Porada

Korzyści z używania koreańskich kosmetyków i dlaczego są tak popularneKorzyści z używania koreańskich kosmetyków i dlaczego są tak popularne

Koreańskie kosmetyki od dawna zajmują honorowe miejsce na liście życzeń niemal każdej dziewczyny. Jest to konkretne: globalny rynek produktów K-beauty szacuje się na 11,8 miliarda dolarów w 2022 roku. "Oczekuje się, że do 2030 r. osiągnie 18,32 mld USD, rosnąc w średnim tempie 9,2% w okresie prognozy (2022-2030)" - czytamy w raporcie Straits. 

Przyjrzyjmy się, dlaczego koreańskie kosmetyki cieszą się obecnie tak dużym popytem na rynku?

646b3e7def4ac.webp

Koreańskie kosmetyki: czym są?

Koreańskie kosmetyki to produkty do pielęgnacji skóry produkowane w Korei. Jedną z ich głównych zalet jest naturalność. Koreańczycy zawsze używali wyłącznie naturalnych składników w celu utrzymania dobrej kondycji skóry. Dlatego większość produktów K-Beauty powstaje na bazie naturalnych składników, które zapewnią nawilżenie skóry: ekstraktów z liści zielonej herbaty, aloesu, ryżu i wielu innych. Dzięki temu koreańskie kosmetyki są bezpieczne i skuteczne dla różnych typów skóry.

Co również ciekawe, podczas gdy zachodnia pielęgnacja zwykle skupia się na działaniu przeciwstarzeniowym, K-beauty to dialog ze skórą - wsłuchiwanie się w jej potrzeby z holistycznym podejściem. Priorytetem K-beauty jest utrzymanie zdrowej skóry, podczas gdy zachodnia pielęgnacja skupia się na rozwiązywaniu problemów.

Co ciekawe, koreańskie kosmetyki są specjalnie przystosowane do użytku przez Europejczyków, ponieważ Azjaci mają zupełnie inny typ skóry, która nie jest podatna na zmarszczki i zwiotczenie. Ponadto koreańskie kosmetyki nie zawierają składników stymulujących procesy metaboliczne w skórze i najczęściej zawierają składniki wybielające.

646b3ebbd5d2c.webp

Dlaczego koreańskie kosmetyki są tak popularne?

W rzeczywistości nie jest zaskoczeniem, że popularność koreańskich kosmetyków na całym świecie z każdym rokiem nabiera tempa. Wynika to częściowo z kultury Korei Południowej i samych Koreańczyków, ponieważ mają oni dużą wiedzę na temat urody i kosmetyków, więc ich produkty do pielęgnacji skóry są wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami, aby uzyskać nieskazitelny wygląd "szklanej skóry". 

Koreańskie marki kosmetyczne wykorzystują naturalne składniki w swoich produktach, a ich kosmetyki są znane z innowacyjności. Firmy intensywnie inwestują w badania i rozwój nowych produktów, które spełniają wszystkie wymagania konsumentów. Na przykład koreańskie marki jako pierwsze zaproponowały stosowanie kremów BB, które łączą w sobie właściwości kremów, podkładów i filtrów przeciwsłonecznych.

Nie możemy również pominąć najważniejszego aspektu każdego biznesu - marketingu. Koreańczycy z pewnością wiedzą jak to robić i nie bez powodu praktycznie w każdym sklepie na całym świecie wydzielają kilka stoisk specjalnie dla koreańskich kosmetyków, a ich produkty sprzedają się w zawrotnym tempie. Są bardzo zręczni w wykorzystywaniu użytkowników do promowania swoich produktów w sieciach społecznościowych i zawsze szybko reagują na reklamy. Ponadto koreańskie kosmetyki słyną z kolorowych opakowań, które po prostu przyciągają uwagę!

646b3eab364b4.webp

Korzyści ze stosowania koreańskich kosmetyków

Koreańskie kosmetyki są nie tylko jednymi z najskuteczniejszych produktów do pielęgnacji skóry, ale ich asortyment jest zróżnicowany i bogaty. Praktycznie każda koreańska marka posiada szeroką gamę produktów do pielęgnacji skóry.

Jednym z kluczowych czynników zapewniających wysoką jakość koreańskich kosmetyków jest ścisła kontrola jakości. W Korei istnieje wiele organizacji i agencji, które są zaangażowane w testowanie i certyfikację w celu zapewnienia bezpieczeństwa produktów. Same koreańskie firmy regularnie przeprowadzają własne badania i testy, aby zapewnić jakość swoich produktów przed ich wprowadzeniem na rynek.

Innowacje w branży kosmetycznej pojawiają się właśnie dzięki koreańskim producentom. Marki wykorzystują technologie takie jak sztuczna inteligencja, analiza dużych zbiorów danych i rzeczywistość rozszerzona, które pomogły w najnowszych osiągnięciach K-beauty. "Amorepacific, duża koreańska firma kosmetyczna, niedawno uruchomiła system aplikacji do personalizacji produktów kosmetycznych", pisze NextTrends Asia: "Oprogramowanie aplikacji wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do pomiaru i diagnozowania skóry klientów oraz zapewnia spersonalizowaną listę produktów potrzebnych każdemu klientowi". Ponadto Koreańczycy, aby ograniczyć użycie plastiku, który jest trudny do recyklingu, używają naturalnie rozpuszczalnych pojemników.

A co najważniejsze, koreańskie kosmetyki można łatwo kupić za pośrednictwem naszej strony internetowej Lotana. Już teraz możesz złożyć zamówienie na produkt, który Ci się podoba. Hurtownia koreańskich kosmetyków - nasz profil, więc masz możliwość, aby uzyskać produkty, które chcesz w dowolnej ilości w dobrej cenie!

Jakie rezultaty można osiągnąć stosując koreańskie kosmetyki?

Zwróciliśmy już uwagę na skuteczność koreańskich produktów. Dzięki koreańskim kosmetykom możesz nadać swojej twarzy świeży blask, poprawić teksturę i koloryt skóry oraz ją nawilżyć. Walka z problemami skórnymi stanie się znacznie łatwiejsza dzięki koreańskim produktom, ponieważ pomagają one: wyeliminować suchość, trądzik, pigmentację, drobne zmarszczki, zmniejszyć stany zapalne i podrażnienia skóry. Dobra wiadomość jest taka, że efekty stosowania koreańskich kosmetyków są widoczne już po kilku użyciach. Co więcej, znajdziesz szeroką gamę różnych marek, które zaspokoją Twoje potrzeby zarówno w pielęgnacji dziennej, jak i wieczorowej. Jeśli szukasz produktów do oczyszczania i nawilżania skóry, znaną marką w tej kategorii jest Missha. Z kolei Innisfree, Laneige i Klairs pomogą rozjaśnić i wyrównać koloryt skóry. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego Lotana, gdzie można wybrać dowolny koreański kosmetyk. Zalecamy jednak zakup produktów wyłącznie po konsultacji z ekspertem!

Podsumowanie

Koreańskie kosmetyki mają więc wiele zalet. Są naturalne i bezpieczne dla różnych typów skóry, dzięki zastosowaniu naturalnych składników i ścisłej kontroli jakości. Ponadto koreańskie firmy stale się rozwijają i pracują nad tworzeniem innowacyjnych produktów, które spełniają wszystkie wyższe wymagania konsumentów. Stosowanie koreańskich kosmetyków może prowadzić do poprawy tekstury skóry i jędrniejszej, zdrowiej wyglądającej skóry. 

Aby wybrać idealny produkt kosmetyczny koreańskiego producenta, który jest odpowiedni dla Ciebie, zalecamy:

  • Skonsultować się z kosmetyczką w celu znalezienia idealnego schematu pielęgnacji skóry.
  • Zwrócić uwagę na rodzaj skóry i jej wrażliwość przy wyborze produktów (tłusta, sucha, wrażliwa itp.).
  • Kupuj wyłącznie koreańskie produkty kosmetyczne od zaufanych producentów posiadających certyfikaty jakości.
  • Używaj produktów regularnie i postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.
  • Obserwuj reakcję swojej skóry na dany produkt; jeśli zauważysz wysypkę/podrażnienie, lepiej zmień pielęgnację. 

Życzymy udanego wyboru idealnego produktu i zapraszamy do naszego sklepu internetowego Lotana, gdzie dostępne są różnorodne koreańskie kosmetyki luzem w atrakcyjnych cenach!

646b3e92a33f3.webp