Porada

Imprezy plenerowe dla dzieci - jak zorganizować?Imprezy plenerowe dla dzieci - jak zorganizować?

Pomimo kilkunastu centymetrów śniegu, zamarzniętych wzorów na szybach z okazji pierwszego dnia wiosny i wyjątkowo niewiosennej atmosfery, cały czas mamy nadzieje, że ciepłe dni jeszcze nadejdą. Przy kubku gorącej herbaty zastanawiam się nad organizacją festynu.


Przyczyn jest kilka, zacznijmy więc od najbardziej prozaicznej – dla przyjemności i poprawienia humoru po srogiej zimie. Jakże przyjemnie jest wyjść w plener, podczas pięknego, słonecznego dnia i pozwolić słońcu muskać naszą bladą jeszcze twarz swoimi promieniami. Już sam spacer powinien zadziałać na nas kojąco, a jeśli dołożymy do tego gry i zabawy integracyjne z przyjaciółmi z pracy, to wspaniały efekt jest murowany. Jednak największą uciechę zaserwujemy, oczywiście, naszym pociechom.

Imprezy plenerowe dla dzieci to doskonała okazja na zapoznanie i integrację naszych dzieci z rówieśnikami poprzez przemyślane i odpowiednio dopasowane do wieku zabawy.Nawet jeśli dziecko jest nieśmiałe i z trudnością przekonuje się do zabawy z nowymi kolegami, lub choćby do zapoznania się z nimi, to taki festyn może być odpowiednim miejscem, aby przełamać pierwsze lody. Odpowiednie podejście doświadczonych animatorów, zatrudnionych podczas organizacji festynów, może pomóc nieśmiałkom zawrzeć nowe znajomości i przekonać ich do wspólnej zabawy.

Są jednak tacy, którzy bez wahania powiedzą: „dziękuję bardzo, to nie dla mnie - wolę słuchać plusku ryb w jeziorze niż męczących piosenek dziecięcych przez pięć godzin”. Na szczęście organizacja festynów i innych imprez plenerowych dla dzieci i dorosłych rozwinęła się do tego stopnia, że zakorzeniony w naszych umysłach stereotypowy obraz festynu wcale nie musi odpowiadać rzeczywistości. Rodzajów imprez plenerowych jest tyle ile pomysłów na ich realizacje. Mogą to być na przykład spokojne warsztaty, podczas których nauczymy się sztuki origami, wykonywania ozdób wiosennych i kwiecistych wianków, przy akompaniamencie świergotu ptaków.

Jak to zrobić jeśli nie mamy pojęcia o przygotowaniu takich imprez? Najlepiej nie ryzykować i oddać realizację projektu w ręce profesjonalistów. Najprostszym, najbardziej sprawdzonym i jednocześnie najlepszym sposobem na organizację festynów jest zatrudnienie agencji artystycznej. Imprezy plenerowe dla dzieci nie są łatwe do przygotowania, a profesjonaliści z kilkuletnim doświadczeniem doskonale wiedzą w czym tkwi sekret dobrej zabawy, a my nie musimy się martwić o każdy szczegół, a jedyne o co musimy zadbać, to piękna pogoda.