Porada

Dlaczego warto organizować integracje fimowe?Dlaczego warto organizować integracje fimowe?

Sporo firm decyduje się organizować wigilię firmową. Coraz częściej w planach jest także świąteczne spotkanie z okazji Wielkanocy. Pojawiają się także inne imprezy — jubileusze pracowników, samej marki bądź firmy, rodzinne pikniki oraz inne tego typu wydarzenia. Dlaczego warto, aby i twoja firma zaproponowała swoim pracownikom tego typu spotkania?

Z tego artykułu dowiesz się:

- dlaczego warto organizować imprezy integracyjne;

- czym kierować się przy wyborze miejsca i jak podejść do organizacji;

- jakie inne eventy poza wigilią warto zorganizować.

Dlaczego warto organizować firmową wigilię?

Wigilie firmowe to najpopularniejszy rodzaj imprezy integracyjnej w Polsce. Firmy organizują je dla większych grup pracowników, często dla całej załogi, oprócz tego zdarzają się spotkania poszczególnych działów, kadry managerskiej. Na tego typu eventy zapraszani czasami są partnerzy firmy. Takie wydarzenie jest ważne z wielu powodów i nie chodzi wcale o to, aby zaprosić pracowników do restauracji. 

Przede wszystkim w ofercie tego typu spotkania nie chodzi ani o dania główne, ani o wino grzane, a o samo spotkanie. Restauracja to tylko miejsce, możecie wynająć jeden czy drugi lokal — to nie jest najważniejsze, choć oczywiście im lepsze miejsce, lepsza obsługa, menu, tym lepiej. Wigilia firmowa to przede wszystkim okazja do spotkania, rozmów prywatnych, wolnych od dyskusji o planach, budżetach i harmonogramach. To także sposób, by pokazać pracownikom, że są ważni, zauważani, doceniani, że stanowią część pewnej większej całości. To niezwykle istotne, szczególnie teraz, gdy coraz częściej pracujemy zdalnie, hybrydowo, gdy w firmowych korytarzach się tylko mijamy, a widzimy na zdalnych callach. Imprezy integracyjne takie jak wigilia firmowa pozwalają nas sobie przypomnieć, z kim to wszystko robimy i dlaczego. 

Więcej niż tylko sala konferencyjna

Wigilia firmowa w Poznaniu może zostać zorganizowania w restauracji wynajętej na wyłączność. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zapewnia komfort, poczucie intymności, bezpieczeństwa. Jesteśmy we własnym gronie, czujemy się swobodnie, nie zastanawiamy się, kto siedzi przy stoliku obok. Możemy dzięki temu poszerzyć firmową wigilię o dodatkowe atrakcje, bez obaw, że będziemy komuś przeszkadzać. Sala konferencyjna, bankietowa czy restauracyjna może stać się przestrzenią przemów, świątecznych konkursów, wspólnego śpiewania, popisu talentów. Naprawdę wydarzenie to można zorganizować na wiele ciekawych sposobów, niekoniecznie ograniczając się jedynie do podania barszczu, karpia i grzanego wina. Wystarczy jedynie mieć pomysł i znaleźć miejsce, w którym tego typu wymyśloną imprezę będzie można zorganizować. Dobra sala bankietowa w Poznaniu, jaką oferuje np. Andersia Hotel, to doskonały wybór na bardzo różnie zaplanowany firmowy wieczór. 

Nie tylko wigilię firmową? Jakie imprezy jeszcze warto zorganizować?

Sala bankietowa w Poznaniu to miejsce, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jubileusze pracowników, firmy, marki, wprowadzenie nowego produktu, wspólna celebracja firmowego sukcesu — to wszystko doskonałe okazje do wspólnych spotkań. Do tego warto pomyśleć także o imprezie bez okazji, której celem jest wyłącznie integracja, czas dla całego zespołu, który ma się dobrze bawić, ale i lepiej poznawać. Taki bankiet może być wtedy zwieńczeniem zabawy kształcącej kompetencje miękkie, wspólnych zawodów sportowych lub wielu innych aktywności. Tutaj po raz kolejny organizatorów ogranicza wyłącznie ich własna wyobraźnia. Oczywiście warto także pamiętać, że każdą tego typu imprezę warto planować z wyprzedzeniem. Już sama rezerwacja sali powinna być zrobiona odpowiednio wcześniej, podobnie jak rezerwacja czasu osób odpowiadających za poszczególne atrakcje.