Blog

Dlaczego warto jechaćna wakację do Bułgarii w 2019 ?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Bułgaria to kraj Europy Wschodniej, który zaprasza do siebie liczne rzesze turystów proponując im różnorodność atrakcji. Może tam znaleźć coś dla siebie zarówno zagorzały wędrowiec górski, jak i zakochany w plażowym leniuchowaniu turysta. Także pod względem architektonicznym i urbanistycznym Bułgaria prezentuje różnorodność, której trudno się oprzeć. Kraj ten pełen jest pozostałości dawnych kultur, zaskakuje ilością starych, słynnych klasztorów, przepięknie umiejscowionych. Dla ludzi, którzy wolą miejski zgiełk i szał zakupów Bułgaria oferuje kilka dużych ośrodków miejskich, które zachęcają do pozostania w nich także na tradycyjną nocną zabawę.


Bułgaria jest więc krajem niezmiernie dla turystów atrakcyjnym, a także gościnnym. Gościnność ta objawia się także w ciepłej mentalności mieszkańców tego kraju. Bułgarzy są bardzo miłymi i wyrozumiałymi ludźmi. Poza tym my Polacy jesteśmy wobec nich bardziej ufni. Wynika to z tego, iż oba nasze narody pochodzą z tego samego kręgu kulturalnego. Bułgarzy tak jak Polacy są przecież Słowianami. Znacznie łatwiej nam także porozumiewać się z Bułgarami, gdyż istnieje znaczne podobieństwo obu języków.

To co czeka na nas jako turystów w kraju bułgarskim zapiera dech w piersiach. Zarówno w lato jak i zimą warto wybrać się na wycieczkę w te rejony Europy Wschodniej. Letnia Bułgaria zachwyci nas ciepłym morzem i przyjemnością zażywania kąpieli słonecznych. Jest także to czego w Polsce ciągle nam brakuje, czyli nieograniczone ilości świeżych owoców i warzyw. Jest to nie lada gratka dla smakoszy lekkich posiłków. Stosowanie diet odchudzających w takich warunkach to prawdziwa przyjemność. Zimą natomiast najlepiej wybrać się w rejony górskie. Tam będziemy mieli znakomicie wyposażone kurorty oraz, przygotowane na przyjazd dużych ilości turystów, stoki narciarskie. Przez cały rok w kraju Bułgarów można delektować się znakomitym winem oraz, nietypową dla nas słodką kawą.

Bułgaria jest także dobrze znanym wszystkim miejscem turystycznym, pełnym przepięknych i koniecznych do zwiedzenia miejsc. Najbardziej znanymi są: WarnaBurgasPłowdiwZłote Piaski oraz oczywiście stolica kraju Sofia. Warto jednak głębiej przyjrzeć się przewodnikom po Bułgarii i spróbować dotrzeć w miejsca mniej znane, ale równie atrakcyjne i warte obejrzenia. Wśród takich właśnie miejsc należy wymienić, miejscowość położoną malowniczo wśród gór Bełogradczik, Koteł. Niezmiernie ciekawy, a jakże rzadko wciąż jeszcze odwiedzany przez turystów jest także prastary Widyń oraz znajdujący się w środku Doliny Róż, Kazanłyk. Te miejsca zostają dopiero odkrywane, zwłaszcza przez Polaków odwiedzających bułgarski kraj. Świadczy o tym rosnąca z roku na rok liczba Polaków decydujących się odwiedzić Bułgarię.

Bułgaria zaskakuje turystów przypadkowo spotykanymi po drodze zabytkami. Wśród nich można odnaleźć: skalne cerkwie w Iwanowie, pozostałości po średniowiecznych twierdzach, rzymskie łaźnietureckie meczety, antyczne i średniowieczne cerkwie.

 


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów