Hobby

Jakie akcesoria do quadów warto nabyć?Masz w planach zakup pierwszego quada, lecz nie wiesz, po jakie akcesoria warto sięgnąć? Liczysz na wskazówki, które ułatwią Ci wybór odpowiednich dodatków? Mamy je dla Ciebie! Poniżej znajdziesz listę kilku akcesoriów, po które koniecznie powinieneś sięgnąć. Zapoznaj się z nimi!


Wyciągarka do quada

Cała zabawa w jeździe na quadach polega na tym, by pokonywać jak najtrudniejsze tereny, zaczynając od błotnistych, a na kamienistych, czy piaszczystych kończąc. Choć takie przygody bywają bardzo atrakcyjne, to czasami mogą stanowić dla nas nie lada wyzwanie, ponieważ nigdy nie wiemy, czy przypadkiem nie będziemy musieli wyciągać pojazdu z grząskiej nawierzchni, dołu, czy innego miejsca.

W takich przypadkach niezbędne są dodatkowe akcesoria do quada, a dokładniej mówiąc wyciągarka. Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia ze sprzętem, który pomoże nam się wydostać nawet z największych kłopotów i ukończyć jazdę. Jeśli zatem chcemy w pełni korzystać z posiadania quada, to właśnie wyciągarki nie powinno zabraknąć na naszym wyposażeniu.

Kufer do quada

Do tej pory kufry kojarzy nam głównie z dłuższą podróżą na motorze. Jednak w czasie jazdy na quadzie kufer również może okazać się przydatny, zwłaszcza jeśli nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w której zostaniemy bez wody lub jedzenia na dłuższym dystansie. To jednak nie wszystko, ponieważ mamy do czynienia z akcesorium, które zapewni nam miejsce na dodatkowy komplet ubrań, okrycie wierzchnie, czy nawet na inną parę butów, co z pewnością przyda się, gdy po naszych wojażach okaże się, że zostali przemoczeni do suchej nitki lub zostaliśmy ubłoceni.

Pokrowiec do quada

Jeśli chcemy, by nasz quad dobrze nam służył i to przez długie lata, to warto pomyśleć o zakupie akcesoriów, które ochronią go przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Jest to szczególnie ważne, gdy nasze sprzęty są przechowywane poza garażem, ponieważ wtedy są szczególnie narażone na wpływ wiatru, deszczu, czy nawet promieniowania słonecznego.

W tym zadaniu niewątpliwie sprawdzi się pokrowiec, zwłaszcza jeśli wybór padnie na ten solidny. Co ciekawe, pokrowiec nie tylko odpowiednio zabezpieczy quada przed wpływem czynników atmosferycznych, ale również sprawi, że nasze sprzęty będą chronione przed kurzem.

Jeśli zatem postanowimy nabyć pokrowiec, to nie będziemy musieli myć go przed użyciem. Wystarczy, że odpowiednio oczyścimy swojego quada po jeździe, a na pewno będzie w idealnym stanie przed kolejną wyprawą z rodziną, czy przyjaciółmi.