Blog

Co powinienem wiedzieć przed pierwszą rozmową z prawnikiem rozwodowym w Warszawie?Co powinienem wiedzieć przed pierwszą rozmową z prawnikiem rozwodowym w Warszawie?

Każdy rozwód to trudne i traumatyczne przeżycie. Bez względu na to, która ze stron podjęła decyzję o formalnym zakończeniu małżeństwa. Jak do każdej sprawy, także i do rozwodu warto się przygotować, aby proces przebiegł szybki i bez zbędnych komplikacji. Jeśli umówiłeś się na spotkanie z prawnikiem rozwodowym, także i do tej rozmowy należy się przygotować.

Co prawda to nie egzamin, jednak nawet pobieżne przygotowanie pomaga najlepiej wykorzystać czas podczas spotkania. Jak się przygotować i co należy wiedzieć przed pierwszą rozmową z prawnikiem rozwodowym?

Co przygotować przed pierwszą rozmową z prawnikiem rozwodowym w Warszawie?

W zasadzie nie ma znaczenia czy rozwód odbędzie się w Warszawie, czy w innej miejscowości. Procedura rozwodowa jest w całej Polsce taka sama. Jeśli wybierasz prawnika rozwodowego w Warszawie, zanim pójdziesz na spotkanie, powinieneś się umówić. Prawnicy oprócz spotkań z klientami mają mnóstwo innych obowiązków, które często realizują poza kancelarią. Dlatego jeśli chcesz naprawdę spotkać się z prawnikiem, wcześniej ustal termin wizyty w kancelarii adwokackiej lub radcowskiej.

Kolejną ważną kwestią jest podczas rozmowy telefonicznej, ustalającej termin wizyty jest dopytanie o cenę porady, na którą się umawiasz. Dzięki temu koszt wizyty podczas rozmowy z prawnikiem nie będzie zaprzątać Twoich myśli. Kolejną kwestią jest to, o czym chcesz porozmawiać z prawnikiem. Zapisz wcześniej wszystkie pytania i wątpliwości, na które podczas rozmowy chciałbyś uzyskać odpowiedzi. Przede wszystkim zastanów się, na czym Ci zależy, jakie kwestie są dla Ciebie najważniejsze. Spisz wszystkie pytania i wątpliwości, a prawnik z pewnością udzieli wyczerpujących odpowiedzi na nie. 

Co warto wiedzieć przed pierwszym spotkaniem z prawnikiem od rozwodów w Warszawie?

Jeśli oczekujesz wyczerpującej porady prawnej, do rozmowy z prawnikiem należy się dobrze przygotować. Oczywiście, jeśli tego nie zrobisz, nic złego się nie stanie. Jednak, jeśli oczekujesz konkretów, powinieneś przygotować się do takiej rozmowy kompleksowo. Przede wszystkim oprócz spisania kwestii, o które chcesz zapytać, zarezerwuj odpowiednią ilość czasu na taką rozmowę. Wizyta w kancelarii radcy prawnego od rozwodów w Warszawie to nie kwestia kilkunastu minut. Tym bardziej, jeśli chcesz uzyskać wyczerpujące informacje na temat swojej sprawy.

Prawnik w Warszawie zawsze ma dla klienta zarezerwowane tyle czasu, ile tego wymaga jego sprawa. Dlatego jako klient także powinieneś przeznaczyć na swoją wizytę taką ilość czasu, która będzie konieczna dla uzyskania wszystkich odpowiedzi na swoje pytania.

Przygotuj dokumenty przed wizytą u prawnika rozwodowego

Podczas wizyty prawnik na pewno będzie chciał zapoznać się z dokumentami dotyczącymi Twojego problemu. Dzięki nim obiektywnie zapozna się z sytuacją i będzie mógł przygotować odpowiednią strategię działania. Jeśli nie wiesz, które dokumenty zabrać na rozmowę z prawnikiem rozwodowym w Warszawie, weź wszystkie. Na pewno wśród niech nie powinno zabraknąć ewentualnych dowodów zdrady czy nieuczciwości małżonka, czy po prostu określający Twoją sytuację z prawnego punktu widzenia.

Podczas rozmowy przedstaw je prawnikowi, który na ich podstawie udzieli wyczerpującej porady prawnej. Dobry adwokat rozwodowy Warszawa jest po to, aby Ci pomóc i przedstawić wszystkie możliwości prawne. Dlatego nawet jeśli zjawisz się na rozmowie bez przygotowania, też pomoże, tylko zajmie to trochę więcej czasu.