Porada

Czy mrówki mogą zaszkodzić Twojemu ogrodowi?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:Mrówki są w przyrodzie bardzo potrzebne. Niestety ogrodnicy raczej za nimi nie przepadają. Okazuje się bowiem, że mogą one być bardzo szkodliwe dla roślin. Walka z nimi nie należy przy tym do najłatwiejszych. Do sukcesu niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich preparatów ochronnych.


Dlaczego mrówki szkodzą?

Dla wielu osób, szczególnie tych które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem, mrówki wydają się być całkowicie nieszkodliwe. Prawda jest zupełnie inna. Ich podziemne korytarze i gniazda doprowadzają do przesuszenia gleby. Nie trudno się domyślić, że w konsekwencji doprowadza to do zniszczenia roślin. Kolejnym problemem jest budowanie gniazd w drewnie. Może to zniszczyć zarówno drzewa, jak i niektóre elementy ogrodowych budynków (takich jak altanki). Zbyt duża kolonizacja mrówek sprawia, że stają się one szczególnie niebezpieczne, bardzo często zaczynają one bowiem nawet gryźć. Zazwyczaj robią to, chroniąc swoje gniazda. Szybki rozwój tych owadów może sprawić, że pojawią się nawet w domu. Wtedy walka z nimi staje się jeszcze trudniejsza.

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu

Większość „domowych” metod walki z mrówkami nie przynosi oczekiwanych skutków. Zalewanie gniazd gorącą wodą raczej się nie sprawdzi. Efektywniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnych środków ochronnych, na przykład tych firmy lovethegarden.com/pl-pl. Dobrze dobrany preparat zwalczy insekty i dodatkowo zabezpieczy ogród. Zazwyczaj wszystkie środki stosuje się bezpośrednio na gniazda szkodników. Przed zastosowaniem jakiekolwiek dawki preparatu konieczne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi. Znajdują się na niej wszystkie informacje dotyczące zachowania środków ostrożności przy rozpylaniu.

Mrówki w ogrodzie pojawiają się przy sprzyjających dla nich warunkach. Warto wiedzieć, że niektóre rodzaje roślin mogą je jednak odstraszyć. Do tej grupy należą między innymi czosnek, lawenda i tymianek. Oczywiście nie ma żadnej gwarancji, że ich uprawa całkowicie zapobiegnie pojawieniu się tych małych insektów w ogrodzie, dlatego warto zaopatrzyć się również w chroniące przed tym środki.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów