Porada

Czy stylizacja niszczy włosy? Jak temu zapobiegać?Czy stylizacja niszczy włosy? Jak temu zapobiegać?
Każda z nas chce pięknie wyglądać każdego dnia. Szczególnie ważne w tej układance są włosy. Dla wielu kobiet idealna fryzura to podstawa. Nie szczędzimy więc starań i zabiegów, a bardzo często również zabiegów stylizacyjnych.

Każda z nas chce pięknie wyglądać każdego dnia. Szczególnie ważne w tej układance są włosy. Dla wielu kobiet idealna fryzura to podstawa. Nie szczędzimy więc starań i zabiegów, a bardzo często również zabiegów stylizacyjnych. Nie trzeba już chodzić do fryzjera, by wyczarować ładne loki czy idealnie proste włosy. Można to zrobić samemu w domu. Wystarczy mieć prostownicę lub lokówkę. Ale czy to jest rzeczywiście najlepszy pomysł?

Gorąco szkodzi włosom!

Jeśli zamierzamy stylizować włosy za pomocą prostownicy, lokówki, falownicy czy suszarki codziennie, to niestety musimy się liczyć z tym, że odbije się to negatywnie na naszych włosach. Prawom fizyki i chemii nie da się zaprzeczyć. Jeśli włosy poddawane są wysokiej temperaturze, to prędzej czy później dochodzi do uszkodzeń. W zależności od sposobu, w jaki się to odbywało, są one mniej lub bardziej poważne.

Lepiej zapobiegać

Znane powiedzenie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jest to absolutnie właściwe myślenie. Zwłaszcza sprawdza się w kontekście stylizacji włosów za pomocą urządzeń do stylizacji z wykorzystaniem wysokiej temperatury.

Aby zatem zapobiegać powstawaniu uszkodzeń włosa podczas używania prostownicy czy suszarki, należy po umyciu włosów, gdy są jeszcze wilgotne, nałożyć na nie profesjonalny preparat przeznaczony do ochrony termicznej włosów. Taki kosmetyk to zazwyczaj spray do prostowania włosów, spray termoochronny lub olejek o właściwościach chroniących przez wysoką temperaturą.

Są również kosmetyki, które możemy nakładać już na suche włosy. Sprawdza się to zwłaszcza przy prostowaniu włosów prostownicą, bowiem taką stylizację wykonuje się zazwyczaj na włosach suchych. Wystarczy poszukać w sklepie fryzjerskim spray do prostowania i nasze włosy będą bezpieczne: 

https://www.fryzomania.pl/category/kosmetyki-do-wlosow

Jak naprawić zniszczenia?

Jeśli nie wiedzieliśmy wcześniej, jak postępować podczas stylizacji i nasze włosy sa zniszczone, to trzeba teraz skupić się na ich odbudowie. Na ten czas warto zrezygnować z dalszej stylizacji i stosować jedynie kosmetyki silnie regenerujące i nawilżające. Bardzo przyda się również zabieg taki jak botoks odbudowujący włosy czy regeneracja za pomocą specjalnych kuracji i ampułek lub olaplexów. Taki zabieg wykonamy u fryzjera, ale jest możliwe także samodzielnie w domu.