Porada

Praca dla opiekunek seniorów w Niemczech - co warto wiedzieć?Praca dla opiekunek seniorów w Niemczech - co warto wiedzieć?

Atrakcyjne zarobki, możliwość podszkolenia nauki języka niemieckiego i szansa na zebranie nowych doświadczeń życiowych… Nie ma nic dziwnego w tym, że opieka nad osobami starszymi w Niemczech cieszy się w Polsce tak dużą popularnością! O czym warto pamiętać, wyjeżdżając za granicę, by opieka nad seniorem była doświadczeniem pozytywnym – zarówno dla opiekunki, jak i jej podopiecznego?

Opieka – Niemcy: jak się przygotować?

Przede wszystkim, chcąc wyjechać do Niemiec w roli opiekunki, sama musisz mieć pewność, że jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko: praca dla opiekunek w Niemczech wymaga empatii, zrozumienia, pozytywnego nastawienia, ale też stanowczości, odporności psychicznej i siły fizycznej.

Wykształcenie kierunkowe bywa przydatne, ale nie jest niezbędne. Ważniejsze jest tutaj doświadczenie w pomocy innym osobom oraz umiejętność prowadzenia gospodarstwa domowego. Pamiętaj też, że dużą rolę odgrywa znajomość języka niemieckiego – konieczne są przynajmniej podstawy, choć, jak wiadomo, im bardziej znasz język niemiecki, tym lepiej.

Praca dla opiekunek w Niemczech – na własną rękę czy z agencją?

Jeżeli interesuje Cię praca dla opiekunek w Niemczech, wyjazd do kraju naszych zachodnich sąsiadów możesz zorganizować na jeden z dwóch sposobów: samodzielnie lub z agencją pomagającą znaleźć zatrudnienie opiekunkom. My polecamy tę drugą opcję. Dlaczego?

  • Negocjując z potencjalnym pracodawcą samodzielnie, łatwo dać się naciągnąć na pracę na czarno. Jest to jednak praktyka w Niemczech nielegalna i wiąże się z odpowiedzialnością karną.
  • Agencja taka jak https://caringpersonnel.pl/ zadba o wszystkie formalności związane z podatkami, składkami i ubezpieczeniem oraz samą umową. Masz pewność, że wszystko będzie zorganizowane profesjonalnie i przejrzyście.
  • Oferty pracy publikowane przez agencje są całkowicie jawne – możesz kandydować na ofertę, która odpowiada Ci zarówno pod kątem wynagrodzenia, jak i obowiązków czy warunków zakwaterowania.
  • Agencja na siebie bierze organizację transportu.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech z Caring Personnel

Interesuje Cię opieka w Niemczech? W takim razie zobacz oferty pracy Caring Personnel i weź udział w rekrutacji!