Porada

Gdzie sprawdzi się dach płaski i ile będzie nas kosztował?Gdzie sprawdzi się dach płaski i ile będzie nas kosztował?

Jakie jest zastosowanie stropodachów?

Dachy płaskie, nazywane również stropodachami to rozwiązanie, które do tej pory było rzadko brane pod uwagę w budownictwie. Jednak widać, że w branży zachodzą zmiany, a osoby, które starają się wyróżnić na tle innych nieruchomości, biorą pod uwagę coraz ciekawsze rozwiązania.

Z pewnością stropodachy sprawdzą się tutaj idealnie, ponieważ tradycyjne konstrukcje już zdominowały architekturę, a płaskich dachów jest naprawdę niewiele, więc w prosty sposób można wyróżnić się ze swoim budynkiem. Powszechnie dach płaski stosowany jest w obiektach wielkokubaturowych, a dokładniej mówiąc w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych, halach przemysłowych, czy nawet w blokach mieszkalnych.

Jednak na tym nie koniec, ponieważ dach płaski może okazać się również dobrym wyborem do punktu usługowego, domu wielorodzinnego, domu jednorodzinnego, czy nawet do budynków gospodarczych.

Ile zapłacimy za dach płaski?

Powierzchnia płaskiego dachu jest mniejsza od dachów spadkowych, więc możemy spodziewać się tego, że ostatecznie zapłacimy za niego taniej. Jednak trudno tutaj o podanie ostatecznych kosztów, ponieważ cena inwestycji uzależniona jest od wielu różnych aspektów. Przede wszystkim mowa tutaj o rodzaju wykorzystanych materiałów. Jeszcze do niedawna dach płaski chętnie pokrywało się zwykłą papą.

Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, ale nie jest wolne od wad. Dach pokryty papą wymaga bowiem konserwacji, więc nie zawsze oszczędność wyjdzie nam na dobre. Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie dodatkowych czynności, to lepiej od razu wziąć pod uwagę nowocześniejsze rozwiązania. Kosztują więcej, ale faktycznie nie wymagają od nas żadnych dodatkowych działań, więc to zdecydowanie wyjdzie nam na korzyść. Istotne znaczenie będzie mieć również sama konstrukcja naszego budynku, ponieważ pokrycie małej powierzchni wyniesie nas taniej, niż tej większej.

Nie zapominajmy również o dystrybutorze wybranych rozwiązań, ponieważ każdy z nich zapewnia nam swój cennik. Jednak w tym przypadku wystarczy skupić się na ofercie najlepszego dystrybutora, by uniknąć nadwyżki kosztów.