Blog

Włochy - idealny plan na wakacje w 2019?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Włochy to kraj typowo turystyczny. Nie sposób wręcz wymienić wszystkich jego zalet, które tak skutecznie i od wielu lat przyciągają ogromne rzesze podróżujących. Włochy zachęcają do przyjazdu przede wszystkim swoim wyjątkowo przyjemnym klimatem. W przeciwieństwie do Polski, niemal zawsze można tam być pewnym słonecznej i ciepłej pogody. Tak oczekiwana przez wszystkich urlopowiczów, daje pewność, że zarówno leniwe plażowanie, jak i aktywne zwiedzanie i uprawianie wodnych oraz lądowych sportów będzie odbywać się w przyjemnej atmosferze.Włochy są krajem po brzegi wypełnionym różnorodnymi zabytkami. Ilość ich niemal przewyższa ilość zabytków ze wszystkich pozostałych krajów europejskich. Każdy więc kto ma w planie odwiedzenie Włoch, musi przeznaczyć choćby kilka dni na zapoznanie się z tymi historycznymi pozostałościami jakie oferują mu Włochy.

Chcąc zwiedzić najważniejsze miejsca zabytkowe we Włoszech udać się trzeba najpierw do stolicy tego państwa, Rzymu. Jednym z najważniejszych zabytków jest tu Colosseum, można powiedzieć symbol starożytnego Rzymu. Mimo, iż nie jest to najstarsza zachowana budowla z tamtych czasów, jest ona najbardziej znana i najszybciej kojarzona. Nic w tym dziwnego. Było to przecież miejsce słynnych igrzysk, walk gladiatorów, a także prześladowań pierwszych chrześcijan. Rzym słynie także z Forum Romanum, miejsca wielu budowli, szczególnie świątyń. Zwiedzić należy także Panteon.

Poza zabytkami okresu starożytnego, Włochy zachwycają także typową architekturą renesansową. Kaplica Sykstyńska wraz z freskami Michała Anioła jest głównym zabytkiem tego okresu. Warto zobaczyć także Muzeum Watykańskie.

Pompeje to kolejne wyjątkowe miejsce, które należy zwiedzić wybierając się na wakacje do Włoch. Jest to nietypowa miejscowość, w której budynki prywatne, państwowe, publiczne i sakralne zostały zachowane dzięki katastrofie, która zdarzyła się w 79 roku naszej ery. Dzięki zasypaniu całego miasta gorącym popiołem podczas wybuchu wulkanu Wezuwiusza budynki te możemy do dziś oglądać w niezmienionym stanie.

Kraj w kształcie buta jest również terytorium bardzo różnorodnie i ciekawie ukształtowanym. W jego granicach znajduje się największy szczyt górski Europy - Mont Blanc. Jest to miejsce, które niezmiennie przyciąga spore grupy śmiałków, chętnych do długich i uciążliwych górskich wspinaczek. Alpy włoskie, jako bardzo dobrze przygotowane na przyjazd turystów, są tradycyjnie często odwiedzanym miejscem przez narciarzy i amatorów snowboardu w okresie zimowym. Włochy przyciągają także na letnie wypoczynki. Na taki urlop najlepiej wybrać wybrzeże Morza Śródziemnego.

Smakoszy zachęci do odwiedzin Włoch przede wszystkim wieloletnia tradycja kucharska. Z tego kraju pochodzi pizza oraz spaghetti, które tak powszechnie przyjęły się także w naszym kraju. Popularna kuchnia śródziemnomorska, smaczna oraz zdrowa, zachęca do spróbowania wielu nowych, nieznanych nam potraw.

 


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów