Porada

Kiedy można się ubiegać o gwarantowaną pożyczkę dla zadłużonych?Kiedy można się ubiegać o gwarantowaną pożyczkę dla zadłużonych?

 Pilne wydatki potrafią się pojawić nawet w najbardziej niespodziewanych momentach. W takich sytuacjach pomocnym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług instytucji pozabankowych, które oferują klientom dodatkowe środki bez zbędnych formalności. Zastanawiasz się, czy osoby posiadające negatywne wpisy w historii kredytowej również mogą ubiegać się o gotówkę od prywatnych firm? Przeczytaj, czym jest gwarantowana pożyczka dla zadłużonych i w jaki sposób można ją uzyskać.

 

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych – na jakich zasadach jest udzielana?

Na wstępie należy zaznaczyć, że gwarantowana pożyczka dla zadłużonych nie stanowi zazwyczaj standardowego produktu instytucji finansowych. Choć firmy pozabankowe oferują dodatkową gotówkę na bardzo elastycznych zasadach, wnioskodawca powinien spełniać kilka podstawowych warunków.

O pożyczkę online ubiegać mogą się osoby między 21. a 75. rokiem życia, które posiadają polski adres zamieszkania i zameldowania. Co ważne, aby uzyskać pieniądze, pożyczkobiorca powinien przedstawić dodatkowo dokument potwierdzający uzyskiwany przez niego stały dochód w minimalnej wysokości 500 złotych miesięcznie.

Warto także pamiętać, że podczas weryfikacji wniosków o gotówkę doradca z firmy pozabankowej analizuje dodatkowo historię kredytową klienta. Osoby, które posiadają negatywne wpisy w bazach informacji, takich jak BIK, BIG, InfoMonitor, ERIF, KRD czy KBIG, mogą spotkać się z odmową udzielenia pożyczki.

 

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki? Pamiętaj o tych dokumentach

Wiesz już, że gwarantowana pożyczka dla zadłużonych nie jest zwykle praktykowana na polskim rynku finansowym. Kto w takim razie może ubiegać się o dodatkowe środki od instytucji pozabankowych? Pożyczki udzielane są zarówno osobom zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę, jak i zleceniobiorcom, emerytom oraz rencistom.

Aby przyśpieszyć proces ubiegania się o kredyt pozabankowy, klient powinien przygotować odpowiednio wcześnie niezbędne dokumenty. Osoby pracujące dostarczają bankowe potwierdzenie wpływów na konto, druk RMUA lub potwierdzenie o zatrudnieniu uzyskane bezpośrednio od pracodawcy. Zleceniobiorcy powinni udostępnić dodatkowo treść samej umowy zlecenia.

W przypadku emerytów i rencistów, doradca kredytowy może poprosić także o najnowszy odcinek pocztowy oraz druk z decyzją o przyznaniu świadczenia. Szczegółowe informacje na temat niezbędnych dokumentów dostępne są na stronach internetowych pożyczkodawców.

 

Pożyczki pozabankowe na dowolny cel

Szybkie pożyczki od firm pozabankowych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują pilnego przypływu gotówki. Umowy kredytowe zawierane są najczęściej w ciągu jednego dnia – doradcy na bieżąco weryfikują otrzymywane wnioski, dzięki czemu klient może cieszyć się dodatkowymi środkami już po 15 minutach od uzyskania decyzji.

 

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zaufaj ekspertom z TAKTO Finanse

Firma TAKTO Finanse to rzetelny pożyczkodawca, który oznaczony jest licznymi certyfikatami jakości i bezpieczeństwa. Konsultanci oferują internautom szybkie kredyty online bez wychodzenia z domu – formalności zawierane są droga elektroniczną, przez telefon lub za pośrednictwem kuriera. Odwiedź stronę internetową TAKTO Finanse, aby poznać więcej szczegółów.