Porada

Ferie zimowe nad morzem? Zaplanuj udany rodzinny wyjazd



Ferie zimowe nad morzem? Zaplanuj udany rodzinny wyjazd

A gdyby tak inaczej niż wszyscy, zamiast wyjeżdżać w góry, spędzić ferie zimowe nad morzem? Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. Co więcej, większość turystów nie ma możliwości docenienia jego uroku latem, gdy ulice są wypełnione wczasowiczami do tego stopnia, że nie można się swobodnie poruszać. To samo dotyczy zatłoczonych plaż, na których często z racji ilości rozstawionych parawanów, wręcz nie widać piasku. Warunki w sezonie letnim nad polskim morzem, rzadko kiedy sprzyjają wypoczynkowi. Na takie same należy się przygotować, planując rodzinne ferie zimowe w górach. Dlatego też warto rozważyć możliwość spędzenia zimowego wypoczynku inaczej niż zazwyczaj, bo nad polskim morzem, szczególnie że jak się okazuje, właśnie w tym okresie otoczenie jest wyjątkowe i gwarantuje pełnowartościowy wypoczynek.


1. Odetchnij pełną piersią!

2. Ferie zimowe w nadmorskich krajobrazach

3. Aktywne sposoby na spędzanie zimowego wypoczynku nad morzem

4. Nadmorskie smaki

Odetchnij pełną piersią!

Bałtyk zimą bez wątpienia sprzyja zdrowiu. Spędzając ferie zimowe nad morzem, można odetchnąć pełną piersią nie tylko, biorąc pod uwagę wypoczynek w komfortowych pokojach wybranego hotelu, ale i na świeżym powietrzu. Jakość powietrza właśnie jesienią i zimą jest zdecydowanie najlepsza. Nadmorskie powietrze w tym sezonie jest bogate w dobroczynne dla naszego organizmu pierwiastki jak np. jod. Sprzyja on atmosferze relaksu ze względu na to, że ma korzystny wpływ na rozwój mózgu i układu nerwowego. Dlatego też wypoczynek nad polskim morzem jest świetnym rozwiązaniem dla zdrowia całej rodziny: z dala od smogu i pełnych szkodliwego dymu miast.

Ferie zimowe w nadmorskich krajobrazach

Nie tylko góry są piękne zimą. By posłuchać szumu morza i poznać Bałtyk z innej strony aniżeli latem, warto wybrać się tutaj właśnie poza sezonem. Przykryta białym puchem plaża, wydmy i oklejone śniegiem drzewa, tworzą wyjątkową scenerię. Takie widoki sprzyjają sesjom rodzinnym, które warto zaplanować, wyjeżdżając zimą nad morze. Gratką dla najmłodszych gości obiektów noclegowych miejscowości turystycznych, będą z pewnością bursztyny. Formą ciekawej zabawy na świeżym powietrzu dla całej rodziny, mogą być zawody w ich poszukiwaniu. A na zwycięzców będzie czekał zimowy deser w hotelu.

Aktywne sposoby na spędzanie zimowego wypoczynku nad morzem

Zimowa nadmorska aura jak najbardziej sprzyja uprawianiu sportów. Jogging czy nordic walking w cudownie śnieżnej, bałtyckiej scenerii, sprzyjają zdrowiu i wypoczynkowi. W miejscowości Dźwirzyno, amatorzy aktywnego stylu życia, mogą wybrać się na przebieżkę popularną Ścieżką Zdrowia. Do przebycia jest 1600 m w otoczeniu sosnowego lasu. Ferie zimowe nad morzem z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. To bowiem idealny moment, by rozpoczęły swoją przygodę z nurkowaniem. Mają bowiem możliwość nauki tego sportu już od 8. roku życia. Rezerwując pobyt dla całej rodziny w danym hotelu, warto więc zwrócić uwagę na to czy w obiekcie znajduje się sala zabaw i basen rekreacyjny, które zagwarantują najmłodszym bogaty program animacji.

Nadmorskie smaki

Po intensywnym dniu na śnieżnej plaży, należy się solidna uczta. Havet Hotel oferuje swoim gościom menu, w którym nie brakuje lokalnych smaków. Degustacja dań hotelowej restauracji to prawdziwa kulinarna podróż, a przy tym uczta dla ciała i duszy. W karcie nie brakuje potraw inspirowanych kuchnią babć, ale z nowoczesnym twistem. A skoro wypoczynek spędzamy nad morzem, warto pokusić się o posmakowanie rybnych specjałów. A po wykwintnym biesiadowaniu, ukojenie z pewnością przyniesie wyjątkowy czas w strefie wellness.

Sezon na Bałtyk wcale nie kończy się wraz z wakacjami. Ferie zimowe nad morzem mogą okazać się równie wartościowe i zagwarantować moc atrakcji, co letni pobyt w miejscowościach nadmorskich. Spokojne, rodzinne spacery lub przejażdżka sankami po zaśnieżonej plaży, sprzyjają nie tylko wypoczynkowi, ale i zdrowiu. Z pewnością przyniosą frajdę wszystkim członkom rodziny, a przede wszystkim zagwarantują spokój i pełnowartościowy wypoczynek bez tłumu i gwaru turystów, z którym należy się liczyć planując zimowy wyjazd w góry.