Blog

Jak wybrać odpowiedni sejf domowy?Jak wybrać odpowiedni sejf domowy?

Twój dom jest pełen wartościowych przedmiotów? Boisz się, że w przypadku włamania złodzieja, zostaną one przez niego znalezione i już ich nie odzyskasz? A może prowadzisz biznes i nie brakuje u Ciebie ważnych dokumentów? Warto zadbać o ich bezpieczeństwo! Nie musisz stresować się zawsze, kiedy wychodzisz z domu czy z biura. Zdecyduj się na sejf na dokumenty, który rewelacyjnie sprawdzi się jako ochrona cennych dokumentów, pieniędzy czy biżuterii. Takie rozwiązanie nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a potrafi zdjąć z ramion człowieka ogromny ciężar. Sprawdź, kiedy może przydać się sejf biurowy, a także jakie typy sejfów znajdziemy na rynku?

  1. Sejf na dokumenty — kiedy się przydaje?
  2. Sejfy ognioodporne i inne — jakie typy sejfów można zakupić?

Sejf na dokumenty — kiedy się przydaje?

Sejf do przechowywania dokumentów to bardzo dobre rozwiązanie dla szefów dużych firm, lekarzy, osób, które na co dzień mają do czynienia z ważnymi sprawami. Umowy, faktury, dane osobowe — to wszystko może łatwo dostać się w niepowołane ręce. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w sejf zamykany zamkiem kluczowym lub na specjalny kod, elektroniczny. Szafy metalowe również mogą sprawdzić się w tym przypadku, wiele zależy od tego, jak dużo dokumentów masz do schowania. 

Sejfy ognioodporne i inne — jakie typy sejfów można zakupić?

Wybór sejfów jest ogromny. Rynek oferuje naprawdę różnorodne typy, które można wybrać według przeznaczenia, montażu czy zamykania. Mogą to być szafy na dokumenty, kasy pancerne, szafy na broń krótką, szafy pancerne, sejfy biurowe, sejfy ognioodporne, sejfy na broń i wiele więcej. 

Sejfy mogą być stojące swobodnie na podłodze, jednak sporo dedykowanych jest do zamontowania w ścianie. Z pewnością ten drugi typ sejfu jest nieco trudniejszy w montażu, ale można go później zasłonić obrazem lub zdjęciami i gotowe. Nikt nie zorientuje się, że za ozdobą może znajdować się sejf na dokumenty, biżuterię czy pieniądze. 

Sejf może zostać wyposażony w kilka zamków. Do wyboru są zamki kluczowe o niezliczonej liczbie kombinacji, mechaniczne zamki szyfrowe wyposażone w kilka tarcz, np. 3 lub 4 (daje to aż 100 milionów kombinacji). Zamki elektroniczne też są popularne, otwiera się je zaprogramowanym kodem. Można ustalić kilka dla różnych osób, jeśli z jednego sejfu korzysta więcej ludzi. 

Jak widać, kategoria sejfów jest szeroko rozbudowana, dlatego możesz mieć pewność, że znajdziesz w niej coś dla siebie. Więcej możesz dowiedzieć się na stronie internetowej https://sejfexpert.pl/pl/p/Sejf-SL-67/64.