin doniczkowych to jedna z podstawowych czynności w dbaniu o ich zdrowie i dobrą kondycję.

Imię Maciej, noszone przez wiele osób na całym świecie, kryje w sobie zarówno bogactwo historii, jak i wyjątkowe cechy osobowości.

Imię Seweryn, noszone przez wiele osób na całym świecie, kryje w sobie bogactwo historii i symboliki.

Imię Ada nosi ze sobą bogatą historię i symbolikę, która wpływa na życie jego nosiciela. W niniejszym artykule zgłębimy różne aspekty tego imienia,

Biuro księgowe Katowice oraz biuro rachunkowe Katowice to kluczowe punkty wsparcia dla przedsiębiorców działających na terenie tego dynamicznie rozwijającego się miasta. Wybór profesjonalnej firmy zajmującej się księgowością i rachunkowością

Lubaczów jest miastem na Podkarpaciu, które znajduje się bardzo blisko granicy z Ukrainą. To niewielkie miasto liczące niecałe 12 tysięcy mieszkańców. Posiada jednak bardzo bogatą historię, a pierwsze informacje na jego temat pojawiły się już w 1204 roku.