Porada

Czy warto zdecydować się na blaty z konglomeratu?Konglomerat kwarcowy to naturalny materiał, który znajduje wszechstronne zastosowanie w budownictwie oraz w aranżacji wnętrz. Świetnym przykładem są właśnie blaty z konglomeratu, które pozwolą na stworzenie pięknej, a zarazem praktycznej kuchni. Jakie cechy posiada ten materiał? Dlaczego idealnie nadaje się na blat kuchenny?


Czym właściwie jest konglomerat kwarcowy?

Blaty z konglomeratu kwarcowego są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych blatów kamiennych. Jeśli interesują cię blaty z konglomeratu, Warszawa to miasto w którym bez problemu znajdziesz wielu producentów. Materiał ten produkuje się z piasku kwarcowego z żywicą poliestrową oraz barwnikiem nadającym finalnemu produktowi atrakcyjny kolor. Blaty z konglomeratu są lżejsze od kamiennych, a także można je pozyskać w niższej cenie, chociaż w zasadzie oferują one te same zalety, co blaty z naturalnego kamienia. Z tego względu blaty wykonane z konglomeratu kwarcowego cieszą się coraz większą popularnością i znajdują zastosowanie w wielu kuchniach, ale również łazienkach.

Jakie właściwości posiada blat z konglomeratu?

Blat wykonany z konglomeratu kwarcowego w dużej mierze posiada parametry zbliżone do blatów kamiennych. Przede wszystkim jest to materiał odznaczający się wysoką trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także ścieranie. Jest to materiał niechłonny, dzięki czemu, nie zagraża mu wilgoć, natomiast zabrudzenia nie przywierają do powierzchni, dzięki czemu, blaty z konglomeratu kwarcowego można łatwo utrzymać w czystości. Jednym z powodów, dla których blaty z tego materiału coraz częściej zastępują blaty kamienne jest ich lekkość.

Jakie zalety posiadają blaty z konglomeratu kwarcowego?

Blaty w kuchni i łazience powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne. W aspekcie funkcjonalności blaty z konglomeratu kwarcowego wypadają doskonale. Odznaczają się bardzo wysoką trwałością, wytrzymałością i niewrażliwością na uszkodzenia mechaniczne. Zagrożenia nie stanowią wysokie temperatury oraz wilgoć, a zatem czynniki, które zawsze są obecne w kuchni i łazience.

Niechłonna powierzchnia sprawia, że blaty z konglomeratu nie chłoną zabrudzeń i są bardzo proste w czyszczeniu, co pozwala bez trudu zachować ich nienaganny wygląd. Ze względu na wysoką zawartość jonów srebra, takie blaty posiadają właściwości antybakteryjne, co ma znaczenie w kontekście obróbki jedzenia. Jednym z powodów, dla których blaty z konglomeratu kwarcowego cieszą się tak dużą popularnością jest również ich cena. Posiadają one te same zalety, co blaty z kamienia naturalnego, ale są od nich znacznie tańsze.