Blog

Praca Siedząco-Stojąca: Regulowane Biurka poprawiają Komfort Pracy z Komputerem u Dorosłych i DzieciPraca Siedząco-Stojąca: Regulowane Biurka poprawiają Komfort Pracy z Komputerem u Dorosłych i Dzieci

Biurko elektryczne stanowi wyjątkowo praktyczny wybór dla osób, które regularnie spędzają wiele godzin przed komputerem. Jego kluczową cechą jest ergonomiczna regulacja wysokości, która ma pozytywny wpływ na zdrowie kręgosłupa i ogólne samopoczucie użytkownika. Umożliwia to łatwe przejście do pracy w pozycji stojącej, co jest korzystne dla odciążenia zmęczonych części ciała poprzez częstą zmianę pozycji. Te same korzyści mogą być również skutecznie wykorzystane przez dzieci.

 

Dlaczego zmiana pozycji ciała podczas pracy siedzącej jest zdrowa?

 

Zmiana pozycji ciała podczas pracy siedzącej jest kluczowa dla zdrowia, ponieważ zapobiega długotrwałemu naciskowi na określone grupy mięśni i stawy. Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji może prowadzić do sztywności mięśni, obniżenia krążenia krwi, oraz zwiększać ryzyko schorzeń, takich jak bóle pleców czy problemy z kręgosłupem. Regularna zmiana pozycji pomaga w rozłożeniu obciążenia na różne części ciała, wspierając lepsze krążenie i redukując napięcie mięśni. Ponadto, zmiany te stymulują aktywność fizyczną i mogą poprawiać ogólną koncentrację i wydajność pracy, zapobiegając zmęczeniu spowodowanemu monotonną pozycją.

 

Fotele ergonomiczne znam i używam, ale po co biurko regulowane?

Krzesła ergonomiczne, coraz powszechniejsze w biurach, odpowiadają na świadomość zagrożeń zdrowotnych wynikających z braku ergonomii i długotrwałego siedzenia. Są one projektowane, by dostosowywać się do użytkownika, wspierając prawidłową postawę i minimalizując ryzyko problemów kostno-mięśniowych oraz krążeniowych.

 

Regulowane biurka są kluczowym elementem ergonomicznego miejsca pracy. Umożliwiają ruch i aktywność mięśni, a ich właściwa wysokość chroni kręgosłup przed nieprawidłowym pochyleniem. To szczególnie istotne dla dzieci, zapobiegając wadom postawy. Badania potwierdzają, że metabolizm jest szybszy w pozycji stojącej niż siedzącej.


Jakich konsekwencji możesz uniknąć inwestując w biurko do pracy na stojąco?

 

Wady postawy często rozwijają się już w wieku szkolnym, ale mogą być niezauważalne, gdyż nie zawsze generują ból w młodym wieku. Młode ciała, choć wydają się odporne, mogą cierpieć na dłuższą metę z powodu szkodliwych nawyków. Dlatego ważne jest, aby już teraz zwracać uwagę na zdrowe nawyki posturalne.

 

Obecnie, młodzi ludzie coraz częściej są narażeni na choroby sercowo-naczyniowe, wcześniej uważane głównie za problem seniorów. Przewlekły stres i ograniczona aktywność fizyczna związana z siedzącym trybem życia mogą przyczyniać się do rozwoju tych schorzeń.

 

Jak skonfigurować biurko do pracy na stojąco?

 

Wykonane z wysokiej jakości materiałów, biurko to zapewnia stabilność i trwałość. Posiada silnik (lub silniki w wersji premium) do regulacji wysokości, oferujący szeroki zakres ruchu dla użytkowników o różnym wzroście. Idealne dla pracy zdalnej lub jako biurowe wyposażenie, pracuje cicho podczas regulacji.

 

Jego neutralny design ułatwia dopasowanie do różnych stylów wnętrz. Blaty oraz akcesoria, jak półki podblatowe czy organizery kablowe, są dostępne do indywidualnego wyboru.

 

Większość modeli wyposażona jest w alarm przypominający o zmianie pozycji, promujący zdrowe nawyki pracy. Pożądane są również pamięci ustawień, co sprawia, że jednym przyciskiem wyregulujesz biurko na odpowiednią dla siebie wysokość.

 

SPACETRONIK-ELEKTRYCZNY-STELAz-DO-BIURKA 

Zdjęcie: SPACETRONIK ELEKTRYCZNY STELAŻ DO BIURKA

 

 

Ergonomiczne biurko regulowane dla dzieci

 

Meble rosnące z dzieckiem, jak biurka dziecięce marki Mayer, Unique lub Spacetronik, to rozwiązanie wspierające zdrowy rozwój kręgosłupa u dzieci. Ergonomiczne biurko, dostosowujące się do wzrostu dziecka, zapewnia prawidłową postawę podczas odrabiania lekcji, co przeciwdziała wadom postawy. Jego regulowana wysokość sprawia, że jest to inwestycja na lata.

 

Warto zwrócić uwagę na biurko Mayer Miniuniq. Ułatwia ono codzienne obowiązki dziecka i pomaga zapobiegać przewlekłym bólom pleców. Posiada regulowany pod kątem pulpit (0-36 stopni) i wysuwaną szufladę z przegródkami na przybory szkolne. Dodatkowo, uchwyty na torby po obu stronach biurka są praktyczne do przechowywania książek lub laptopów. Samo nachylenie blatu to świetna funkcja, kiedy dziecko rysuje, ponieważ nie przeciąża wtedy odcinka szyjnego kręgosłupa. Oznacza to zmniejszenie ryzyka pojawienia się bardzo popularnej wśród młodzieży tzw. smartfonowej szyji.  

Obraz3

Zdjęcie: MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE MINIUNIQ

 

 

Podsumowanie

Przy wyborze elektrycznego biurka regulowanego lub też biurka regulowanego dla dzieci, zwróć uwagę na markę, jakość i właściwości ergonomiczne, uwzględniając swój wzrost i osobiste preferencje. Aby znaleźć odpowiednie dla siebie biurko, skorzystaj z oferty e-sklepu Ergopoint.com.pl, naszego partnera artykułu. Ergopoint.com.pl oferuje ponad 5 000 produktów, które wspierają zdrowie i komfort przy pracy oraz nauce.


Najnowsze porady i artykuły:

Smartwatche czyli inteligentne zegarki cieszą się coraz większą popularnością. To nie tylko modny, ale też praktyczny gadżet.

W dzisiejszych czasach każdy powinien dbać o zdrowie. Dla wielu pacjentów wizyta u lekarza i przechodzenie przez rozmaite badania może oznaczać stres. Dla pacjenta najkorzystniejsza jest diagnostyka nieinwazyjna, taka jak biorezonans.

Przyjęło się, że najlepsze imprezy odbywają się zawsze, kiedy jest ciepło. Nie ma się więc co dziwić

Od długopisów po notesy - te drobne narzędzia pomagają nam w utrzymaniu organizacji i sprawności w miejscu pracy. W tym artykule dowiecie się, dlaczego artykuły biurowe są nieodłączną częścią naszej codzienności i jak wpływają na naszą produktywność

Ferie Krynica-Zdrój to okazja, by spędzić czas w miejscu, gdzie narciarskie emocje łączą się z relaksem w prawdziwym SPA. Luksusowy Hotel Krynica-Zdrój 12+ zaprasza na zimowy wypoczynek w malowniczym górskim kurorcie.

We Wrocławiu zarejestrowanych jest kilkadziesiąt portali, na których możemy zapoznać się z

W tym roku mieliśmy już trochę długich weekendów, co było doskonałą okazją do wypadów za miasto, spędzania czasu z rodziną

Polskie prawo pozwala na zorganizowanie pogrzebu dla płodów młodszych niż 22 tygodnie.

W dyskusjach na temat przyszłości tradycyjnej książki padają rozmaite opinie wyrażające zarówno pesymistyczne przekonania