Porada

Jak działa wszywka dla alkoholika?Jak działa wszywka dla alkoholika?

Jak działa wszywka dla alkoholika?

Czy ktoś z twoich bliskich cierpi na chorobę alkoholową? Nie potrafi sobie z nią poradzić? Troszczysz się o tę osobę i chcesz dla niej jak najlepiej? Jakie są dostępne sposoby na walkę z nałogiem alkoholowym? Jeden z nich to znana od wielu lat wszywka dla alkoholika, czyli lek pod nazwą esperal. Jest to powszechnie stosowany środek leczniczy o działaniu awersyjnym, którego zadaniem jest hamowanie syntezy alkoholu, a tym samym zamierzone i kontrolowane wywoływanie zatrucia alkoholowego. Alkohol nie jest wówczas zamieniany w aldehyd octowy. Jest to metoda stosowana w leczeniu alkoholizmu we wszystkich stadiach zaawansowania, cechująca się dużą skutecznością, ale i wpływem na organizm pacjenta. Wszywkę alkoholową można sobie umieścić pod skórą wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z lekarzem, który oceni stan zdrowia i wypowie się, czy jest to dla nas bezpieczne i czy np. nie grożą nam zaburzenia psychiczne lub reakcje alergiczne na inny składnik leku, lub jego substancję czynną.

Kto może sobie umieścić wszywkę alkoholową?

Działanie wszywki alkoholowej nie jest obojętne dla naszego organizmu i wymaga naprawdę dużej dyscypliny ze strony pacjenta. Jeśli dojdzie w trakcie jej działania do przyjęcia alkoholu, skutki uboczne to nieprzyjemne dolegliwości, z którymi osoba ta musi się liczyć. Wszywki alkoholowe mają czas działania określony na 8 do 12 miesięcy, dają zatem wystarczająco dużo czasu na leczenie choroby alkoholowej, skłaniając pacjenta do trwałego odstawienia używek. Pomagają w tym przede wszystkim nieprzyjemne dolegliwości, takie jak bóle brzucha, kac i inne, charakterystyczne dla zatrucia alkoholem. W przypadku niektórych osób, składniki leku mogą powodować różnorodne reakcje psychotyczne. Czas potrzebny na powrót do zdrowia jest w tym przypadku kilka razy dłuższy, co jest kolejnym powodem, aby nie sięgać po alkohol. Osoby, których stan zdrowia na to pozwala i chcą stawić czoło swojej chorobie alkoholowej — to dla nich opracowana została wszywka alkoholowa. Dyskretna, bezpieczna, stosunkowo łatwo dostępna i niebywale skuteczna.

Jak jest skuteczność wszywki alkoholowej?

Jakie są przeciwwskazania do stosowania wszywki alkoholowej? Jednym z nich jest nadciśnienie tętnicze i niewydolność nerek oraz wątroby. Działanie leku esperal polega na tym, że metabolizm alkoholu zostaje zahamowany, zatem alkohol przez dłuższy czas obciąża narządy wewnętrzne. Aby nie doszło do ostrych stanów zapalnych, pacjent musi robić wszystko, aby nie przyjmować alkoholu w czasie działania wszywki. Konsekwencje tego mogą być bardzo bolesne. W przeszłości niewydolność obwodowa krążenia to jedna z kilku chorób, która będzie wynikiem łączenia alkoholu z esperalem. Jeśli osoba jest świadoma tych wszystkich potencjalnych zagrożeń i mimo to przystąpi do zabiegu wszycia esperalu, korzyści mogą pojawić się już po kilkunastu godzinach, kiedy substancja czynna leku zacznie się uwalniać. W początkowym okresie pacjentowi może być trudno odmówić sobie alkoholu, zatem na skutki uboczne nie trzeba długo czekać. Są one tak nieprzyjemne i utrudniające normalne funkcjonowanie, że kolejne sięgnięcie po używki będzie poprzedzone długimi rozmyślaniami. Inne z nich to ból głowy, uczucie duszności, czy też odczuwanie w ustach smaku czosnku.

Działanie wszywki alkoholowej na organizm człowieka

W jaki sposób będzie działać esperal w organizmie człowieka? Wszywkę esperalu umieszcza się w wycięciu pod skórą, a następnie jest ona zszywana. Do tego celu stosuje się nici klasyczne lub rozpuszczające, nie wymagające zdejmowania szwów. Wszycie esperalu nie jest zabiegiem bolesnym, między innymi z tego powodu, że wykonuje się w go w znieczuleniu miejscowym. Po umieszczeniu tabletek esperalu w naszym ciele nie należy już spożywać alkoholu, a także odstąpić od płukania jamy ustnej płynami na jego bazie. Jeśli nie będziemy się stosować do tych zaleceń, grozi nam zatrucie alkoholowe, bardzo męczące i długie w leczeniu. Wszywka alkoholowa to metoda polecana wszystkim, którzy mają stanowcze postanowienie, aby pokonać swoją chorobę alkoholową.