Blog

Wycieczka do Czech, Słowacji lub do Węgier 2019 - dlaczego warto?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Planowanie wymarzonego urlopu może sprawiać nam niemały problem. Czekaliśmy przecież na ten wyjazd przez cały rok i właśnie dlatego chcielibyśmy aby był idealnym czasem wypoczynku. Planując wakacje musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników, także możliwości finansowe naszej rodziny. Znakomitym pomysłem na ciekawe spędzenia czasu wolnego jest zwiedzenie bliskich Polsce państw. 


W ten sposób dajemy sobie możliwość przeżycia ciekawej przygody za niedużą sumę pieniędzy. Aby atrakcji nigdy nie zabrakło przygotujmy się na tę wyprawę, zapoznając się z ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć u naszych sąsiadów. A jest ich wiele.

Czechy słyną z bogatej kultury, ciekawej architektury oraz bujnej historii, która odzwierciedliła się na codziennym życiu mieszkańców tego kraju. Oprócz dzieł ręki ludzkiej, których w miastach czeskich można obejrzeć bez liku, Czechy zachwycają także przepięknymi okolicznościami przyrody. Regiony najciekawsze przyrodniczo to doliny rzek Łeba i Wełtawa przepływające przez poszczególne pasma górskie oraz tereny wyżynne i nizinne. Najczęściej odwiedzane są w Czechach Sudety, Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Orlickie oraz przepiękne tereny Czeskiego Lasu. Najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem czeskim jest, stolica kraju, Praga. Jest to miasto naznaczone historią, której objawy widać na każdym kroku. Praga jest także przepiękna architektonicznie i znakomicie przygotowana na przyjęcie sporych ilości odwiedzających ją gości.

Słowacja jest państwem znanym Polakom przede wszystkim z udanych wypraw narciarskich. Wysokie Tatry leżące po stronie słowackiej są kuszą przyjezdnych nie tylko swoim wyjątkowym wyglądem oraz nieograniczonymi możliwościami, ale przede wszystkim przygotowaniem na przyjęcie turystów. Niestety polskie góry nie doczekały się jeszcze tak dobrze zorganizowanych kurortów zimowych, w których znaleźć można wiele kilometrów tras narciarskich zjazdowych oraz biegowych. Wyposażenie stoków w kolejki linowe oraz wyciągi sprawiają, że aktywny urlop w takim miejscu jest prawdziwą przyjemnością. Stolicą Słowacji jest Bratysława, która również coraz częściej odwiedzana jest przez turystów z całej Europy. Bratysława jest jednak otwarta na turystów tylko w sezonie letnim, wtedy można tu obejrzeć liczne zamki, świątynie, a także bardzo ciekawe muzea.

Węgry są państwem odwiedzanym przez Polaków znacznie rzadziej niż wymienione wyżej Czechy i Słowacja. Najchętniej odwiedzane są tutaj: stolica państwa Budapeszt oraz miejscowość Balaton. Warto jednak zwrócić tu uwagę na swoisty klimat kraju Węgrów, który stworzony jest przez kilka charakterystycznych elementów, takich jak liczne kąpieliska i uzdrowiska, tradycja winiarska, a także bogate budownictwo barokowe.

 


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów