Porada

Kościelisko – wakacje z widokiem na Tatry ZachodnieKościelisko – wakacje z widokiem na Tatry Zachodnie

Kochasz Tatry, ale nie przepadasz za tłumem turystów na ulicach Zakopanego? Zaplanuj wyjazd do Kościeliska - malowniczej wioski ze wspaniałą panoramą na Giewont i Czerwone Wierchy. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie warto zarezerwować nocleg.


Kościelisko, podhalański folklor i spektakularne widoki

Kościelisko to podhalańska miejscowość gminna, sąsiadująca z Zakopanem. Słynie we wspaniałej panoramy na Tatry Zachodnie, regionalnej zabudowy i folkloru. To tu swoje apartamenty mają celebryci. Tu działa prężnie Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej, organizujący ciekawe wydarzenia. Miejscowi artyści mają tu swoje pracownie i autorskie galerie sztuki. W karczmach słychać wieczorem muzykę ludowych zespołów, a zapach kwaśnicy i wędzonych oscypków poczujesz już na ulicy. Przede wszystkim zaś blisko stąd na szlaki turystyczne przez Dolinę Małej Łąki, Kościeliską i Chochołowską. Inne ciekawe atrakcje w pobliżu, to:

  • Termy w Chochołowie;
  • deptak, punkt widokowy i regionalne targowisko na Gubałówce;
  • stadion biathlonowy w przysiółku Groń w Kościelisku;
  • stacja narciarska Polana Biały Potok;
  • punkt widokowy na Prędówce;
  • atrakcje w Zakopanem, m.in. deptak Krupówki, Muzeum Tatrzańskie, regionalne galerie sztuki, kolej linowa na Kasprowy Wierch.

Apartament góralski Kościelisko. Noclegi z widokiem na Tatry

Zastanawiasz się, gdzie zarezerwować noclegi, aby wypocząć w komfortowych warunkach? Popatrzeć na góry i nasycić duszę regionalnym wystrojem? Mieć do dyspozycji kompleksowo wyposażoną kuchnię i łazienkę, wygodną sypialnię, przytulny salon i taras widokowy? Twoje oczekiwania spełni apartament góralski. Kościelisko ma świetną bazę noclegową, a Osada Kościelisko na Kierpcówce należy do najlepiej ocenianych kompleksów wypoczynkowych. Dodatkową zaletą jest spokojna i cicha okolica, przy czym do centrum i na szlaki wejściowe dostaniesz się w ciągu kilkunastu minut busem bądź samochodem. Obiekt składa się z 5 regionalnych domów, a w każdym z nich jest kilka niezależnych apartamentów góralskich. Kościelisko jest ulubioną miejscówką wielu turystów górskich, którzy właśnie tu rezerwują noclegi.

Chcesz wypocząć w eleganckich i komfortowych warunkach? Sprawdź szczegóły oferty na https://osadakoscielisko.pl i wybierz apartament na urlop.