Dlaczego warto jechaćna wakację do Bułgarii w 2019 ?

Blog

Bułgaria to kraj Europy Wschodniej, który zaprasza do siebie liczne rzesze turystów proponując im różnorodność atrakcji. Może tam znaleźć coś dla siebie zarówno zagorzały wędrowiec górski, jak i zakochany w plażowym leniuchowaniu turysta. Także pod względem architektonicznym i urbanistycznym Bułgaria prezentuje różnorodność, której trudno się oprzeć. Kraj ten pełen jest pozostałości dawnych kultur, zaskakuje ilością starych, słynnych klasztorów, przepięknie umiejscowionych. Dla ludzi, którzy wolą miejski zgiełk i szał zakupów Bułgaria oferuje kilka dużych ośrodków miejskich, które zachęcają do pozostania w nich także na tradycyjną nocną zabawę.


Bułgaria jest więc krajem niezmiernie dla turystów atrakcyjnym, a także gościnnym. Gościnność ta objawia się także w ciepłej mentalności mieszkańców tego kraju. Bułgarzy są bardzo miłymi i wyrozumiałymi ludźmi. Poza tym my Polacy jesteśmy wobec nich bardziej ufni. Wynika to z tego, iż oba nasze narody pochodzą z tego samego kręgu kulturalnego. Bułgarzy tak jak Polacy są przecież Słowianami. Znacznie łatwiej nam także porozumiewać się z Bułgarami, gdyż istnieje znaczne podobieństwo obu języków.

To co czeka na nas jako turystów w kraju bułgarskim zapiera dech w piersiach. Zarówno w lato jak i zimą warto wybrać się na wycieczkę w te rejony Europy Wschodniej. Letnia Bułgaria zachwyci nas ciepłym morzem i przyjemnością zażywania kąpieli słonecznych. Jest także to czego w Polsce ciągle nam brakuje, czyli nieograniczone ilości świeżych owoców i warzyw. Jest to nie lada gratka dla smakoszy lekkich posiłków. Stosowanie diet odchudzających w takich warunkach to prawdziwa przyjemność. Zimą natomiast najlepiej wybrać się w rejony górskie. Tam będziemy mieli znakomicie wyposażone kurorty oraz, przygotowane na przyjazd dużych ilości turystów, stoki narciarskie. Przez cały rok w kraju Bułgarów można delektować się znakomitym winem oraz, nietypową dla nas słodką kawą.

Bułgaria jest także dobrze znanym wszystkim miejscem turystycznym, pełnym przepięknych i koniecznych do zwiedzenia miejsc. Najbardziej znanymi są: WarnaBurgasPłowdiwZłote Piaski oraz oczywiście stolica kraju Sofia. Warto jednak głębiej przyjrzeć się przewodnikom po Bułgarii i spróbować dotrzeć w miejsca mniej znane, ale równie atrakcyjne i warte obejrzenia. Wśród takich właśnie miejsc należy wymienić, miejscowość położoną malowniczo wśród gór Bełogradczik, Koteł. Niezmiernie ciekawy, a jakże rzadko wciąż jeszcze odwiedzany przez turystów jest także prastary Widyń oraz znajdujący się w środku Doliny Róż, Kazanłyk. Te miejsca zostają dopiero odkrywane, zwłaszcza przez Polaków odwiedzających bułgarski kraj. Świadczy o tym rosnąca z roku na rok liczba Polaków decydujących się odwiedzić Bułgarię.

Bułgaria zaskakuje turystów przypadkowo spotykanymi po drodze zabytkami. Wśród nich można odnaleźć: skalne cerkwie w Iwanowie, pozostałości po średniowiecznych twierdzach, rzymskie łaźnietureckie meczety, antyczne i średniowieczne cerkwie.