Blog

Dlaczego warto zwiedzić Austrię w 2019 ?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Austria jest krajem Polakom dość dobrze znanym. Nie jest on na tyle od naszego kraju oddalony by nasi rodacy nie mogli pozwolić sobie na odwiedzenie tego wyjątkowo interesującego miejsca. Z możliwości wyjazdu do Austrii korzysta coraz więcej Polaków. Wyprawy te najczęściej jednak kojarzą się nam z urlopami zimowymi, podczas których aktywnie wypoczywa się na stokach narciarskich. Nie ma w tym nic dziwnego. Alpy austriackie są górami znacznie lepiej przygotowanymi do przyjęcia urlopowiczów pasjonujących się sportami zimowymi. Niestety nie możemy jeszcze w Polsce poszczycić się tak znakomitymi zimowymi kurortami, przygotowanymi stokami, licznymi kolejkami linowymi oraz wyciągami, z jakich z łatwością można korzystać w Alpach.


Istnieje jednak także inna, różnie interesująca strona kraju Austriaków. Austria jest bowiem państwem niezmiernie bogatym architektonicznie. Wręcz wypełnionym niesamowitymi zabytkami pochodzącymi z różnych epok i pozwalającymi przyjrzeć się z bliska poszczególnym stylom architektonicznym oraz zapoznać z interesującą historią kraju austriackiego.


Wygląd miast Austrii zachwyci miłośników zabytków oraz ciekawych okazów architektonicznych i rozwiązań urbanistycznych. Państwo to słynie przede wszystkim z budowli stylu barokowego, do których można zaliczyć liczne rezydencje, pałace, zamki, a także budowle o charakterze sakralnym i obronnym. Zauważalna jest tu jednak różnorodność architektoniczna i w związku z tym turyści mogą także zachwycić się budowlami epoki średniowiecznej, a także nowożytnej w stylu renesansowym.

Okres budownictwa barokowego w Polsce kojarzony jest przede wszystkim z monumentalnymi budynkami świątynnymi i innymi budowlami o charakterze religijnym. Austria natomiast słynie z rezydencji barokowych osób świeckich, szczególnie związanych z rodami cesarskimi. Turyści mogą więc zwiedzić pałace: Schönbrunn, Hofburg oraz Belweder, znajdujące się w samej stolicy kraju, Wiedniu. Te barokowe budowle wyrażają istotę tego stylu. Rezydencje są ogromne, przepięknie zdobione, otoczone idealnie prowadzonymi ogrodami. Wnętrza ich zachwycają barokowym przepychem, bogactwem kolorów i motywów charakterystycznych dla sztuki danego okresu.

Obok barokowego stylu, obecnego nie tylko w dużych rezydencjach, Austria proponuje swoim gościom także przepiękne zamki pochodzące z epoki średniowiecza oraz renesansowe. Najsłynniejszym z nich jest Schallaburg. Godne uwagi są także zamki Greillenstein i Rosenburg oraz zamek Grafenegg. Każdy z nich wyraża odrębny charakter, niektóre są typowo mieszkalne, inne obronne, posiadające spore dziedzińce służące odgrywaniu turniejów rycerskich.

 


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów