Blog

Najlepsze trasy narciarskie w SzczyrkuNajlepsze trasy narciarskie w Szczyrku

Szczyrk to niewielkie miasto w południowej Polsce o charakterze turystyczno-wypoczynkowym. Co roku, odwiedza je tysiące turystów pragnących zaznać zimowego szaleństwa. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są doskonale przygotowane trasy narciarskie.

Szczyrk - idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych

Szczyrk już od wielu lat stanowi popularne miejsce wśród turystów. Kiedy nie ma śniegu, zjeżdżają do niego miłośnicy górskich wycieczek, zarówno tych pieszych, jak i rowerowych. Na Szczyrkowskich ulicach jest gwarno również zimą. Wtedy to do miasta przybywają fani nart i snowboardu. Co sprawia, że Szczyrk jest tak popularny?

Bez wątpienia największą zasługę w tym, ma jego położenie. Szczyrk leży na południe od Bielska-Białej, północny wschód od Wisły i północny zachód od Żywca, w dolinie Żylicy, w Beskidzie Śląskim. Taka lokalizacja bezpośrednio wpływa na ukształtowanie terenu miasta - jest ono położone na wysokości pomiędzy 470 a 1257 m n.p.m., wobec czego mnóstwo w nim gór, pagórków i wzniesień. Sprawia to, że Szczyrk posiada liczne szlaki piesze, rowerowe i narciarskie, z których rozpościerają się malownicze widoki.

Miasto dobrze wykorzystuje swój potencjał i zapewnia swoim turystom bogatą infrastrukturę. Można tu znaleźć dużo miejsc noclegowych i restauracji, a także miejsc rozrywki. Istnieje również szereg obiektów sportowych, a zwłaszcza ośrodków narciarskich oferujących nowoczesne i odpowiednio zadbane trasy narciarskie w Szczyrku. Spośród nich, na szczególną uwagę zasługuje ośrodek funkcjonujący pod nazwą Beskid Sport Arena.

Beskid Sport Arena - profesjonalne trasy narciarskie w Szczyrku

Trasy narciarskie w Szczyrku, w ośrodku Beskid Sport Arena, są w stanie zapewnić rozrywkę zarówno doświadczonym miłośnikom sportów zimowych, jak i osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami i snowboardem. Beskid Sport Arena udostępnia do szusowania aż cztery, doskonale przygotowane trasy zjazdowe, o łącznej długości 3200 metrów i powierzchni 8 ha. Wszystkie z nich są wyposażone w nowoczesną, LEDową instalację oświetleniową, a ponadto - niezależnie od pogody - są dokładnie naśnieżone. Dzięki dużej przepustowości kolei i wyciągów prowadzących na trasy narciarskie w Beskid Sport Arenie (wynoszącej ok. 4 tysiące osób w ciągu godziny), korzystanie z tras jest bardzo komfortowe.

Jak już zostało wspomniane, Beskid Sport Arena oferuje trasy narciarskie o różnym poziomie trudności. Najłatwiejszą trasą jest trasa nr 4, znajdująca się na górnej polanie ośrodka narciarskiego. Rozpościera się z niej wspaniały widok na szczyty Beskidu Śląskiego. To doskonała trasa dla osób stawiających swoje pierwsze kroki na nartach i snowboardzie. Nieco trudniejsza, ale wciąż jeszcze dość łatwa trasa to trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze i snowboardziści zaś mają do dyspozycji trudną trasę czerwoną oznaczoną nr 2 i bardzo trudną, czarną oznaczoną nr 3. Trasa nr 3 jest trasą slalomową o długości 800 metrów i nachyleniach dochodzących do 45%.

Beskid Sport Arena - nie tylko najlepsze trasy narciarskie w Szczyrku

Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena jest znany nie tylko z tego, że zdaniem wielu pasjonatów szusowania, posiada najlepsze trasy narciarskie w Szczyrku. BSA charakteryzuje się również bogatą i kompleksową infrastrukturą oraz usługami dla swoich gości. Na terenie ośrodka można znaleźć wypożyczalnie nart, desek snowboardowych i sprzętu sportowego, serwis nart i desek, jeden punkt gastronomiczny, szkołę narciarską dla dorosłych oraz przedszkole narciarskie dla dzieci. Oprócz tego, na czas jazdy na stokach, klienci Beskid Sport Arena mogą korzystać z aż 5 parkingów postojowych, które łącznie mogą pomieścić aż 400 samochodów osobowych i 5 autobusów. Wszystkie miejsca postojowe obiektu są bezpłatne dla klientów ośrodka.

Z ośrodkiem narciarskim Beskid Sport Arena można skontaktować się m.in.:

·        dzwoniąc pod numer: +48 33 443 43 00

·        pisząc e-mail na adres: biuro@beskidsportarena.pl

·        komunikując się przez portale społecznościowe

·        odwiedzając stronę www pod adresem domenowym: beskidsportarena.pl

·        odwiedzając ośrodek osobiście: ul. Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk

·        przez wizytówkę w Google: https://beskid-sport-arena.business.site/ 

 


Najnowsze porady i artykuły:

Smartwatche czyli inteligentne zegarki cieszą się coraz większą popularnością. To nie tylko modny, ale też praktyczny gadżet.

W dzisiejszych czasach każdy powinien dbać o zdrowie. Dla wielu pacjentów wizyta u lekarza i przechodzenie przez rozmaite badania może oznaczać stres. Dla pacjenta najkorzystniejsza jest diagnostyka nieinwazyjna, taka jak biorezonans.

Przyjęło się, że najlepsze imprezy odbywają się zawsze, kiedy jest ciepło. Nie ma się więc co dziwić

Od długopisów po notesy - te drobne narzędzia pomagają nam w utrzymaniu organizacji i sprawności w miejscu pracy. W tym artykule dowiecie się, dlaczego artykuły biurowe są nieodłączną częścią naszej codzienności i jak wpływają na naszą produktywność

Ferie Krynica-Zdrój to okazja, by spędzić czas w miejscu, gdzie narciarskie emocje łączą się z relaksem w prawdziwym SPA. Luksusowy Hotel Krynica-Zdrój 12+ zaprasza na zimowy wypoczynek w malowniczym górskim kurorcie.

We Wrocławiu zarejestrowanych jest kilkadziesiąt portali, na których możemy zapoznać się z

W tym roku mieliśmy już trochę długich weekendów, co było doskonałą okazją do wypadów za miasto, spędzania czasu z rodziną

Polskie prawo pozwala na zorganizowanie pogrzebu dla płodów młodszych niż 22 tygodnie.

W dyskusjach na temat przyszłości tradycyjnej książki padają rozmaite opinie wyrażające zarówno pesymistyczne przekonania