Turystyka

Wakacje w czasach epidemii - a może wynajem kampera?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w Polsce i na świecie niesłychanie szybko i niespodziewanie, wywołując falę stresu, niepewności i niepokoju. Niestety, nie posiadamy instrukcji, jak w takich chwilach radzić sobie z emocjami i narastającym napięciem. Akcja #zostanwdomu, choć niezwykle  potrzebna, niejednokrotnie dała się nam już we znaki.


Szczególnie gdy pracujemy, lub próbujemy pracować w domu, ogarniając przy tym wszystko i wszystkich dokoła. Dlatego warto zając myśli czymś optymistycznym, dającym pozytywną energię i motywację.

Urlop i wakacje…to będzie niezwykle trudne przedsięwzięcie w tym roku. Wyjazdy zagraniczne raczej nie wchodzą w grę, to one przecież przyczyniły się do rozwoju epidemii COVID-19. Mówi się, że w najpopularniejszych polskich miejscowościach wypoczynkowych brakuje już wolnych miejsc. Pewnie niejednemu ciężko wyobrazić sobie dwa tygodnie spędzone w małej miejscowości nad polskim morzem, gdzie pogoda bywa bardzo kapryśna…

Dlatego doskonałym pomysłem jest…. wypożyczenie kampera! Niestandardowe sytuacje, wymagają przecież niestandardowych rozwiązań. Na pewno jest to nie lada wyzwanie, ale daje mnóstwo możliwości i satysfakcji. Dzisiejsze samochody kampingowe posiadają cały szereg udogodnień, są w pełni funkcjonalne i komfortowe. Największym atutem karawaningu jest całkowita niezależność. Nie musimy martwić się o dostępność miejsc noclegowych i odpowiednio wczesną rezerwację. Co więcej, możemy działać spontanicznie, jeśli pogoda nie dopisuje czy zaczyna doskwierać nuda, pakujemy swoje rzeczy i ruszamy dalej. W dzisiejszych czasach oprócz tej wolności równie ważną zaletą jest bezpieczeństwo. Unikamy lotnisk, różnych środków lokomocji, tłumów w restauracjach hotelowych - całkowita swoboda, komfort i minimalizacja ryzyka.

Podróżowanie kamperem to świetne rozwiązanie dla grup znajomych jak i rodzin z dziećmi. Najmłodszym ten sposób spędzania czasu wolnego z pewnością przypadnie do gustu. Karawaning to przede wszystkim radość przy planowaniu wspólnych wypraw, odkrywanie nowych miejsc i poznawanie nowych osób. Choć nie można zapominać o szeregu obowiązków, takich jak chociażby codzienne sprzątanie, mycie naczyń czy odkurzanie. Z pewnością ten rodzaj wypoczynku buduje więzi i cementuje relacje.

Nadzwyczajna sytuacja, w której się aktualnie znaleźliśmy jest trudna dla każdego. Za nami już pierwsze chwile słabości. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest odpowiedzialny za innych, dlatego tak ważne jest, by na razie pozostać w domu, dostosowując się do wprowadzanych zaleceń. Starajmy się jednak nie marnować tego czasu. Po nadrobieniu zaległości na Netflixie i przeczytaniu kilku książek, pomyślmy o czymś pozytywnym, co doda nam siły i energii. Znajdźmy miejsca, które chcemy odwiedzić, zaplanujemy przyszłe wyprawy, zarówno te krótsze weekendowe jak i wakacyjnie - kamper jest idealnym rozwiązaniem. Zajmijmy głowy czymś przyjemnym, co rozjaśni choć na chwilę nasze myśli. Jednocześnie pozostańmy w tej walce wytrwali i silni.


Źródło: 


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów