Porada

Wielki powrót szarego mydła – warto na nowo je wypróbować?Wielki powrót szarego mydła – warto na nowo je wypróbować?

Szare mydło większości z nas może kojarzyć się przede wszystkim z ręcznym praniem, do którego nasze babcie często wykorzystywały właśnie ten produkt. Przez ostatnie lata mydło to było uznawane za dość oldschoolowe, dzisiaj jednak razem z modą na produkty naturalne, notuje spektakularny powrót. Warto?


Czym się wyróżnia szare mydło? 

Szare mydło oryginalnie produkuje się przede wszystkim z soli potasowych (stąd zamienna nazwa – mydło potasowe). Dzisiaj jednak coraz częściej stosuje się jednak sole sodowe, które wpływają na lepszą twardość, a tym samym wydajność mydła. Oryginalne potasowe mydło jest bardzo maziste, to sodowe nie roztapia się aż tak szybko przy kontakcie z wodą. Co ciekawe, szare mydło raczej szare nie jest, ma przede wszystkim barwę żółtą lub żółtobrunatną. Ważne jest jednak przede wszystkim to, że szare mydło jest w pełni naturalne – nie zawiera w swoim składzie substancji zapachowych, barwników, chemicznych dodatków. Jest w pełni bezpieczne, pozbawione substancji drażniących, wywołujących alergie i podrażnienia. Niektórzy powiedzą, że mydło pachnie „fabrycznie”, ale tak naprawdę oprócz zapachu wydzielanego przez same sole, nie dodaje się do niego żadnych innych aromatów.  

Dla kogo jest szare mydło? 

Szare mydło można wykorzystać na wiele sposobów. To świetne mydło gospodarcze, a więc produkt, który można wykorzystywać do delikatnego prania ręcznego, wstępnego usuwania trudniejszych plam. Chcesz umyć ściany, ale boisz się używać standardowego detergentu? Woda z szarym mydłem będzie świetnym wyborem. Możesz nią umyć także podłogi. 

Szare mydło warto jednak wykorzystać nie tylko do czyszczenia powierzchni czy ubrań. Jest to środek kosmetyczny, który bardzo docenią osoby o cerze i skórze wrażliwej, z problemami, alergicy i osoby szukające hipoalergicznych produktów do mycia. 

Szare mydło jest bardzo delikatne, to zaś sprawia, że świetnie sprawdza się walce z problemami skórnymi, stanami zapalnymi, pielęgnacją cery trądzikowej. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że brak substancji zmiękczających w składzie mydła może powodować uczucie ściągnięcia i wysuszenia skóry. Pielęgnacja szarym mydłem powinna być zawsze uzupełniona o tonik i krem nawilżający. 

Szare mydło możesz także wykorzystać z przemywania ran. Mydlane namaczanie stłuczeń, zwichnięć, różnego rodzaju obrzęków również może pomóc w procesie rekonwalescencji.


Przygotowane we współpracy z klientem https://nabea.pl/