Porada

Czym jest kalkulator zdolności kredytowej i dlaczego warto z niego skorzystać?Zdolność kredytowa – co to takiego?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, czym w ogóle jest zdolność kredytowa. Otóż w ten sposób określa się możliwość spłaty danego zobowiązania wraz z odsetkami w ustalonym terminie. Weryfikacja zdolności kredytowej umożliwia bankom oszacowanie ryzyka związanego z kredytem. Warto zapoznać się ze swoją zdolnością kredytową jeszcze przed wizytą w placówkach bankowych. Z pomocą mogą przyjść kalkulatory.

Czym jest kalkulator zdolności kredytowej?

Narzędziem, które umożliwi Ci obliczenie zdolności kredytowej, jest specjalny kalkulator. Kalkulator zdolności kredytowej bierze pod uwagę różne czynniki, np. miesięczny dochód, stałe wydatki, limity na kartach kredytowych, dotychczasowe zadłużenia i zobowiązania finansowe, wysokość wkładu własnego, wiek i stan cywilny, liczbę osób w gospodarstwie domowym, a nawet zawód, czy też miejsce zamieszkania. Oprócz tego istotny jest również szacowany okres spłaty zobowiązania i oprocentowanie. Każdy bank skupia się na nieco innych czynnikach, ale kalkulator zdolności kredytowej może przynajmniej oszacować ogólną zdolność.

Jakie są zalety kalkulatorów zdolności kredytowej?

Ogromną zaletą kalkulatorów zdolności kredytowej jest to, iż są bardzo intuicyjne i szybkie. Wiele z nich umożliwia wybór różnych parametrów, w zależności od wymagań banków. Obliczenie zdolności nie zajmuje dużo czasu, a jest niezwykle przydatne. Kalkulator może podpowiedzieć, o jaką kwotę kredytu jesteś w stanie się ubiegać i jakie są szanse na jego otrzymanie. Nowoczesne kalkulatory wyróżniają się bardzo wysoką wiarygodnością.

Bez wątpienia kalkulator zdolności kredytowej to bardzo przydatne narzędzie. Pozwala realnie określić swoje szanse na kredyt i uniknąć przykrych niespodzianek w banku.