Porada

Studia online z turystyki: zalety, przebieg i gdzie się na nie zapisać?Studia online z turystyki: zalety, przebieg i gdzie się na nie zapisać?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Chcesz otworzyć własne biuro podróży? A może planujesz szukać pracy za granicą jako pilot wycieczek czy personel statku wycieczkowego? W tych i innych przypadkach warto rozważyć zapisanie się na interdyscyplinarne studia online z turystyki i rekreacji, które są realizowane w ramach specjalności na kierunku Administracja. Jeżeli ciekawi cię ta ścieżka edukacyjna, to zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Turystyka – studia online nie tylko dla miłośników podróży

Turystyka i rekreacja to studia online, podczas których zdobędziesz wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Program nauczania obejmuje między innymi zagadnienia z zakresu marketingu i psychologii turystyki, zarządzania organizacjami turystyczno-rekreacyjnymi, a także prawa i pozyskiwania funduszy unijnych. Wbrew pozorom po ukończeniu studiów z turystyki możesz znaleźć pracę nie tylko związaną stricte z podróżami. Absolwenci mogą objąć również stanowiska w branży MICE, czyli organizować eventy i konferencje, organizacjach samorządowych, administracji samorządowej, stowarzyszeniach, sanatoriach, parkach narodowych. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po zdobyciu tytułu licencjata otworzyć własną działalność.

O czym warto wiedzieć przed zapisaniem się na turystykę i rekreację? Na studiach online:

-        otrzymujesz legitymację studencką uprawniającą do korzystania ze zniżek,

-        nie piszesz i nie bronisz pracy dyplomowej, a zamiast tego musisz zdać test generalny,

-        uzyskujesz odpowiednią liczbę punktów ECTS, a po ukończeniu studiów – dyplom honorowany w krajach Unii Europejskiej.

Zarówno studia online z turystyki i rekreacji, jak i pozostałe specjalności i kierunki są realizowane zgodnie z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów.

Studia online z turystyki i rekreacji. Czego się nauczysz?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, studia online z turystyki i rekreacji są specjalnością realizowaną na kierunku Administracja. Właśnie dlatego, jeśli planujesz się na nie zapisać, to pamiętaj, że do 3. semestru w planie znajdują się przedmioty ogólne, wspólne dla wszystkich studentów wspomnianego kierunku. To między innymi filozofia z elementami etyki, podstawy socjologii, ochrona własności intelektualnej, prawo karne i prawo wykroczeń, zamówienia publiczne czy ustrój samorządu terytorialnego.

Moduł specjalnościowy rozpoczyna się od 4. semestru studiów online. W przypadku turystyki i rekreacji obejmuje on takie przedmioty jak:

-        wprowadzenie do turystyki i rekreacji,

-        geografia turystyki,

-        funkcjonowanie agencji i biur podróży,

-        marketing turystyczny,

-        planowanie i organizacja imprez turystycznych,

-        ekonomika turystyki,

-        turystyka kulturowa i dziedzictwo kulturowe,

-        turystyka ekologiczna i zrównoważony rozwój,

-        technologie informacyjne w turystyce.

Oczywiście, nie zapomnij, że podobnie jak w przypadku stacjonarnych studiów licencjackich, tak i te online wymagają realizacji praktyk w określonym wymiarze godzinowym. To ty decydujesz, w jakim miejscu chcesz je odbyć. Najważniejsze, aby dana placówka prowadziła działalność związaną z wybraną specjalnością studiów, w tym przypadku turystyką i rekreacją

Gdzie zapisać się na turystykę i rekreację? Studia online to strzał w dziesiątkę

Uważasz, że studia online z turystyki i rekreacji są dla ciebie? W takim razie czas sprawdzić, gdzie się na nie zapisać. Specjalność możesz zrealizować na praktycznie każdej uczelni, ale tylko nieliczne udostępniają materiały dydaktyczne za pomocą intuicyjnej platformy e-learningowej. Jeżeli cenisz komfort i elastyczność oraz zależy ci na wysokim poziomie kształcenia, to dobrym rozwiązaniem jest UczelniaRoku Polski w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 organizowanym przez Polską Grupę press, czyli Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. WSKZ dodatkowo zdobyła pierwsze miejsce w rankingu uczelni dolnośląskich. Podwójne zwycięstwo to najlepszy dowód na to, że kształcenie online jest przyszłością edukacji.


Najnowsze porady i artykuły:

Smartwatche czyli inteligentne zegarki cieszą się coraz większą popularnością. To nie tylko modny, ale też praktyczny gadżet.

W dzisiejszych czasach każdy powinien dbać o zdrowie. Dla wielu pacjentów wizyta u lekarza i przechodzenie przez rozmaite badania może oznaczać stres. Dla pacjenta najkorzystniejsza jest diagnostyka nieinwazyjna, taka jak biorezonans.

Przyjęło się, że najlepsze imprezy odbywają się zawsze, kiedy jest ciepło. Nie ma się więc co dziwić

Od długopisów po notesy - te drobne narzędzia pomagają nam w utrzymaniu organizacji i sprawności w miejscu pracy. W tym artykule dowiecie się, dlaczego artykuły biurowe są nieodłączną częścią naszej codzienności i jak wpływają na naszą produktywność

Ferie Krynica-Zdrój to okazja, by spędzić czas w miejscu, gdzie narciarskie emocje łączą się z relaksem w prawdziwym SPA. Luksusowy Hotel Krynica-Zdrój 12+ zaprasza na zimowy wypoczynek w malowniczym górskim kurorcie.

We Wrocławiu zarejestrowanych jest kilkadziesiąt portali, na których możemy zapoznać się z

W tym roku mieliśmy już trochę długich weekendów, co było doskonałą okazją do wypadów za miasto, spędzania czasu z rodziną

Polskie prawo pozwala na zorganizowanie pogrzebu dla płodów młodszych niż 22 tygodnie.

W dyskusjach na temat przyszłości tradycyjnej książki padają rozmaite opinie wyrażające zarówno pesymistyczne przekonania