Zdrowie

Jak uwolnić swój umysł od lęku i stresu


Porady i newsy Cityon.pl

Stres i lęk stały się częścią naszej codziennej rutyny. Stajemy się spięci co do każdej drobnostki. Nie wiem, czy to brak opieki, czy sytuacje, na które się natknęliśmy. Covid-19 okazał się być bardzo ważny dla naszego zdrowia psychicznego. Nie możemy spotykać się z ludźmi, wychodzić i bawić się. Sytuacje, które obecnie uniemożliwiają nam prowadzenie codziennego życia.


Scenariusz, w którym się znajdujemy w tych dniach dokładnie przypomina film o zombie - maski, rękawice, kombinezony ochronne. Wszyscy boją się zarażenia przez siebie nawzajem. Życie właśnie stało się grą o przetrwanie. Wszystko, co robimy, to myślimy o sposobach, aby się nie zarazić.


Poza wirusem, walczymy ze stresem i niepokojem, jeśli chodzi o szkołę, biuro, dom. Strach przed utratą pracy może stresować do tego stopnia, że może skończyć się depresją. Potrzebujemy pieniędzy, aby przetrwać, a aby zarobić pieniądze, wszyscy potrzebujemy pracy. Czynsze i rachunki nie płacą się same.


Wszystko to są nieco bardziej istotne kwestie. Porozmawiajmy o pracy domowej i złamaniu serca. Czy zdarzyło ci się kiedyś zerwanie lub presja związana z terminem realizacji zadania? Może to zabrzmieć śmiesznie, ale niepokój, jaki te rzeczy mogą ci wywołać, jest nie do wytłumaczenia. Większość ludzi popada w ciężką depresję po zerwaniu z ukochanymi.

Wszystkie te czynniki, duże i małe, odgrywają rolę w zakłócaniu naszego zdrowia psychicznego w ten czy inny sposób. Omówmy kilka sposobów na złagodzenie stresu i lęku.


Dobry sen jest kluczem

Dobra jakość snu jest bardzo ważna, jeśli chodzi o pozbycie się stresu lub niepokoju. Prawda jest taka, że brak snu może okazać się przyczyną lęku/stresu. Dlatego też dla osób dorosłych niezbędne jest zjedzenie 7-8 godzin snu. Jednak liczba godzin różni się w zależności od osoby. Dla dużych dzieci, wymagają około 18 godzin snu w lub nawet więcej niż w ich początkowych miesiącach. Natomiast większe dziecko potrzebuje około 10.


Chcesz wyzwolić napięcie z twojego ciała? Idź do łóżka! Wyłączcie światła, obniżcie temperaturę, odłóżcie telefon i zamknijcie oczy.

Ludzie mają tendencję do lepszego spania w chłodnym i ciemnym otoczeniu. Dlatego należy koniecznie zablokować dostęp i każde źródło światła podczas snu, ponieważ zakłócony sen jest bezużyteczny dla naszego ciała. Jakość snu jest o wiele ważniejsza od jego ilości.


Pracuj i pocisz się.

Ćwiczenia słyną z łagodzenia stresu. Tak, trudno jest wstać z kanapy i zmusić ciało do pracy, ale musimy zrozumieć, że ćwiczenia są niezbędne do zwalczania stresu. Nazywają je najlepszym środkiem odstresowującym.


Jest to udowodniony fakt, że osoby ćwiczące doświadczają niskiego poziomu stresu przez cały czas w porównaniu z tymi, którzy nie ćwiczą. Należy jednak pamiętać o tym, że ćwiczenie raz na niebieskim księżycu nie pomoże ani umysłowi, ani ciału. Aby uzyskać dobre efekty, musisz ćwiczyć co najmniej cztery razy w tygodniu lub przynajmniej przez 30 minut dziennie.


To może wydawać się niewiarygodne, ale wywieranie fizycznej presji na twoje ciało może doprowadzić do podniesienia poziomu stresu z twojego umysłu.

Tam są few powody za jak ćwiczenie pracuje dla twój stresu:


Hormony stresu: trening obniża poziom hormonów stresu nazywanych kortyzolem. Ćwiczenia fizyczne uwalniają endorfiny (substancje chemiczne obecne w mózgu, które łagodzą ból i poprawiają samopoczucie) w organizmie, co automatycznie zmniejsza stres.

Sen: regularne ćwiczenia fizyczne mogą poprawić jakość snu, a jak już wspomnieliśmy wcześniej, sen pomaga w walce ze stresem.

Pewność siebie: regularne ćwiczenia dobrze kształtują Twoje ciało. W ten sposób zwiększa się poziom pewności siebie. Kiedy masz zero lub mniej tłuszczu na swoim ciele, automatycznie czujesz się pewniej, że idziesz przed ludźmi.

Jeśli trening jest dla Ciebie nudny lub ciężki, po prostu pomiń linę, energiczny spacer, jogging lub weź ulubioną piosenkę i zrób Zumbę. To takie proste. Załóż spodnie na siłownię i zacznij już dziś!


Ćwiczenie jest kluczem do odciążenia organizmu.


Talk Your Heart Out

Rozmowa z twoimi bliskimi lub terapeutą to genialny sposób na rozładowanie stresu. Szczególnie dla kobiet ważne jest, aby być interaktywnym społecznie. Według różnych badań, dla kobiet spędzających większość czasu z przyjaciółmi i rodziną powoduje uwolnienie oksytocyny (naturalnego środka uśmierzającego stres) w ich mózgu.


Ponadto, według badań, kobiety z mniejszym kręgiem społecznym są bardziej narażone na depresję. Czas spędzany z przyjaciółmi i rodziną jest równie ważny dla mężczyzn. Jeśli jednak Twoje objawy/poziomy stresu i lęku są poza kontrolą Twoich przyjaciół i rodziny, skonsultuj się z terapeutą. Nawet jeśli terapeuta może być kosztowny, jest on jednak pomocny.


Jeśli otwarcie się na ludzi jest trudne dla Ciebie, po prostu dostać dziennik i zacząć zapisywać uczucia w czasopismach. Rozważ dziennik swojego najlepszego przyjaciela i wlej do niego serce. Z dziennika, nie musisz się martwić o to osądzając cię lub rozprzestrzeniania swoich tajemnic. Niech to będzie twoje bezpieczne miejsce.


Medytuj .

Medytacja jest jednym z najbardziej użytecznych sposobów leczenia stresu. Ci, którzy medytują często pokazują oznaki poprawy zarządzania stresem. Medytując al


Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)


Dodaj swoją wizytówkę
 
Szukasz większej ilości klientów lub chcesz wypromować swoje miejsce? CityOn.pl oferuje darmowe oferty dla firm, które chcą, aby ich nazwa pojawiła się w sieci. Kontroluj swoje informacje biznesowe, w tym godziny, produkty, lokalizacje i inne.
 
Dodaj swoją wizytówkę


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów