Porada

Jak wybrać dobrego producenta pomp ciepła? - elementy, na które musisz zwrócić uwagęJak wybrać dobrego producenta pomp ciepła? - elementy, na które musisz zwrócić uwagę

Pompa ciepła ogrzewa i chłodzi Twój dom, działając jak połączony piec i centralny klimatyzator. Ponieważ pochłaniają i przenoszą ciepło z otoczenia, zamiast spalać paliwo, aby je wytworzyć, są wyjątkowo energooszczędne i przyjazne dla środowiska w porównaniu z innymi systemami. Ten przewodnik pomoże Ci znaleźć odpowiednią pompę ciepła dla Twojego domu, niezależnie od tego, czy chcesz wymienić lub uzupełnić tradycyjny system ogrzewania i chłodzenia, czy po prostu przejść na nowszy, bardziej wydajny, taki jak pompa ciepła. Opiszemy funkcje, których należy szukać i podzielimy się wskazówkami, jak znaleźć wykwalifikowanego instalatora.

Jak wybrać pompę ciepła?

Oto praktyczny poradnik, który pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj i markę pompy ciepła, która spełni Twoje potrzeby. Jeśli stoisz przed wyborem urządzenia do swojego domu, koniecznie się z nim zapoznaj. Oto elementy, na które musisz zwrócić uwagę!

Rozmiar

Pompa ciepła, która jest za mała w stosunku do Twoich potrzeb, będzie miała trudności z zapewnieniem komfortu w domu. Z drugiej strony, zbyt duża jednostka będzie kosztować więcej, a jeśli nie jest to model o zmiennej prędkości, będzie się włączać i wyłączać częściej, niż powinna. Zmniejsza to wydajność, obciąża komponenty i sprawia, że ​​temperatura w domu nie będzie utrzymana na odpowiednim poziomie. Warto zastanowić się nad zakupem urządzenia zdającego egzamin w różnych warunkach. Bez wątpienia będzie to pompa ciepła Nibe, Warszawa z kolei jest miastem, w którym znajdziesz dystrybutora urządzeń tej marki.

Zwróć uwagę, że pompy ciepła potrzebują znacznie mniejszej wydajności do ogrzania przestrzeni niż piec lub kocioł, ponieważ są znacznie bardziej energooszczędne.

Głośność pracy

Producenci zamieszczają poziomy hałasu dla swoich produktów w instrukcji obsługi i na stronach internetowych. Zwykle uwzględniają szacunkowe wartości hałasu w różnych temperaturach zewnętrznych i prędkościach wentylatorów, mierzone w decybelach. Niższa wartość jest lepsza, zwłaszcza jeśli pompa ciepła zostanie zainstalowana w pobliżu sypialni.

Znajdź odpowiedniego montera pompy ciepła

Podobnie jak w przypadku większości systemów ogrzewania i chłodzenia, dobrze jest zatrudnić profesjonalistę, który zajmie się projektowaniem i instalacją nowego systemu pompy ciepła. Margines błędu w przypadku pomp ciepła jest mniejszy niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych, co sprawia, że ​​niezbędne jest odpowiednie ich dobranie. Jeśli planujesz kupić pompę ciepła Nibe, zwróć uwagę czy firma sprzedająca urządzenie nie oferuje także jego montażu.