Porada

Dobra firma kurierska, czyli jaka? Lista pożądanych cechDobra firma kurierska, czyli jaka? Lista pożądanych cech

Na rynku istnieje wiele firm kurierskich. Jednak jak mamy wybrać tą konkretną? Jest przecież tyle kurierów oferujących swoje usługi. Może w tym momencie właśnie zastanawiasz się nad tym, czym się wyróżnia dobra firma kurierska? Z odpowiedzią przychodzi AlleKurier. To broker usług kurierskich, który współpracuje tylko ze sprawdzonymi przewoźnikami. W swojej ofercie ma możliwość wyceny każdego zlecenia. Po podaniu gabarytów paczki pojawiają się dostępne firmy przewozowe wraz z cennikiem. Ty decydujesz, którą ofertę wybierasz.


A skąd masz mieć pewność, że jest to dobra firma kurierska? Ponieważ AlleKurier współpracuje tylko z liderami w przewozach krajowych i międzynarodowych, jak DPD, UPS czy FedEx! Wszystko zostało dokładnie sprawdzone, aby klienci nie tracili swojego cennego czasu.     

Firma kurierska - lista pożądanych cech

Jest wiele cech, które powinna posiadać dobra firma kurierska. Przede wszystkim liczy się szybkość dostarczenia paczki. Wiele osób niezwykle ceni sobie swój czas. Dlatego ważne jest, aby dołożyć wszelkich starań, aby nadana przesyłka dotarła do adresata możliwie jak najszybciej. Oczywiście, jak wiemy w trakcie transportu mogą zdarzyć się sytuacje losowe. Dlatego nie powinno to wpływać na skreślenie danej firmy kurierskiej. Na liście pożądanych cech powinno znaleźć się też przyjazne usposobienie i kultura osobista. Jest to niejako wizytówka firmy. 

Dobra cena to spory wyznacznik jeśli chodzi o wybór firmy kurierskiej. Należy jednak pamiętać, że nie warto sugerować się najniższą ceną. Wysyłanie paczek to przede wszystkim jakość i bezpieczeństwo. Odnosi się to też głównie do zatrudnienia ludzi w godnych warunkach. Następną cechą jaką powinna wykazywać się firma jest proponowanie swoim klientom produktów gwarantujących pewność i bezpieczeństwo. Mowa tutaj o ubezpieczeniach transportowych i możliwości zapłaty za pobraniem. Ostatnią z cech jest współpraca z zaufanymi podmiotami. Sprawdzony pośrednik to świadectwo jakości i gwarancji usług na najwyższym poziomie. A to wszystko może Ci zapewnić AlleKurier!

Co może zaoferować broker usług kurierskich?

Zastanawiasz się, czym tak naprawdę różni się broker usług kurierskich od zwykłej firmy kurierskiej? Spieszymy z odpowiedzią! AlleKurier współpracuje jako broker z wieloma firmami kurierskimi. Co to tak naprawdę oznacza? Z nami masz więcej możliwości wyboru. Korzystając z naszej prostej i intuicyjnej wyceniarki będziesz mieć możliwość wyboru oferty różnych firm kurierskich. Możesz porównać ze sobą ich ceny oraz czas realizacji przesyłki. To ty zdecydujesz, którą opcję wybierasz. AlleKurier ułatwi Ci wybór i zmniejszy koszty wysyłki.

Broker usług kurierskich to przede wszystkim gwarancja zaufanych i sprawdzonych firm spośród wielu funkcjonujących na rynku. Dzięki szerokim negocjacjom i relacjom biznesowym AlleKurier może zaproponować usługi w najbardziej atrakcyjnych cenach - nawet do 70% taniej niż na stronach konkretnych przewoźników. 

Poznaj ciekawe aspekty pracy kuriera!

Kurier to bardzo niedoceniany wśród zawodów, a niezwykle ważny. Dzięki rozwojowi rynku e-commerce co roku rośnie liczba zleceń. Dlatego jest duże zapotrzebowanie na pracowników tego zawodu. Jednak nie każdy się do tego nadaje. A więc jakie cechy powinien mieć idealny kurier? Dobra firma kurierska będzie wymagała od kandydatów na to stanowisko przede wszystkim wysokiej kultury osobistej. Jest to na tyle ważne, ponieważ kurier staje się wizytówką danej firmy.

Kolejnym wymaganiem jest czynne prawo jazdy kat. B. Bez tego nie ma szans dostać się do branży (chyba że ktoś chce zostać kurierem rowerowym). W tym zawodzie ważna jest umiejętność współpracy z klientem oraz zaangażowanie i motywacja do pracy. Często dodatkowy atut stanowi doświadczenie we współpracy z firmami kurierskimi oraz posiadanie własnego samochodu dostawczego. Jednak nie jest to wymagane. Już wiesz jakie są aspekty pracy kuriera!