Nowość

Dlaczego powierzchnie biurowe w Gdańsku cieszą się ogromnym zainteresowaniem?Jeszcze kilkanaście lat temu w Trójmieście było wiele niezagospodarowanych powierzchni biurowych „z poprzedniej epoki”. Najem nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Biurowce stały puste, a na ich ścianach wisiały ogłoszenia – „do wynajęcia”.


Jednak… od jakiegoś czasu sytuacja ta zaczęła się zmieniać. 

Na przykład, popyt na powierzchnie biurowe w Gdańsku rośnie, wciąż przybywa chętnych do wynajęcia powierzchni, a biurowce - można rzec - zalewają miasto.

Dlaczego tak się dzieje i co decyduje o tym, że w powierzchnie biurowe Gdańsk inwestuje ostatnio niemalże cały czas? Przede wszystkim, rozwój biznesu w Polsce. Nasz kraj przyciągając zagranicznych najemców, staje się też atrakcyjnym miejscem dla rodzimych biznesmenów.

Inwestorzy wybierając lokalizację dla swoich firm, biorą pod uwagę, przede wszystkim, prestiż powierzchni biurowych (gdyż jest to niejako wizytówka firmy), atrakcyjność miasta, a także rozwój gospodarczy i komunikacyjny całego regionu. Inwestując w powierzchnie biurowe, Gdańsk zyskuje wiele kart przetargowych dla swoich mieszkańców i gdańskich przedsiębiorców. Jest to miasto, będące centrum gospodarczym, administracyjnym, kulturowym i naukowym. Gdańsk jest też głównym węzłem komunikacyjnym północnej Polski. Nieustannie rozwija się tu rynek nieruchomości, a do tego – miasto jest jednym z najatrakcyjniejszych, pod względem turystycznym, miejsc w kraju. Wiele programów wsparcia rozwoju biznesu, wdrożonych między innymi przez władze samorządowe oraz przyjazna atmosfera dla przedsiębiorców sprawiają, że Gdańsk jest miastem sukcesu, miejscem stworzonym dla ludzi aktywnych, dynamicznych, pomysłowych…

Nowoczesne i coraz liczniejsze powierzchnie biurowe w Gdańsku to znak, że miasto jest doskonale przygotowane do tego, co dzieje się tu w sferze biznesu i do perspektyw związanych z dalszym napływem inwestorów zagranicznych. Gdańsk posiada nieograniczone możliwości. Oferuje nie tylko atrakcyjne lokalizacje, ale również wykwalifikowana kadrę.

Nie ma się więc czemu dziwić, że w powierzchnie biurowe w Trójmieście inwestuje z pełnym zapałem i wiarą w lepsze jutro.

Powierzchnie biurowe w Gdańsku nie tylko ciągle powstają, ale również powstawać będą, gdyż jest idealne miejsce na osiągnięcie sukcesu biznesowego.