Blog

Zakłady bukmacherskie na NHL: Jakiego rodzaju zakłady są najskuteczniejsze?Zakłady na NHL to świetny sposób na dodanie emocji do gry i wyciągnięcie więcej z sezonu hokejowego.

 

Jedną z najlepszych stron bukmacherskich, która oferuje różne opcje zakładów na NHL, jest Rabona:https://rabona.com/pl/. Jest to dobry przykład nowoczesnego bukmachera wysokiej jakości, który jest w stanie zapewnić użytkownikom różnorodną rozrywkę i atrakcyjne nagrody.

 

Ustalenie mechaniki, która pozwoli odnosić sukcesy w zakładach bukmacherskich, może być często skomplikowane i mylące, dlatego przygotowaliśmy ten prosty przewodnik, który zawiera wszystkie wskazówki dotyczące zakładów na NHL.

 

Od prostych zakładów, takich jak Moneyline i linia Puck, aż po skomplikowane układy Parlay jeśli chcesz dowiedzieć się, jak obstawiać NHL, czytaj dalej.

 

Zakłady bukmacherskie na pojedynczą grę

 

Pierwsze zakłady, jakie napotkasz u swojego bukmachera, to zakłady na linię Puck, zakłady na pieniądze i zakłady bukmacherskie na sumy. Wszystkie te zakłady wymagają postawienia na wynik pojedynczej gry i są świetnym miejscem na rozpoczęcie, gdy nauczysz się obstawiać NHL.

 

Gdy zrozumiesz strukturę i działanie zakładów na jedną grę, otrzymasz solidne podstawy do czytania i analizowania pełnego zakresu linii NHL.

 

Zakłady bukmacherskie na linię Puck

 

Obstawianie linii Puck jest bezpośrednio analogiczne do obstawiania linii biegu w baseballu lub obstawiania przeciwko spreadom w piłce nożnej.

 

Ten rodzaj zakładu jest często określany jako zakłady na spread NHL lub zakłady bukmacherskie na punkty hokejowe. Podstawowa mechanika jest identyczna z obstawianiem spreadu w jakiejkolwiek innej ważnej profesjonalnej lidze w Ameryce Północnej.

 

Linia Puck jest wyjątkowa, ponieważ nie stawiasz na zwycięzcę lub przegranego. Na przykład, jeśli obstawiasz faworyta, musi on wygrać z pewnym handicapem.

 

 

Zakłady bukmacherskie na Moneyline

 

Najprostszym zakładem na NHL jest bez wątpienia Moneyline. Kiedy stawiasz zakład na Moneyline, obstawiasz, po prostu kto wygra grę. Nie ma żadnych nieprzewidzianych okoliczności i liczy się tylko zwycięstwo!

 

Podobnie jak w przypadku linii Puck, drużyna, która ma znak „+” obok numeru Moneyline, jest słabsza, podczas gdy drużyna z „-” obok numeru Moneyline jest uważana za faworyta.

 

Te liczby oznaczają Twoją potencjalną wypłatę, a także prawdopodobieństwo, że Twój bukmacher przypisał potencjalną szansę wygrania meczu przez każdą drużynę.

 

W niektórych przypadkach obie drużyny będą miały obok siebie znaki „-”; w tym przypadku za faworyta należy uznać drużynę z numerem bliższym 0.

 

Dodatnia linia Moneyline wskazuje, ile pieniędzy możesz wygrać, gdy postawisz 100 zł; ujemna linia pieniędzy pokazuje, ile pieniędzy musisz postawić, aby wygrać 100 zł.

 

Zakłady bukmacherskie na sumy

 

W przypadku zakładu na sumy po prostu obstawiasz, czy łączny wynik obu drużyn będzie powyżej lub poniżej określonej liczby.

 

Bardzo rzadko ta liczba będzie inna niż 5,5, ale są pewne wyjątki od tej reguły.

 

Zauważysz, że szanse są takie same, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na przejęcie powyżej lub poniżej (jak wskazuje -110 obok nich).

 

Ponieważ bukmacher ustawił sumy na 50-50 szans, nie ma potrzeby ustawiania różnych kursów dla każdego wyniku.

 

NHL Parlays

 

Parlay to każdy rodzaj zakładu, który obejmuje więcej niż jedno konkretne wydarzenie. Kiedy obstawiasz zakład parley, obstawiasz, że wszystkie wyniki będą zgodne z przewidywaniami.

 

Nagroda za prawidłowe odgadnięcie każdego zdarzenia w parlay może być ogromna, ale ważne jest, aby wiedzieć, że nie czeka na Ciebie garnek złota, jeśli poprawnie przewidzisz trzy z czterech zdarzeń lub nawet dziewięć z dziesięciu zdarzeń.

 

Aby odnieść sukces, musisz wygrać każde wydarzenie na swoim parlay. W związku z tym możesz wygrać ogromne pieniądze przy stosunkowo niewielkim zakładzie. Dzieje się tak dlatego, bo prawdopodobieństwo, że każde wydarzenie w Twoim parlay pójdzie po Twojej myśli, jest dość małe.

 

Parlays mogą obejmować dowolną liczbę kombinacji zakładów pieniężnych, linii Puck lub zakładów powyżej/poniżej z jednej gry, lub wielu gier.