Porada

Dlaczego warto regularnie przeprowadzać audyt w firmie?


Porady i newsy, DIY -  cityon.pl


Stałe monitorowanie działalności firmy jest konieczne, aby móc sprawnie reagować na bieżące wydarzenia i kontrolować efektywność wykonywanej pracy. Jednym z narzędzi, które to umożliwia, jest audyt — dlaczego warto regularnie go przeprowadzać?


Na czym polega przeprowadzanie audytu?

Podczas przeprowadzania audytu dokładnie badana jest działalność danego przedsiębiorstwa. Audyt wewnętrzny opiera się na niezależnych, obiektywnych działaniach, które mają na celu dogłębną analizę podejmowanych działań i optymalizację procesów. Więcej na ten temat przeczytasz na https://www.crowe.com/pl/services/konsulting/audyt-wewnetrzny.

Audyt skupia się na wszystkich obszarach organizacyjnych firmy — dzięki temu możliwe jest zidentyfikowanie obszarów ryzyka i wszelkich nieprawidłowości w procedurach, a następnie wprowadzenie zmian i poprawek.

Jak często warto przeprowadzać audyt?

Częstotliwość przeprowadzania audytu jest uzależniona od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa.  Audyt wewnętrzny przeprowadza się nawet kilka razy do roku — zazwyczaj w przypadku większych firm odbywa się to częściej. Istnieje również możliwość przeprowadzania tzw. audytu ciągłego, który jest dobrym rozwiązaniem w przypadku wykonywania powtarzalnych testów dotyczących regularnych działań.

Jakie korzyści daje regularne przeprowadzanie audytu?

Przeprowadzanie regularnych audytów to klucz do uzyskania wielu użytecznych informacji. Możemy w ten sposób dowiedzieć się, jaki jest faktycznie stan danych procesów, ocenić zgodność działań z obowiązującymi przepisami i przyjrzeć się efektywności pracy. Im szybciej uda się zidentyfikować dany problem, tym szybciej można go bowiem rozwiązać — to właśnie dlatego regularne przeprowadzanie audytów może znacząco przyczyniać się do odniesienia przez firmę sukcesu.

 

Kontrolowanie tego, co dzieje się w przedsiębiorstwie, to skomplikowane zadanie. Można zadbać o jego wykonanie samodzielnie, jednak warto rozważyć możliwość zlecenia go zewnętrznej firmie i profesjonalistom. Z ofertą tego typu usług można zapoznać się na https://www.crowe.com/pl.

Dodaj swoją wizytówkę
 
Szukasz większej ilości klientów lub chcesz wypromować swoje miejsce? CityOn.pl oferuje darmowe oferty dla firm, które chcą, aby ich nazwa pojawiła się w sieci. Kontroluj swoje informacje biznesowe, w tym godziny, produkty, lokalizacje i inne.
 
Dodaj swoją wizytówkę


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów