Porada

Cięcie laserowe 3D oraz fiber – doskonała precyzja i idealny kształt

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:Cięcie laserowe 3D lub fiber umożliwia wykonanie dokładnego i precyzyjnego cięcia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ krawędzie przecinanego tworzywa są wówczas czyste oraz gładkie. Użycie specjalistycznego lasera pozwala wyciąć każdy kształt, niezależnie od jego skomplikowania. Dodatkowo proces może być powtarzany, dzięki czemu kolejne utworzone kształty są identyczne. Wiele otaczających nas przedmiotów, wykonanych jest przy użyciu wycinarek laserowych.

article-thumb-2

flaga polski gif

Na czym polega cięcie laserowe 3D?

Sprzęt najwyższej jakości wyposażony jest w nowoczesne oprogramowanie. Obecne możliwości technologiczne pozwalają na doskonałe wycinanie wszelkiego typu form. Proces ten jest niezbędny w wielu dziedzinach naszego życia. Idealnym przykładem obrazującym potencjał lasera 3D jest wykonywanie przy jego pomocy otworów w rurach. Podczas wykonywania czynności wycinania, brana jest pod uwagę grubość materiału. Jest to czynnik niezwykle istotny, bowiem bezpośrednio wpływa na otrzymany finalnie kształt. Prostopadłe do osi rury cięcie wykonywane jest precyzyjnie, tak aby zachowane zostały ostateczne wymiary powstałego kształtu.

Wycinarki laserowe w zależności od rodzaju posiadać mogą nieco zróżnicowane cechy. Przykładem urządzenia o niesamowitej mocy może być sprzęt wyposażony w sześć ruchomych osi, który bez problemu poradzi sobie z wykonaniem cięcia z arkuszy blachy, rur, profili czy elementów, które już wcześniej poddane były procesowi gięcia lub tłoczenia. Laser 3D w wycinarce tego typu doskonale poradzi sobie w usuwaniu naddatku tworzywa czy w wykonywaniu otworów w wytłoczkach, które nieumiejętnie wycięte przed procesem tłoczenia mogłyby zostać zniekształcone.

Czym jest cięcie laserowe fiber?

Cięcie laserowe fiber oparte jest na emitowaniu fotonów w postacie energii, która skupia się na niewielkiej powierzchni tworzywa – wówczas laser spala materiał, stapia lub powoduje wyparowywanie.

Czynność cięcia laserowego wciąż plasuje się na szczycie najnowocześniejszej obróbki tworzyw stalowych, aluminiowych lub innego rodzaju materiałów sztucznych. Wspomniany sprzęt wykona idealne cięcie, które umożliwi otrzymanie wymaganego kształtu. Laser perfekcyjnie poradzi sobie z wycięciem liter oraz cyfr, które zazwyczaj służą do umieszczania na budynku jego numeracji. Niejednokrotnie litery oraz cyfry służą do wykonywania szyldów na lokalach usługowych – np. restauracjach, barach, hotelach czy innego typu działalnościach. Bardzo często spotkać się możemy również z ozdobą wykonaną przy użyciu wycinarki laserowej. W zasadzie możliwości sprzętu są nieograniczone, dlatego też wiele otaczających nas przedmiotów powstało dzięki laserowemu cięciu.

Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów