Zdrowie

Jak uwolnić swój umysł od lęku i stresu


Stres i lęk stały się częścią naszej codziennej rutyny. Stajemy się spięci co do każdej drobnostki. Nie wiem, czy to brak opieki, czy sytuacje, na które się natknęliśmy. Covid-19 okazał się być bardzo ważny dla naszego zdrowia psychicznego. Nie możemy spotykać się z ludźmi, wychodzić i bawić się. Sytuacje, które obecnie uniemożliwiają nam prowadzenie codziennego życia.


Scenariusz, w którym się znajdujemy w tych dniach dokładnie przypomina film o zombie - maski, rękawice, kombinezony ochronne. Wszyscy boją się zarażenia przez siebie nawzajem. Życie właśnie stało się grą o przetrwanie. Wszystko, co robimy, to myślimy o sposobach, aby się nie zarazić.


Poza wirusem, walczymy ze stresem i niepokojem, jeśli chodzi o szkołę, biuro, dom. Strach przed utratą pracy może stresować do tego stopnia, że może skończyć się depresją. Potrzebujemy pieniędzy, aby przetrwać, a aby zarobić pieniądze, wszyscy potrzebujemy pracy. Czynsze i rachunki nie płacą się same.


Wszystko to są nieco bardziej istotne kwestie. Porozmawiajmy o pracy domowej i złamaniu serca. Czy zdarzyło ci się kiedyś zerwanie lub presja związana z terminem realizacji zadania? Może to zabrzmieć śmiesznie, ale niepokój, jaki te rzeczy mogą ci wywołać, jest nie do wytłumaczenia. Większość ludzi popada w ciężką depresję po zerwaniu z ukochanymi.

Wszystkie te czynniki, duże i małe, odgrywają rolę w zakłócaniu naszego zdrowia psychicznego w ten czy inny sposób. Omówmy kilka sposobów na złagodzenie stresu i lęku.


Dobry sen jest kluczem

Dobra jakość snu jest bardzo ważna, jeśli chodzi o pozbycie się stresu lub niepokoju. Prawda jest taka, że brak snu może okazać się przyczyną lęku/stresu. Dlatego też dla osób dorosłych niezbędne jest zjedzenie 7-8 godzin snu. Jednak liczba godzin różni się w zależności od osoby. Dla dużych dzieci, wymagają około 18 godzin snu w lub nawet więcej niż w ich początkowych miesiącach. Natomiast większe dziecko potrzebuje około 10.


Chcesz wyzwolić napięcie z twojego ciała? Idź do łóżka! Wyłączcie światła, obniżcie temperaturę, odłóżcie telefon i zamknijcie oczy.

Ludzie mają tendencję do lepszego spania w chłodnym i ciemnym otoczeniu. Dlatego należy koniecznie zablokować dostęp i każde źródło światła podczas snu, ponieważ zakłócony sen jest bezużyteczny dla naszego ciała. Jakość snu jest o wiele ważniejsza od jego ilości.


Pracuj i pocisz się.

Ćwiczenia słyną z łagodzenia stresu. Tak, trudno jest wstać z kanapy i zmusić ciało do pracy, ale musimy zrozumieć, że ćwiczenia są niezbędne do zwalczania stresu. Nazywają je najlepszym środkiem odstresowującym.


Jest to udowodniony fakt, że osoby ćwiczące doświadczają niskiego poziomu stresu przez cały czas w porównaniu z tymi, którzy nie ćwiczą. Należy jednak pamiętać o tym, że ćwiczenie raz na niebieskim księżycu nie pomoże ani umysłowi, ani ciału. Aby uzyskać dobre efekty, musisz ćwiczyć co najmniej cztery razy w tygodniu lub przynajmniej przez 30 minut dziennie.


To może wydawać się niewiarygodne, ale wywieranie fizycznej presji na twoje ciało może doprowadzić do podniesienia poziomu stresu z twojego umysłu.

Tam są few powody za jak ćwiczenie pracuje dla twój stresu:


Hormony stresu: trening obniża poziom hormonów stresu nazywanych kortyzolem. Ćwiczenia fizyczne uwalniają endorfiny (substancje chemiczne obecne w mózgu, które łagodzą ból i poprawiają samopoczucie) w organizmie, co automatycznie zmniejsza stres.

Sen: regularne ćwiczenia fizyczne mogą poprawić jakość snu, a jak już wspomnieliśmy wcześniej, sen pomaga w walce ze stresem.

Pewność siebie: regularne ćwiczenia dobrze kształtują Twoje ciało. W ten sposób zwiększa się poziom pewności siebie. Kiedy masz zero lub mniej tłuszczu na swoim ciele, automatycznie czujesz się pewniej, że idziesz przed ludźmi.

Jeśli trening jest dla Ciebie nudny lub ciężki, po prostu pomiń linę, energiczny spacer, jogging lub weź ulubioną piosenkę i zrób Zumbę. To takie proste. Załóż spodnie na siłownię i zacznij już dziś!


Ćwiczenie jest kluczem do odciążenia organizmu.


Talk Your Heart Out

Rozmowa z twoimi bliskimi lub terapeutą to genialny sposób na rozładowanie stresu. Szczególnie dla kobiet ważne jest, aby być interaktywnym społecznie. Według różnych badań, dla kobiet spędzających większość czasu z przyjaciółmi i rodziną powoduje uwolnienie oksytocyny (naturalnego środka uśmierzającego stres) w ich mózgu.


Ponadto, według badań, kobiety z mniejszym kręgiem społecznym są bardziej narażone na depresję. Czas spędzany z przyjaciółmi i rodziną jest równie ważny dla mężczyzn. Jeśli jednak Twoje objawy/poziomy stresu i lęku są poza kontrolą Twoich przyjaciół i rodziny, skonsultuj się z terapeutą. Nawet jeśli terapeuta może być kosztowny, jest on jednak pomocny.


Jeśli otwarcie się na ludzi jest trudne dla Ciebie, po prostu dostać dziennik i zacząć zapisywać uczucia w czasopismach. Rozważ dziennik swojego najlepszego przyjaciela i wlej do niego serce. Z dziennika, nie musisz się martwić o to osądzając cię lub rozprzestrzeniania swoich tajemnic. Niech to będzie twoje bezpieczne miejsce.


Medytuj .

Medytacja jest jednym z najbardziej użytecznych sposobów leczenia stresu. Ci, którzy medytują często pokazują oznaki poprawy zarządzania stresem. Medytując al


Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)