Porada

W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Niestety w naszym społeczeństwie nadal panuje błędne wyobrażenie na temat pomocy oferowanej przez psychiatrów czy psychologów. Pewnej części osób specjaliści ci kojarzą się wyłącznie z leczeniem poważnych zaburzeń psychicznych. Tak naprawdę z ich wsparcia warto skorzystać w wielu codziennych sytuacjach.


Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

 

W życiu każdego człowieka pojawić się mogą sytuacje wymagające skorzystania z profesjonalnej pomocy psychologa, jednak znalezienie doświadczonego i dobrego fachowca wcale nie jest takie proste. Szerokie grono wartych polecenia specjalistów, którzy oferują niezwykle bogatą ofertę wsparcia, znajdziesz na CPLOWSKA.PL. Do poradni warto się udać, kiedy zmagasz się z problemami w życiu rodzinnym czy zawodowym. 

 

Stres i dolegliwości psychosomatyczne

 

Człowiek w ciągu swojego życia doświadcza wielu sytuacji, które wiążą się z doświadczaniem stresu. Narażenie na stresory to jeden problem, a drugim jest brak umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z nimi. Psycholog pokaże, jak zapanować nad stresem i w odpowiedni sposób odreagować nieprzyjemne doświadczenia. Kolejną kwestią, z jaką warto się do niego wybrać, jest psychosomatyzacja. Określa się w ten sposób stan doświadczania dolegliwości fizycznych, typu ból i zawroty głowy, duszności, ból brzucha czy kręgosłupa, które nie mają medycznych podstaw. Objawy psychosomatyczne uwarunkowane są czynnikami psychologicznymi, w tym głównie emocjonalnymi.

 

Problemy w szkole, w pracy, w domu

 

Pomoc psychologa okaże się nieoceniona, jeśli masz kłopoty w pracy lub zostałeś z niej zwolniony. Powinno się z niej korzystać także w przypadku problemów w szkole oraz trudności w kontaktach z nauczycielami czy grupą rówieśniczą. Specjalista pomoże rozwiązać problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą oraz kłopoty w relacjach rodzinnych (np. z rodzicami, rodzeństwem, teściami). Powinny się do niego udać również osoby napotykające trudności w życiu małżeńskim. Ich podłożem może być m.in. zdrada, zaburzenia płodności, kłopoty finansowe.

 

Po pomoc do psychologa warto się zgłosić w sytuacji utraty kogoś bliskiego i doświadczania żałoby. To zdarzenia, na które nigdy nie można być właściwie przygotowanym. Radzenie sobie z nową rzeczywistością – po odejściu małżonka, rodzica, dziecka czy innej ważnej w naszym życiu osoby – jest bardzo trudne. Przepełniające ciało przykre emocje – poczucie niesprawiedliwości, smutek, rozgoryczenie, gniew, apatia, agresja, lęk – powinny skłonić do rozmowy ze specjalistą.

 

Problemy psychiczne

 

Jeśli czujesz potrzebę ciągłego pozostawania w domu, a najlepiej niewychodzenia z łóżka, masz kłopoty ze spaniem (nie możesz zasnąć, ciągle się budzisz), istnieje podejrzenie, że zmagasz się z depresją. Dodatkowo możesz doświadczyć beznadziejności i braku sensu życia. Rezygnujesz z towarzystwa, zamykasz się w sobie i nic cię nie cieszy. Wówczas wizyta u psychologa jest konieczna, specjalista nierzadko podejmuje wówczas współpracę z psychiatrą. Do skorzystania z ich pomocy powinny skłonić: myśli samobójcze, samookaleczenia, objawy wytwórcze (słyszenie głosów, widzenie niepokojących obrazów), obsesyjne myśli i kompulsje, niepokojące nastroje. Dolegliwości te mogą wskazywać na problemy psychiczne i nie wolno ich lekceważyć.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów