Porada

Portfele elektroniczne – działanie i bezpieczeństwo

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:Portfel cyfrowy, portfel elektroniczny, e-portmonetka – wszystkie te nazwy odnoszą się do jednej nowoczesnej metody płatności: wygodnej, szybkiej i bezpiecznej. Dzisiaj wyjaśniamy bliżej, czym są portfele elektroniczne, jak działają oraz jakie są największe zalety płatności za ich pośrednictwem.


Portfele cyfrowe – zasada działania

E-portmonetka jest dokładnie tym, co sugeruje jej nazwa: elektronicznym odpowiednikiem tradycyjnego portfela, w którym trzymamy pieniądze oraz przechowujemy karty płatnicze czy kupony rabatowe i którym posługujemy się, robiąc zakupy w stacjonarnych punktach sprzedaży. Cyfrowa wersja tego doskonale wszystkim znanego narzędzia to wirtualne konto, które jest czymś pośrednim pomiędzy rachunkiem bankowym a pośrednictwem płatności. Umożliwia m.in.:

  • Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy,
  • Dokonywanie płatności elektronicznych,
  • Transfer środków pomiędzy e-portmonetkami,
  • Podpięcie kart płatniczych, co uprości korzystanie z nich w sieci,
  • Korzystanie z atrakcyjnych rabatów, które nierzadko oferują sprzedawcy współpracujący z operatorami portfeli cyfrowych.

Na rynku jest dostępnych wiele portfeli elektronicznych. Stopniowo stają się one coraz popularniejsze i powszechniej akceptowane również w Polsce, np. operator Przelewy24 oferuje możliwość dokonywania płatności elektronicznych za pośrednictwem następujących e-portmonetek:

  • PayPal – dzięki niemu niemal 200 milionów użytkowników na całym świecie płaci aż w 26 walutach,
  • Skrill – działający w ponad 35 krajach i obsługujący ponad 40 walut,
  • YetiPay – doskonały do mikropłatności.
  • SkyCash – prosty i uniwersalny system płatności przez telefon.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej: https://www.przelewy24.pl/.

Portfele cyfrowe – bezpieczeństwo

Portfele elektroniczne powalają użytkownikowi w łatwy sposób kontrolować wydatki w sieci – możliwe jest bowiem wydanie tylko takiej kwoty, jaka znajduje się na koncie, bez opcji wejścia w debet. Ponadto, ponieważ e-portmonetka nie jest powiązana z rachunkiem bankowym, zgromadzone na nim środki nie są narażone na wyłudzenia czy inne nadużycia podczas zakupów online. Dzięki temu zapewniają też większą anonimowość w porównaniu z innymi formami płatności cyfrowych – podobnie jak użycie gotówki w sklepie stacjonarnym.

E-portmonetka to narzędzie wygodne i bezpieczne, nic więc dziwnego, że ta forma płatności online staje się stopniowo coraz popularniejsza.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów