Blog

Portugalia - czy warto jechać na wakację w 2019 ?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Portugalia jest miejscem znanym wszystkim jako jeden z najczęściej wybieranych krajów na wakacyjny urlop. To co ma do zaoferowania ten kraj jest bogactwem jakie trudno odnaleźć gdziekolwiek indziej. Co tak naprawdę przyciąga nas Polaków do odwiedzenia, a także powrotów do tego malowniczego kraju? 


Po pierwsze wymienić należy oczywiście fantastyczną pogodę, którą w przeciwieństwie do tej panującej w naszym kraju, można z łatwością przewidzieć. Kolejną atrakcją Portugalii są przepiękne, niekończące się plaże. Co istotne plaże te słyną z nieprzerwanej zabawy. Wszędzie pełno jest miejsc, które przyciągają atrakcyjnymi ofertami. Portugalia to oczywiście także obecność oceanu Atlantyckiego, która jest wyjątkowo kusząca dla mieszkańców państw Środkowoeuropejskich. Co ponad to na pewno zachwyci nas podczas urlopu w Portugalii?

Portugalia słynie z bogatych tradycji żeglarskich. Fascynację tę widać w kulturze i obyczajowości mieszkańców tego kraju. Liczne plaże wypełnione są tu wypożyczalniami najrozmaitszego sprzętu do sportów wodnych. Są oczywiście żaglówki, windsurfing, motorówki. Można spróbować także nurkowania.

Państwo to słynie nie tylko z plaż i atrakcji wodnych. Można tu odnaleźć przepiękne tereny górzyste, które zaspokoją potrzeby zarówno chętnych do pieszych, górskich wycieczek, jaki amatorów wspinaczek górskich. Istnieją także miejsca, w których spróbować można skoków do wody z nadbrzeżnych skał.

Nie można nie wspomnieć o jednej z najbardziej zakorzenionych tradycji mieszkańców Portugalii. Odwiedzając ten kraj nie sposób nie zetknąć się choć z oddali z przepięknymi winnicami. Wino produkowane w tym kraju sławne jest na cały świat, a podczas takiej wyprawy otrzymujemy niebywałą okazję by skosztować tych wyrobów za nieco niższą cenę niż w Polsce. Warto także obejrzeć którąś ze starych, zabytkowych już winnic, które stanowią stały element krajobrazu portugalskiego.

Kraj Portugalczyków zaskoczy przybyszów z Polski także swoim stylem architektonicznym. Jest to miejsce gdzie bardzo mocne piętno odbiła kultura barokowa. Wiele więc miast oraz wsi nawiązuje pod względem architektury do tej epoki.

Najczęściej odwiedzanym przez turystów interesujących się zabytkami i innymi walorami miast portugalskich miastem jest oczywiście stolica kraju Lizbona. Miasto to leży na wybrzeżu Atlantyku, nad ujściem rzeki Tag. Takie malownicze umiejscowienie sprawia, iż Lizbona jest miejscem, którego nie sposób ominąć odwiedzając Portugalię. Stolica Portugalii pełna jest ciekawych zabytków. Między nimi znajdują się oczywiście budowle sakralne. Należą do nich Katedra św. Antoniego oraz klasztor Hieronimitów. Ciekawym miejscem jest dzielnica Belém, można tu zwiedzić Torre de Belém. Nie można zapomnieć również o przepięknie umiejscowionym zamku św. Jerzego. Nad oceanem znajduje się natomiast, słynny na cały świat, monumentalny Pomnik Odkrywców.

 


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów