Blog

Nowe nieruchomości w Krakowie: Dlaczego warto inwestować?Nowe nieruchomości w Krakowie: Dlaczego warto inwestować?

Decyzja o zakupie nieruchomości zawsze jest znaczącym krokiem, natomiast gdy dotyczy ona rynku pierwotnego w jednym z najbardziej malowniczych miast Polski, a mianowicie  - Krakowie, staje się ona szczególnie istotna. Inwestycja w nowe nieruchomości ma wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę.

 

Przede wszystkim warto nadmienić, że nieruchomość na rynku pierwotnym jest zupełnie nowa. Kupując mieszkanie lub dom na rynku wtórnym, często musimy zmagać się z problemami technicznymi związanymi z wiekiem budynku. Zakup na rynku pierwotnym eliminuje te kłopoty, gwarantując doskonały stan i nowoczesność nabywanej nieruchomości.

 

Drugą istotną zaletą jest możliwość personalizacji. Wiele firm deweloperskich oferuje klientom szansę dostosowania mieszkań do ich własnych potrzeb i gustu, jeszcze zanim zostaną one ukończone. Nie tylko dodaje to indywidualnego charakteru nabywanej przestrzeni, ale również umożliwia lepsze jej dopasowanie do potrzeb przyszłych mieszkańców.

 

Nowe nieruchomości często zlokalizowane są w nowoczesnych kompleksach mieszkaniowych, które stanowią część zintegrowanych społeczności. Dostęp do udogodnień, takich jak sklepy, restauracje, parki i szkoły, w odległości krótkiego spaceru to niewątpliwa korzyść, wobec której trudno przejść obojętnie.

 

Chociaż koszt nieruchomości na rynku pierwotnym może być na początku wyższy, długoterminowe korzyści w jej przypadku będą dość znaczne. Przykładowo: nowe budynki zazwyczaj mają lepszą izolację termiczną, co może przynieść znaczne oszczędności w rachunkach za energię.

 

Rynek pierwotny w Krakowie posiada wiele ciekawych ofert w nowych budynkach, co pokazuje jak dynamicznie rozwija się sektor nieruchomości.

 

Według danych z roku 2023 , średnia cena metra kwadratowego mieszkania w nowym budynku w Krakowie wynosi około 10 000 zł, co jest wartością konkurencyjną w porównaniu do innych dużych miast w Polsce. Co więcej, średnie stawki wynajmu nieruchomości wynoszą około 50 zł za metr kwadratowy, co oznacza, że inwestycja może przynieść stabilny dochód.

 

Kraków, będący jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Polsce, oferuje doskonałe możliwości wynajmu, natomiast wysoki popyt na nieruchomości w tym mieście przekłada się na stabilny i atrakcyjny zwrot z inwestycji.

 

Nieruchomość to inwestycja długoterminowa. Wybierając nieruchomość na rynku pierwotnym otrzymujemy nie tylko wysoką jakość, ale także możliwość cieszenia się mieszkaniem, które będzie spełniać nasze oczekiwania przez wiele lat. Biorąc pod uwagę korzyści i perspektywy rozwoju rynku nieruchomości w Krakowie, inwestycja w nowych budynkach jest opcją, którą warto wziąć pod uwagę.