Blog

Jak czyścić okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne?Jak czyścić okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne?

Jak czyścić okulary przeciwsłoneczne?

Przed czyszczeniem okularów przeciwsłonecznych, należy delikatnie zdjąć z nich kurz i inne zanieczyszczenia za pomocą miękkiej szmatki lub płatka kosmetycznego.

Następnie, nałóż na okulary specjalnie przeznaczony do tego celu płyn do mycia szkieł. Możesz też użyć delikatnego mydła do rąk lub płynu do mycia naczyń.

Używając miękkiej szczoteczki, delikatnie umyj okulary, zwracając szczególną uwagę na zakamarki i zagięcia.

Spłucz okulary czystą wodą, a następnie delikatnie osusz je miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym.

Upewnj się, że okulary są dokładnie osuszone przed ich ponownym założeniem.

Pamiętaj, aby unikać używania szorstkich lub ścierających materiałów do czyszczenia okularów przeciwsłonecznych, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę antyrefleksyjną lub porysować soczewki.


Jak czyścić okulary korekcyjne?

Aby czyścić okulary korekcyjne, należy: Umyć ręce przed dotykaniem okularów, aby uniknąć przenoszenia brudu i bakterii. Zdjąć okulary z twarzy i zanurzyć je w ciepłej wodzie z delikatnym mydłem, takim jak mydło do rąk lub mydło do naczyń. 

 Delikatnie umyć soczewki i oprawki, używając miękkiej szczoteczki do zębów lub specjalnej szczoteczki do okularów. Dokładnie spłukać okulary ciepłą wodą, aby pozbyć się wszelkich resztek mydła. Osuszyć okulary, delikatnie przecierając soczewki i oprawki miękkim ręcznikiem lub chusteczką do okularów. Umieścić okulary w etui lub na specjalnym stojaku, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Uwaga: Nie używaj środków czyszczących zawierających alkohol, aceton lub benzen, ponieważ mogą one uszkodzić soczewki lub oprawki.

Jak nie palcować okularów?

Używaj specjalnie przeznaczonych ściereczek lub chusteczek do czyszczenia okularów. Unikaj używania ubrań lub ręczników papierowych, ponieważ mogą one porysować soczewki.

Jeśli musisz dotknąć okularów, upewnij się, że twoje ręce są czyste i suche.

Zawsze trzymaj okulary za oprawkę, unikając dotykania soczewek.

Jeśli masz skłonność do ciągłego dotykania okularów, spróbuj znaleźć alternatywne sposoby na rozładowanie niepokoju, takie jak dmuchanie na nie lub przesuwanie ich po oprawce.

Pamiętaj, że dotykanie okularów zbyt często może prowadzić do zanieczyszczenia i porysowania soczewek, co może negatywnie wpłynąć na jakość widzenia.

Czy ściereczki do okularów pomagają?

Tak, ściereczki do okularów mogą być bardzo pomocne przy czyszczeniu okularów przeciwsłonecznych lub okularów korekcyjnych. Są one zwykle wykonane z delikatnego, miękkiego materiału, który nie rysuje powierzchni soczewek ani nie uszkadza powłoki antyrefleksyjnej. Ściereczki do okularów są przeznaczone do usuwania kurzu, zanieczyszczeń i innych zabrudzeń, które mogą osadzać się na okularach. Są one bardzo łatwe w użyciu i przenośne, dzięki czemu można je zabrać ze sobą w podróży lub do pracy. Mogą być również zalecane przez optyka do czyszczenia okularów.