Porada

Atrakcje w Krakowie Kraków jest jednym z takich miast, które wciąż odkrywa przed nami swoje nieznane strony. Zazwyczaj turyści skupiają się na zwiedzaniu miejsc oczywistych i wymienionych w większości poradników podróżniczych. A może tym razem zwiedzimy Kraków w nieco inny sposób?

Zieleń

Kraków jest jednym z tych miast, które mogą pochwalić się dużą ilością miejsc zielonych takich jak parki, skwerki i zieleńce. Jedną z największych atrakcji jest ogród zoologiczny. Miejsce to jest oddalone od centrum miasta. Znajduje się na Wzgórzu Pustelnik w Lasku Wolskim. Dzięki takiemu położeniu odwiedzając to miejsce, możemy w niesamowity sposób odpocząć od miejskiego zgiełku. Do ogrodu nie można dojechać własnym samochodem. Samochody parkowane są poniżej na parkingu z ograniczoną ilością miejsc, tak więc nie ma możliwości, aby każdy przyjezdny zaparkował. Zoo jednak mimo wszystko jest dobrze skomunikowane z miastem i do ogrodu możesz podjechać autobusem miejskiej komunikacji lub w ostateczności taksówką. Ogród zoologiczny w Krakowie jest jednym z największych w Polsce i może poszczycić się dużą ilością zwierząt, których nie ma w innych ogrodach. 

Planty

Jednym z kolejnych miejsc, które powinno znaleźć się na mapie odwiedzin, są krakowskie Planty. Jest to park miejski okalający Stare Miasto. Powstał w latach 1822-1830 na miejscu zburzonych murów obronnych miasta. Przed powstaniem parku na tym terenie było wielkie składowisko śmieci komunalnych i ścieków. W pewnym momencie podjęto decyzję o zmianach na tym terenie, aby przywrócić blask miastu. W parku znajduje się duża ilość zieleni i już wiekowych drzew. Powierzchnia parku to 21 ha i około 4 km długości.

obraz-1

Widok z góry

Kraków z racji swojego położenia na południu Polski, które jest niezwykle malownicze, może poszczycić się pięknymi widokami z góry. Dzięki temu jest bazą wypadową dla wielu firm organizujących na przykład przeloty paralotnią lub skoki ze spadochronu. Lot paralotnią Kraków może być świetnym wstępem do imprezy z okazji wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego. Może być też świetnym prezentem z okazji rocznicy ślubu dla ukochanej osoby, ale i z okazji urodzin. Lot paralotnią Kraków trwa 15 minut i jest nagrywany, więc pamiątka z tego może być niesamowita.

Nietypowe zabytki

Kraków ma niebywałą historię nawiązującą do kultury żydowskiej. Jednym z miejsc, które koniecznie powinieneś wpisać na swoją listę miejsc do odwiedzenia to krakowski Kazimierz. Po Rynku Głównym, które najliczniej jest odwiedzane przez turystów z Polski jak i zagranicy, Kazimierz powinien być następny. Kryje on w sobie niesamowitą historię i architekturę nawiązującą właśnie to kultury żydowskiej. Naszym zdaniem Kazimierz najpiękniej wygląda po zmroku, kiedy oświetlony jest małymi latarenkami ulicznymi i delikatnym oświetleniem z małych lokalnych knajpek, serwujących lokalne przysmaki i napoje.

Jak widzisz, Kraków jest bardzo ciekawym miastem pod każdym względem. Większość z nas znajdzie w nim miejsce dla siebie, do którego będzie z chęcią wracał i szukał nowych, kolejnych, które sprawią mu radość.