Porada

Adwokat w dobie COVID-19. Jak uzyskać poradę prawną?
Chociaż pandemia nie odpuszcza, a wielu z nas wciąż pracuje w domach i stara się ograniczyć kontakty z innymi, nadal istnieje duże zapotrzebowanie na usługi prawne. Obecnie można otrzymać je na kilka sposobów, także bez konieczności udawania się do kancelarii prawnej.

Na spotkanie z prawnikiem umów się wcześniej

Osobiste spotkanie z prawnikiem pozwala na otrzymanie porady oraz odpowiedzi na dodatkowe pytania, jakie są związane z konkretnym problemem.

Aby otrzymać poradę prawną, warto wcześniej zapisać się na dogodny termin wizyty. Można zrobić to telefonicznie lub też przez internet. Można wcześniej podać także informacje dotyczące swojej sprawy, co pozwoli prawnikowi na przygotowanie odpowiedzi z wyprzedzeniem.

Osobom chcącym skorzystać z porad, jakie oferują adwokaci Kraków daje dostęp do wielu kancelarii, w których można otrzymać je bezpiecznie. Kancelarie są odpowiednio przygotowane na wizytę klientów – na miejscu można skorzystać z płynów do dezynfekcji, a pracownicy kancelarii oddzielni są od klientów specjalnymi planszami z przezroczystego tworzywa. Oczywiście, nie można zapominać o noszeniu maseczki. Wiele kancelarii ma również maseczki jednorazowe dla klientów, którzy zapomnieli wziąć własną.

Porady prawne przez telefon i internet

Druga opcja to skorzystanie z usług prawnych za pośrednictwem telefonu oraz internetu. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie pomocy bez konieczności osobistego kontaktu z prawnikiem, co zmniejsza ryzyko zakażenia, ale jednocześnie umożliwia otrzymanie wyczerpującej odpowiedzi na zadane pytanie.

Aby skorzystać z poradnictwa prawnego na odległość w tej formie, należy wcześniej wybrać kancelarię, która świadczy usługi w takim właśnie wariancie, a następnie wypełnić odpowiedni formularz na stronie lub skontaktować się bezpośrednio pod numerem telefonu lub przez e-mail z prawnikiem. Po wycenie usługi należy zapłacić za nią, a wtedy będzie można uzyskać dostęp do porady – odpowiedzi na zadane pytanie.

Zazwyczaj uzyskanie porady prawnej przez telefon albo przez internet możliwe jest w ciągu 24-48 godzin, chyba że sprawa jest bardziej złożona. Wtedy prawnik będzie potrzebował więcej czasu na sformułowanie odpowiedzi i wyznaczy klientowi termin, w którym będzie ona dostępna.