Porada

Czy smartwatch musi być tej samej firmy co telefon?Czy smartwatch musi być tej samej firmy co telefon?

Smartwatch to zegarek, który jest uzupełnieniem smartphona, a czasami nawet jest go w stanie zastąpić. Korzystając ze smartwatcha można odczytywać wiadomości, a nawet odbierać połączenia. Na rynku istnieje wiele modeli smartwatchy wyposażonych w różne przydatne funkcje. Decyzja, o tym który smartwatch wybrać nie jest więc łatwa. Duzy wybór oferuje https://zegarownia.pl/

Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatcha?

Warto pamiętać o tym, że smartwatch nie musi być tej samej firmy co nasz smartphone. Systemy operacyjne zegarka i telefonu muszą być jednak ze sobą kompatybilne. Mając telefon Apple trzeba postawić na zegarek współpracujący z systemem iOS, do pozostałych telefonów na taki z systemem Android. Może się jednak zdarzyć, że zegarek będzie współpracował tylko z konkretną wersją danego systemu np. wyższą niż ta, którą posiada nasz telefon. Choć zegarek i telefon nie muszą być tej samej marki, to często takie rozwiązanie może być jednak korzystne, gdyż takie urządzenia łatwiej ze sobą współpracują czy posiadają więcej funkcji. Wybierając smartwatch warto zwrócić uwagę na czas pracy baterii, zwłaszcza jeśli ze smartwatcha często korzystamy podczas podróży i nie zawsze mamy możliwość ładowania zegarka. Im większą pojemność akumulatora posiada zegarek tym lepiej, gdyż świadczy to o długości czasu pracy zegarka na jednym ładowaniu. Wiele zależy też jednak od wielkości i rodzaju wyświetlacza zegarka, a także jego aktywnych funkcji. Zazwyczaj smartwatche wymagają ładowania co 2 dni. Niektóre modele smartwatchy można wygodnie naładować bezprzewodowo. Decydując się na zakup smartwatcha warto wcześniej zastanowić się, jak chcemy z niego korzystać i na których funkcjach zależy nam najbardziej. Dla osób, które regularnie uprawiają sport najlepszy będzie zegarek z takimi funkcjami jak licznik spalonych kalorii, licznik kroku, mierzenie dystansu, stoper, funkcja monitorowania tętna, mierzenie nasycenia tlenu we krwi, monitoring snu czy możliwość słuchania muzyki.

Jaki smartwatch wybrać dla mężczyzny, a jaki dla kobiety?

Pierwsza propozycja, jeśli chodzi o męski smartwatch to Polar Grit X Pro Titan z wytrzymałym, skórzanym paskiem. To smartwatch o praktycznej funkcjonalności, który sprawdzi się podczas uprawiania sportu, w czasie odpoczynku oraz na co dzień. Zegarek Suunto 9 Peak Pro Ocean to z kolei wytrzymały i elegancki zegarek, który wyróżnia się nowym systemem operacyjnym, pojemną baterią, którą szybko można naładować i interfejsem, reagującym płynnie na dotyk. Fani regularnego biegania mogą postawić na zegarek sportowy Garmin Forerunner z wbudowanymi aplikacjami sportowymi czy mapą, która pokaże najlepsze trasy biegowe. Wszystkie 3 polecane modele można znaleźć w sklepie https://zegarownia.pl/smartwatche-zegarki-inteligentne. Jeśli chodzi o smartwatche damskie to są one zaprojektowane specjalnie do potrzeb kobiet. Zegarki damskie mają mniejszy rozmiar koperty w porównaniu do smartwatchy męskich, są lżejsze i bardziej subtelne. Smartwatche damskie to też większy wybór, jeśli chodzi o kolory paska zegarka czy dostępne tarcze. Zegarki damskie posiadają też dodatkowe funkcje jak np. możliwość śledzenia cyklu menstruacyjnego, a także możliwość wybrania takiej dyscypliny jak joga czy pilates. Popularnością wśród pań cieszy się np. zegarek Huawei GT 3 Active z eleganckim białym paskiem i możliwością wyboru spośród wielu różnych tarcz zegarka. Zegarek posiada też pojemną baterię, która w normalnym trybie użytkowania może wytrzymać nawet do 7 dni. Na uwagę zasługują też smartwatche firmy Garmin o nowoczesnym wyglądzie i możliwości płacenia zbliżeniowego. Smartwatche Garmin wykonane są z lekkich i wytrzymałych materiałów i są w pełni kompatybilne zarówno z iOS jak i Android. Chcąc postawić na zegarek o bardziej eleganckim wyglądzie można wybrać np. model Michael Kors na złotej bransolecie czy Garett na bransolecie w kolorze różowego złota.


Najnowsze porady i artykuły:

Napój Ayran to tradycyjny napój spożywany od wieków głównie w krajach Bliskiego Wschodu, takich jak Turcja, Armenia i Iran.

Imię Weronika ma swoje korzenie w łacinie i grece, wywodzi się od słowa "vera", oznaczającego "prawda" lub "wiara".

W pulsującym sercu cyfrowego królestwa, gdzie wirtualne i namacalne przeplatają się, Alex został uwikłany w kuszącą sieć zakładów sportowych online.

Podlewanie roślin doniczkowych to jedna z podstawowych czynności w dbaniu o ich zdrowie i dobrą kondycję.

Imię Maciej, noszone przez wiele osób na całym świecie, kryje w sobie zarówno bogactwo historii, jak i wyjątkowe cechy osobowości.

Imię Seweryn, noszone przez wiele osób na całym świecie, kryje w sobie bogactwo historii i symboliki.

Imię Ada nosi ze sobą bogatą historię i symbolikę, która wpływa na życie jego nosiciela. W niniejszym artykule zgłębimy różne aspekty tego imienia,

Biuro księgowe Katowice oraz biuro rachunkowe Katowice to kluczowe punkty wsparcia dla przedsiębiorców działających na terenie tego dynamicznie rozwijającego się miasta. Wybór profesjonalnej firmy zajmującej się księgowością i rachunkowością

Lubaczów jest miastem na Podkarpaciu, które znajduje się bardzo blisko granicy z Ukrainą. To niewielkie miasto liczące niecałe 12 tysięcy mieszkańców. Posiada jednak bardzo bogatą historię, a pierwsze informacje na jego temat pojawiły się już w 1204 roku.