Porada

Czym jest depilacja? Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?Czym jest depilacja? Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?


Depilacja laserowa to najskuteczniejsza forma usuwania niechcianego owłosienia. Pozwala w sposób skuteczny pozbyć się włosów na długi czas. Dla kogo przeznaczona jest depilacja laserowa i kto może korzystać z tego rodzaju zabiegu . Artykuł powstał przy współpracy z salonem laserowego usuwania włosków z Wrocławia Posiadają też swoją filię w Warszawie: salon znajduje się w samym centrum tuż przy Złotych Tarasach al. Jerozolimskie 87 Centrum Medyczne BEST MED II piętro. Salon depilacji laserowej z Wrocławia tez mieści się w samym centrum wrocławskiego rynku. Tel kontaktowy: 791292874. Zapraszamy na zapisy. 


Depilacja laserowa - na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa należy do innowacji wśród innych metod dostępnych na rynku. Należy ona do trwałych metod usuwania niechcianego owłosienia, która uwalnia od problemów skórnych związanych z występowaniem włosów, a także codziennego korzystania z tradycyjnych metod depilacji takich jak maszynka do golenia czy krem do depilacji.

Zabiegi depilacji laserowej polegają na trwałym uszkadzaniu cebulek włosa, w wyniku działania intensywnej wiązki światła, która przekształca się w energię cieplną. To ona dociera do skóry właściwiej prowadząc do uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów.

Wynikiem tego zjawiska jest stopniowa redukcja włosów w ilości do około 30% z każdym wykonanym zabiegiem. Ponadto w wyniku zabiegu depilacji laserowej dochodzi do osłabienia struktury włosów. a także spowolnienia procesu ich wzrostu.

Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej strony internetowej salonu laseroterapii z Wrocławia.

Jeśli jesteś z okolic Warszawy to dzwoń do nas śmiało mamy salon w samym centrum Wrocławia oraz Warszawy. W Warszawie przy Złotych Tarasach w Centrum Medycznym Best Med. Al. Jerozolimskie 87 II piętro. We Wrocławiu z kolei w samym centrum.


Depilacja laserowa – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Depilacja laserowa to zabieg, który przeznaczony jest dla każdego, kto ukończył 18 rok życia, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Warto podkreślić, że ze względu na dużą popularność zabiegów depilacji laserowej znacznie bardziej popularne jest wykonywanie jej wśród kobiet. Nie mniej jednak mężczyźni w coraz większym stopniu także decydują się na tego rodzaju usuwanie owłosienia. Nic dziwnego, trwała depilacja pozwala cieszyć się gładką oraz zadbaną skórą, brakiem problemów skórnych takich jak zapalenie mieszków włosowych, wrastanie włosów czy podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji.

Z zabiegu depilacji laserowej może korzystać każdy, kobiety oraz mężczyźni po ukończeniu 18 roku życia. Należy zaznaczyć, że zabiegi tego rodzaju stają się coraz bardziej popularne również wśród mężczyzn. Zapewniają  bowiem wysoki komfort każdego dnia, a także gładką i zadbaną skórę na długi czas. Osoby chcące skorzystać z depilacji laserowej, które nie mają ukończone 18 lat muszą jedynie posiadać pisemną zgodę opiekuna na wykonanie terapii.

 

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?


Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej, istnieje kilka kroków, które można podjąć w celu przygotowania się do niego. Oto kilka zaleceń dotyczących przygotowania do zabiegu depilacji laserowej:

 1. Wybierz odpowiedniego specjalistę: Upewnij się, że wybierasz doświadczonego i dobrze wykwalifikowanego specjalistę lub klinikę zajmującą się depilacją laserową. Sprawdź ich referencje i opinie innych pacjentów, aby mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.
 2. Unikaj opalania: Przed zabiegiem depilacji laserowej należy unikać opalania przez co najmniej cztery do sześciu tygodni. Skóra opalona może zwiększać ryzyko poparzeń lub przebarwień po zabiegu.
 3. Unikaj woskowania i depilacji na korzenie włosów: Przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania metod usuwania włosów, takich jak woskowanie, depilacja woskiem lub usuwanie cebulkowe, które mogą usuwać korzenie włosów. Laser depilacyjny działa na melaninę w korzeniach włosów, więc niezbędne jest, aby włosy były obecne w mieszkach włosowych, aby zabieg był skuteczny.
 4. Unikaj stosowania produktów kosmetycznych na skórę: Przed zabiegiem należy unikać stosowania produktów kosmetycznych, takich jak kremy, balsamy lub dezodoranty na obszarze, który ma być poddany zabiegowi. Może to zakłócać działanie lasera i prowadzić do mniej skutecznej depilacji.
 5. Ogolona skóra: Przed zabiegiem depilacji laserowej zazwyczaj zaleca się ogolenie obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Jednak sprawdź to z lekarzem lub specjalistą od zabiegów laserowych, ponieważ niektórzy preferują, aby włosy były obecne, aby móc je zidentyfikować i dostosować ustawienia lasera.
 6. Unikaj używania samoopalaczy: Przed zabiegiem depilacji laserowej unikaj stosowania samoopalaczy na skórze, ponieważ substancje chemiczne w nich zawarte mogą prowadzić do reakcji z laserem i podrażniać skórę.
 7. Unikaj stosowania leków światłouczulających: Niektóre leki, takie jak niektóre antybiotyki lub leki przeciwpadaczkowe, mogą uczynić skórę bardziej wrażliwą na światło. Przed zabiegiem poinformuj specjalistę o wszystkich przyjmowanych lekach, aby ocenił, czy należy je przerwać przed zabiegiem.
 8. Unikaj ekspozycji na słońce po zabiegu: Po zabiegu depilacji laserowej skóra może być bardziej wrażliwa na słońce. Należy unikać ekspozycji na słońce przez kilka dni po zabiegu i stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić skórę.

Ważne jest również skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą od zabiegów laserowych przed przystąpieniem do depilacji laserowej, aby omówić wszelkie szczególne instrukcje lub zalecenia dotyczące przygotowania do zabiegu.

 

Jak pielęgnować skórę po?


Po zabiegu depilacji laserowej istnieje kilka ważnych zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry, które pomogą w jej regeneracji i minimalizacji potencjalnych działań niepożądanych. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry po depilacji laserowej:

 1. Unikaj ekspozycji na słońce: Skóra może być bardziej wrażliwa na promieniowanie słoneczne po zabiegu. Przez kilka tygodni po zabiegu unikaj ekspozycji na słońce i stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim SPF na obszarze poddanym zabiegowi. To pomoże zapobiec poparzeniom słonecznym i zmniejszyć ryzyko przebarwień skóry.
 2. Unikaj gorących źródeł: Przez kilka dni po zabiegu unikaj gorących źródeł, takich jak gorące prysznice, sauny, jacuzzi itp. Gorące temperatury mogą podrażnić skórę i prowadzić do dyskomfortu.
 3. Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego: Przez kilka dni po zabiegu unikaj intensywnego wysiłku fizycznego, który może spowodować nadmierne pocenie się. Pocenie się może prowadzić do podrażnienia skóry i opóźnić proces gojenia.
 4. Unikaj depilacji lub innych metod usuwania włosów: Po zabiegu depilacji laserowej nie stosuj woskowania, depilacji woskiem, usuwania cebulkowego ani innych metod usuwania włosów, które mogą drażnić skórę. Skóra może być bardziej wrażliwa po zabiegu, dlatego zaczekaj, aż skóra całkowicie się zagoi, zanim wrócisz do usuwania włosów.
 5. Unikaj używania produktów kosmetycznych zbyt agresywnych: Po zabiegu unikaj stosowania produktów kosmetycznych, które mogą podrażnić skórę. Wybieraj delikatne i łagodne produkty, które nie zawierają potencjalnie drażniących składników.
 6. Unikaj drapania i pocierania: Po zabiegu skóra może być delikatna i wrażliwa. Unikaj drapania, pocierania lub naciskania na obszarze poddanym zabiegowi, aby uniknąć podrażnień i uszkodzeń skóry.
 7. Stosuj nawilżające kremy: Po depilacji laserowej zalecane jest stosowanie nawilżających kremów, które pomogą utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Wybierz produkty bez dodatków zapachowych lub składników, które mogą podrażniać skórę.
 8. Skonsultuj się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek niepożądanych działań: Jeśli masz jakiekolwiek niepokojące objawy po zabiegu, takie jak silne podrażnienie, opuchlizna, pieczenie, ból lub zmiany skórne, skonsultuj się z lekarzem. Mogą one wskazywać na reakcję skórną lub inne działania niepożądane, które wymagają oceny i ewentualnego leczenia.

Pamiętaj, że każda osoba i każdy zabieg może być nieco inny, dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od zabiegów laserowych w celu uzyskania spersonalizowanych zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry po depilacji laserowej.

 

 


Najnowsze porady i artykuły:

Napój Ayran to tradycyjny napój spożywany od wieków głównie w krajach Bliskiego Wschodu, takich jak Turcja, Armenia i Iran.

Imię Weronika ma swoje korzenie w łacinie i grece, wywodzi się od słowa "vera", oznaczającego "prawda" lub "wiara".

W pulsującym sercu cyfrowego królestwa, gdzie wirtualne i namacalne przeplatają się, Alex został uwikłany w kuszącą sieć zakładów sportowych online.

Podlewanie roślin doniczkowych to jedna z podstawowych czynności w dbaniu o ich zdrowie i dobrą kondycję.

Imię Maciej, noszone przez wiele osób na całym świecie, kryje w sobie zarówno bogactwo historii, jak i wyjątkowe cechy osobowości.

Imię Seweryn, noszone przez wiele osób na całym świecie, kryje w sobie bogactwo historii i symboliki.

Imię Ada nosi ze sobą bogatą historię i symbolikę, która wpływa na życie jego nosiciela. W niniejszym artykule zgłębimy różne aspekty tego imienia,

Biuro księgowe Katowice oraz biuro rachunkowe Katowice to kluczowe punkty wsparcia dla przedsiębiorców działających na terenie tego dynamicznie rozwijającego się miasta. Wybór profesjonalnej firmy zajmującej się księgowością i rachunkowością

Lubaczów jest miastem na Podkarpaciu, które znajduje się bardzo blisko granicy z Ukrainą. To niewielkie miasto liczące niecałe 12 tysięcy mieszkańców. Posiada jednak bardzo bogatą historię, a pierwsze informacje na jego temat pojawiły się już w 1204 roku.