Porada

Kupujemy mieszkanie – czym się kierować przy wyborze?Kupujemy mieszkanie – czym się kierować przy wyborze?

Zakup mieszkania to jedno z ważniejszych zadań, z jakim przychodzi się zmierzyć, zwłaszcza jeśli zamierzamy w nim spędzić resztę swojego życia. Tylko jak sobie poradzić z zakupem? Czym się kierować przy wyborze? Na co zwrócić uwagę, by zakup nieruchomości przebiegł sprawnie? Podpowiadamy!


Metraż mieszkania i rozkład pomieszczeń

Niektórzy z nas od razu zabierają się za przeglądanie ofert i tracą czas, ponieważ nie skupiają się na tych mieszkaniach, które są zgodne z ich potrzebami, czy preferencjami. Dlatego, zanim zabierzemy się za wertowanie ogłoszeń, lepiej od razu ustalić, jakie mieszkanie nas interesuje. Przede wszystkim mowa tutaj o metrażu mieszkania, czyli o tym, ile m2 będzie mieć oraz o rozkładzie pomieszczeń. Jeśli szukasz nowego mieszkania, Legionowo to lokalizacja, w której możesz znaleźć coś dla siebie.

Ile pokoi ma mieć nasze wymarzone mieszkanie? Czy interesuje nas lokal z balkonem lub miejscem w podziemnym garażu? Czy chcemy zamieszkać w nasłonecznionym mieszkaniu, czy w bardziej zacienionym? Gdy uda nam się odpowiedzieć na te pytania, to możemy zabrać się do szukania. Jednak pamiętamy, by zawsze uwzględnić swoje oczekiwania, ponieważ w ten sposób nie tylko zaoszczędzimy sobie czasu na szukaniu, ale również zyskamy pewność, że znajdziemy idealne mieszkanie w Legionowie.

Lokalizacja nieruchomości

Nie bez znaczenia pozostaje również sama lokalizacja nieruchomości, czyli to, gdzie dokładnie będziemy mieszkali. W tym przypadku powinniśmy brać pod uwagę swoją wygodę, czy łatwy dojazd do pracy. Jeśli mamy dzieci lub planujemy założenie rodziny, to warto sprawdzić, czy w pobliżu znajdują się jakieś przedszkola, czy szkoły, ponieważ to również ułatwi życie naszym pociechom.

Dodatkowo warto sprawdzać, czy w pobliżu znajdują się sklepy i punkty usługowe, ponieważ im lepiej zagospodarowany teren, tym większa pewność, że będziemy mieli zapewniony komfort w załatwianiu codziennych spraw. Nie zapominajmy o sprawdzeniu, czy w pobliżu są jakieś tereny zielone, parki, czy place zabaw, ponieważ w ten sposób zapewnimy rozrywkę sobie i dzieciom.

Cena mieszkania na sprzedaż

Kolejną kwestią, o której nie należy zapominać, jest cena mieszkania w Legionowie. Dobrą praktyką jest wcześniejsze określenie swoich możliwości finansowych i to bez względu na to, jak zamierzamy sfinansować zakup. Jest to szczególnie ważne, gdy rozważamy zakup na kredyt, ponieważ wizyta w placówce banku pozwoli nam określić, w jakim przedziale finansowym możemy szukać dla siebie mieszkania w Legionowie. Dzięki temu faktycznie skupimy się na nieruchomościach, na które nas stać, więc to ułatwi nam również szybkie dopełnienie formalności.