Porada

Jak wybrać kije golfowe dla leworęcznych?Golf to sport który w ostatnim czasie coraz mocniej zyskuje na popularności. Bez względu na to, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę na polu golfowym, czy też jesteśmy graczami o większym stażu, będziemy potrzebować odpowiednio dobranego sprzętu. Jednym z kluczowych elementów jest kij do golfa. W tym miejscu warto zaznaczyć, że na rynku można znaleźć także standardowe kije jak również kije golfowe dla leworęcznych graczy. Co warto o nich widzieć? Czym kierować się przy ich wyborze? Czy istotne jest jakiej marki kij wybierzemy?

Jeśli interesują nas produkty dla osób leworęcznych, to warto już na wstępie zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku kijów dla graczy praworęcznych, jest ich kilka rodzajów. Warto więc znaleźć sklep gdzie sprzęt będzie można nabyć "od ręki". Dostępność produktów nie powinna być żadnym problemem. Oczywiście w trakcie rozgrywki każdy gracz może mieć przy sobie ograniczoną ich ilość, co w przypadku profesjonalnych rozgrywek jest skrupulatnie pilnowane. Gracz o omawianej charakterystyce powinien w swojej torbie do golfa posiadać kije Irons. To one będą stanowić zdecydowana większość. Produkty te różnią się głównie kątem nachylenia części uderzającej piłkę, tym samym mocno wpływają nie tylko na odległość na jaką gracz leworęczny będzie mógł posłać piłkę, ale też na wysokość jej lotu. Kolejnym typem kija, którego nie powinno zabraknąć w torbie golfisty leworęcznego jest Driver. Kij ten wyróżnia się przede wszystkim swoją konstrukcją, jest lekki a do tego stosunkowo długi, a także posiada dużą główkę. Dzięki niemu można posyłać piłeczkę na naprawdę duże dystanse. Fairway Wood i Rescue Wood to kolejne kije do golfa dla leworęcznych graczy, które przydadzą się w uprawianiu tej dyscypliny sportu. Nie wolno zapomnieć też o kiju Wedge, który wyróżnia się sporym kątem nachylenia łopatki. Z jego pomocą można trenować tzw. krótką grę. Dla graczy leworęcznych dostępne są też puttery.

Oczywiście dobrym rozwiązaniem może być zakup gotowych zestawów kijów dla graczy preferujących grę lewą ręką. Nie mniej jednak kompletując swoją golfową torbę, przy wyborze kijów warto zwrócić uwagę m.in. na swój wzrost.