Porada

Jak dopasować podkład do kolorytu cery?Jak dopasować podkład do kolorytu cery?

Zróżnicowanie kolorystyczne skóry wymaga idealnego dopasowania kolorystycznego podkładu. Jeśli niełatwo jest Ci wybrać odpowiedni odcień, bo masz wrażenie, że Twoja skóra jest nietypowa dowiedz się, na co zwrócic uwagę przed zakupem podkładu do twarzy.


Podkład do twarzy - jak go dopasować do koloru cery?

Koloryt cery może być jasny lub śniady. Europejski typ urody to przede wszystkim odcienie blade, trudno opalające się, ze skłonnością do podrażnień, w tym wywołanych ekspozycją na promienie słoneczne. Południowoeuropejski typ urody prezentuje z kolei skórę o zabarwieniu oliwkowym lub brązowym, łatwo opalającą się i mniej podatną na słoneczne oparzenia. Pomiędzy tymi typami skóry bardzo często występują mieszanki, które łączą w sobie cechy jasnej i śniadej cery. Za kolorem skóry często podąża kolor włosów i oczu oraz specyfika ich oprawy. Wybierając idealny odcień podkładu, który pasuje do koloru cery warto wziąć pod uwagę produkty kosmetyczne, powstałe nie na bazie czterech, a sześciu pigmentów. Dzięki temu będziesz miała gwarancję doskonałego efektu. 

Jak powinien wyglądać właściwie dobrany podkład do twarzy?

Idealnie dobrany podkład do twarzy nie powinien wyglądać. Co to oznacza? Dopasowany podkład do twarzy musi być niewidoczny. Idealnie dopasowujący się do kolorytu cery produkt nie tworzy wyraźnie widocznych linii, oddzielających granicę podkładu od koloru skóry. Oznacza to, że nie widać, gdzie kończy się podkład. Produkt, dopasowany do cery powinien odczytywać jej potrzeby. Inną konsystencję będzie miał podkład do cery tłustej, inną do skóry suchej. Znacznie większa potrzeba ukrycia niedoskonałości istnieje dla cery trądzikowej i posiadającej otwarte pory skóry. Dla tego typu cery konieczne będzie bardziej zaawansowane krycie. Lekka formuła podkładu sprawdzi się na co dzień, w makijażu dziennym. Jeżeli bierzesz pod uwagę podkład w sztyfcie, możesz potraktować go jako kosmetyk do konturowania twarzy. Wtedy konieczne będzie wybranie dwóch odcieni, spośród których jeden odpowiada naturalnemu kolorowi skóry, drugi natomiast jest o ton ciemniejszy. 

Jaki efekt makijażu uzyskasz z dobrze dobranym podkładem?

Dzięki dopasowanemu podkładowi możesz uzyskać bardzo naturalny efekt makijażu, pozwalający na uzyskanie zamierzonego efektu. Kolor podkładu powinien jak najbardziej odpowiadać naturalnemu odcieniowi cery, natomiast jego formuła musi zostać dopasowana do rodzaju skóry. Skóra sucha będzie wymagała długotrwałego, silnego nawilżania, które musi utrzymywać się wraz z podkładem przez wiele godzin. Dzięki stosowaniu takiego produktu, zawierającego m. in. kwas hialuronowy skóra nie łuszczy się, nie przesusza, nie pęka. Makijaż wygląda świeżo i promiennie. Skóra tłusta ma tendencję do błyszczenia się, powodowanego nadmiarem wydzielanego sebum. Aby zminimalizować ten efekt warto wybrać podkład matujący, który dzięki wyselekcjonowanym składnikom pozwala ograniczyć nadmierny połysk. Makijaż przez wiele godzin będzie wyglądał świeżo i estetycznie. Długotrwały podkład jest najczęściej silnie kryjący. Przygotuj cerę na jego aplikację, stosując wcześniej intensywne nawilżanie i uelastycznianie. 

Podkład, pasujący na lato i na zimę - dobierz idealny

Koloryt skóry twarzy zimą i latem zmienia się w następstwie kontaktu ze słońcem. Podkład sezonowo warto wymieniać nie tylko ze względu na odcień, ale i formułę. Na zimę sprawdzają się bardziej skoncentrowane, gęste podkłady kryjące, latem stawiamy na lekkość, rozświetlenie i dogłębne nawilżenie.