Porada

Robert Lewandowski — ciekawostki i statystyki meczów na turniejach Euro w trakcie swojej karieryRobert Lewandowski — ciekawostki i statystyki meczów na turniejach Euro w trakcie swojej kariery

Robert Lewandowski, jeden z najbardziej utytułowanych napastników w historii piłki nożnej, jest kluczową postacią reprezentacji kraju. Jego występy na turniejach Euro przyciągają uwagę kibiców na całym świecie. Warto przyjrzeć się ciekawostkom i statystykom dotyczącym jego meczów na tych prestiżowych rozgrywkach, które ukazują jego wpływ na sukcesy polskiej drużyny. Na stronie GGBet fani tego piłkarza mogą znaleźć wiele ciekawych i aktualnych statystyk, a także śledzić wyniki popularnych wydarzeń.

Debiut Lewandowskiego na Euro 2012

R. Lewandowski zadebiutował w reprezentacji RP jesienią 2008 r. pod wodzą Leo Beenhakkera. Jako piłkarz z klubu Lecha Poznań, nie miał okazji zagrać na Euro 2008, a brak awansu Polski w RPA w 2010 r.opóźnił jego występy na wielkiej scenie. Swoje pierwsze mistrzostwa Europy Lewandowski rozegrał dopiero w 2012 r., gdy Polska była współgospodarzem turnieju wraz z Ukrainą. Zarówno on, jak i cała drużyna, zawiedli oczekiwania – Lewandowski zdobył tylko jednego gola w spotkaniu z ekipą z Grecji, zakończonym remisem 1:1.

Euro 2020: gole R. Lewandowskiego

Robert Lewandowski błysnął na Euro 2020, zdobywając trzy znakomite bramki. Jednak to jego decydujące trafienie w ostatnim meczu ze Szwecją przyciągnęło uwagę, nominując je do nagrody UEFA dla Bramki Kolejki. Oprócz niego nominowano jeszcze trzech innych zawodników. Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 2:3, co ostatecznie wykluczyło ją z fazy pucharowej mistrzostw Europy.

Lewandowski dwukrotnie pokazał swoją klasę, strzelając bramki dla biało-czerwonych w 61. i 84. minucie meczu. To właśnie jego pierwsze trafienie, zmniejszające wynik do 1:2, zostało zauważone przez sędziów UEFA. Wykorzystując swoje umiejętności w grze głową, Lewandowski precyzyjnym strzałem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wzbudził nadzieję na odrobienie strat. Niestety, mimo jego wyrzeczeń, Polska nie zdołała awansować dalej w turnieju.

O miano najładniejszej bramki ostatniej, grupowej fazy na Euro 2020 Lewandowski powalczy z Duńczykiem Andreasem Christensenem, Chorwatem Luką Modriciem oraz Turkiem Irfanem Kahvecim. Wyróżnienie dla Lewandowskiego jest dowodem uznania jego umiejętności i wpływu na drużynę, mimo że Polacy zakończyli turniej na fazie grupowej.

Statystyki Roberta Lewandowskiego w eliminacjach Euro 2024

Robert Lewandowski, napastnik FC Barcelony, w eliminacjach do Euro 2024 zagrał w sześciu meczach, opuszczając październikowe spotkania z powodu kontuzji. Kapitan reprezentacji RP zapisał na swoim rachunku trzy bramki i jedno ostatnie podanie. Lewy strzelił dublet w spotkaniu z Wyspami Owczymi, który zakończył się rezultatem 2:0, oraz zdobył bramkę i zaliczył asystę w spotkaniu przeciwko Mołdawii, które Polska przegrała 2:3.

 

Pomimo tych osiągnięć, jego statystyki dotyczące celnych strzałów nie wyglądają imponująco. W ciągu sześciu rozegranych meczów zanotował zaledwie sześć celnych strzałów, co wskazuje na pewne trudności w skuteczności strzeleckiej. To średnio jeden celny strzał na mecz, co jest poniżej oczekiwań względem tak znakomitego napastnika.

Ciekawe fakty o Lewandowskim

Robert Lewandowski, jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii Polski, to postać pełna interesujących faktów i anegdot. Oto lista ciekawostek o tym wyjątkowym napastniku:

 

  1. W 2012 roku wystąpił w teledysku Oceany do piosenki Endless Summer, która była oficjalnym hymnem ME w piłce nożnej 2012.
  2. Lewy jest jedynym Polakiem w historii, który zdobył nagrodę Piłkarza Roku FIFA oraz UEFA.
  3. W marcu 2023 roku ukazał się dokumentalny film o Lewandowskim, w którym Robert dzieli się swoimi przeżyciami i historiami, które dotąd nigdzie nie były przedstawiane.
  4. Pełna nazwa pracy dyplomowej Lewandowskiego to „RL9. Droga do sławy”.
  5. W młodości miał ksywę „Bobek” z powodu bardzo niskiego wzrostu.
  6. W 2021 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za swoje osiągnięcia sportowe.
  7. W latach 2011 r., 2012 r., 2013 r., 2014 r., 2015 r., 2016 r., 2017 r., 2019 r. i 2020 r. był wybierany polskim piłkarzem roku.
  8. Wystąpił w wielu reklamach, takich jak FIFA 10, Coca-Cola, Huawei, Grupa Lotos i Totalizator Sportowy.

 

Robert Lewandowski to nie tylko znakomity piłkarz, ale również ikona polskiego sportu i kultury. Jego osiągnięcia na boisku są imponujące, ale równie ciekawe są jego działania poza nim. Udział w kampaniach reklamowych, występy w mediach oraz zaangażowanie w różnorodne projekty sprawiają, że Lewandowski jest postacią niezwykle inspirującą. Jego historia to dowód na to, że dzięki ciężkiej pracy, determinacji i talentowi można osiągnąć międzynarodowy sukces i zdobyć serca kibiców na całym świecie.


Najnowsze porady i artykuły na naszym blogu

Parownice stały się nieodzownym narzędziem w wielu domach. Dzięki ich wszechstronności, skuteczności i ekologiczności,

Zanurz się w kosmiczną przygodę w Hypernova Megaways, grze, w której każdy obrót może odkryć tajemnice wszechświata dzięki dynamicznej funkcji Megaways.

Lanckorona, malownicze miasteczko położone w województwie małopolskim, to miejsce, które przyciąga turystów swoim historycznym urokiem i niepowtarzalnym klimatem.

Gnocchi, znane również jako gnocci (liczba mnoga), to tradycyjna włoska potrawa składająca się z małych klusek, zazwyczaj wykonanych z ziemniaków, mąki i jajek. Są one formowane w małe kulki i mają charakterystyczną

Sprężony gaz jest nieodzownym elementem wielu procesów przemysłowych i codziennego życia. Jest wykorzystywany w różnych sektorach, od przemysłu, przez medycynę, aż po sektor konsumencki. Zrozumieni

Marka Polo Ralph Lauren została założona w 1967 roku przez amerykańskiego projektanta mody Ralpha Laurena. Urodzony jako Ralph Lifshitz, zmienił nazwisko na Lauren w młodym wieku

Beta-karoten to organiczny związek chemiczny z grupy karotenoidów, który nadaje warzywom i owocom ich charakterystyczny pomarańczowy kolor. Jest prekursorem witaminy A,

W dzisiejszym szybkim tempie życia, stres jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Zrozumienie, jak się uspokoić i efektywnie radzić sobie ze stresem

Uczenie się języka chińskiego staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. Chiński, zwany także mandaryńskim, jest jednym z najtrudniejszych, ale i najbardziej satysfakcjonujących języków do nauki.