Wakację w Skandynawii w 2019 roku

Blog

Państwa skandynawskie są coraz częściej odwiedzane przez turystów z pozostałej części Europy, a także innych kontynentów. Turyści, którzy mają już dość wylegiwania się na gorących plażach, wędrowania po znajomo wyglądających górach oraz zwiedzania architektonicznie podobnych miast, powinni udać się do Skandynawii. W tym, na nowo odkrywanym rejonie świata, zaklęty jest urok, którego nie odnajdziemy nigdzie indziej.Chłodniejszy klimat nie jest w stanie zmienić planów prawdziwych odkrywców różnorodnych kultur. A to z czym zetknąć się można w państwach skandynawskich będzie zarówno zadziwiające jak i zachwycające. Skandynawia ma do zaoferowania wybitne walory przyrodnicze. Nieregularne wybrzeża skalne Norwegii i Szwecji znane są w całym świecie. Równie ciekawa jest także surowa, skandynawska roślinności. Szczególnie interesująca pozostaje architektura miast skandynawskich, tak bardzo różniąca się od zachodnioeuropejskich miast.

Jednym z bardziej ciekawych miast skandynawskich, jest szwedzkie Malmo. Jest to miejsce szczególnie atrakcyjne dla turystów. Przystosowane do przyjęcia ich na najwyższym poziomie. Malmo ma także wiele do zaoferowania swoim gościom. Pełno tu ciekawych zabytków architektonicznych, miejsc pamięci, muzeów, ale także hoteli restauracji, parków i plaż. Największa plaża miejska znajduje się w niedalekiej odległości od centrum miasta. Plaża Ribersborg, zajmuje trzy kilometry powierzchni. Jest to miejsce, w którym przez cały rok spotkać można kąpiących się plażowiczów. Znajdują się tu także sauny, łaźnie parowe i baseny. Najważniejszym zabytkiem Malmo jest najstarszy renesansowy zamek skandynawski. Obecnie w zamku znajduje się Muzeum Sztuki Szwedzkiej. Duża część zamku otwarta jest dla zwiedzających.

Najbardziej popularną stolicą państw skandynawskich jest KopenhagaMiasto to jest tak wypełnione przepięknymi zabytkami, z których każdy wart jest obejrzenia, iż nie sposób jest nawet wszystkich ich zliczyć. Głównymi natomiast zabytkami są: Biblioteka Królewska, ratusz Radhuset, miejska cytadela z XVII wieku Kastellet, a także wiele kościołów, klasztorów oraz zabytkowych budynków świeckich.

Pomiędzy państwami skandynawskimi: Danią i Szwecją wybudowany został najdłuższy most europejski. Most ma długość ponad 16 kilometrów. Dzięki temu zwiedzanie państw Skandynawskich jest dużo bardziej ułatwiona.

Skandynawska część Europy zachwyca swoim pięknem i odmiennością. Nie sposób jest w krótkim czasie zobaczyć wszystko co ma nam do zaoferowania. Można jednak choć na chwilę poczuć atmosferę tych chłodnych krajów, których historia tak bardzo różni się od naszej, a zarazem jest tak bogata i skłaniająca do zadumy i odkryć.