Blog

Wakację w Skandynawii w 2019 roku

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Państwa skandynawskie są coraz częściej odwiedzane przez turystów z pozostałej części Europy, a także innych kontynentów. Turyści, którzy mają już dość wylegiwania się na gorących plażach, wędrowania po znajomo wyglądających górach oraz zwiedzania architektonicznie podobnych miast, powinni udać się do Skandynawii. W tym, na nowo odkrywanym rejonie świata, zaklęty jest urok, którego nie odnajdziemy nigdzie indziej.



Chłodniejszy klimat nie jest w stanie zmienić planów prawdziwych odkrywców różnorodnych kultur. A to z czym zetknąć się można w państwach skandynawskich będzie zarówno zadziwiające jak i zachwycające. Skandynawia ma do zaoferowania wybitne walory przyrodnicze. Nieregularne wybrzeża skalne Norwegii i Szwecji znane są w całym świecie. Równie ciekawa jest także surowa, skandynawska roślinności. Szczególnie interesująca pozostaje architektura miast skandynawskich, tak bardzo różniąca się od zachodnioeuropejskich miast.

Jednym z bardziej ciekawych miast skandynawskich, jest szwedzkie Malmo. Jest to miejsce szczególnie atrakcyjne dla turystów. Przystosowane do przyjęcia ich na najwyższym poziomie. Malmo ma także wiele do zaoferowania swoim gościom. Pełno tu ciekawych zabytków architektonicznych, miejsc pamięci, muzeów, ale także hoteli restauracji, parków i plaż. Największa plaża miejska znajduje się w niedalekiej odległości od centrum miasta. Plaża Ribersborg, zajmuje trzy kilometry powierzchni. Jest to miejsce, w którym przez cały rok spotkać można kąpiących się plażowiczów. Znajdują się tu także sauny, łaźnie parowe i baseny. Najważniejszym zabytkiem Malmo jest najstarszy renesansowy zamek skandynawski. Obecnie w zamku znajduje się Muzeum Sztuki Szwedzkiej. Duża część zamku otwarta jest dla zwiedzających.

Najbardziej popularną stolicą państw skandynawskich jest Kopenhaga



Miasto to jest tak wypełnione przepięknymi zabytkami, z których każdy wart jest obejrzenia, iż nie sposób jest nawet wszystkich ich zliczyć. Głównymi natomiast zabytkami są: Biblioteka Królewska, ratusz Radhuset, miejska cytadela z XVII wieku Kastellet, a także wiele kościołów, klasztorów oraz zabytkowych budynków świeckich.

Pomiędzy państwami skandynawskimi: Danią i Szwecją wybudowany został najdłuższy most europejski. Most ma długość ponad 16 kilometrów. Dzięki temu zwiedzanie państw Skandynawskich jest dużo bardziej ułatwiona.

Skandynawska część Europy zachwyca swoim pięknem i odmiennością. Nie sposób jest w krótkim czasie zobaczyć wszystko co ma nam do zaoferowania. Można jednak choć na chwilę poczuć atmosferę tych chłodnych krajów, których historia tak bardzo różni się od naszej, a zarazem jest tak bogata i skłaniająca do zadumy i odkryć.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów