Popularne zapytania: lombard Warszawa lombard Kraków komis samochodowy paczkomat Wrocław kościół Wrocław


Sport

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

CityOn.pl

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży, a także umożliwić łatwiejsze odnalezienie roweru, warto skorzystać z kilku sprawdzonych porad. Dzięki nim nasz jednoślad będzie skutecznie zabezpieczony przed działalnością złodzieja, a my będziemy spokojniejsi, przechowując sprzęt w miejscach publicznych.

Zainwestuj w solidne zabezpieczenia

Tradycyjna metalowa linka na zamek, oferowana praktycznie w każdym większym sklepie, nie jest żadnym utrudnieniem dla prawdziwego złodzieja. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kłódka typu U-lock. Wykonana z grubej i odpornej na przecinanie stali, jest solidną przeszkodą, która może skutecznie zniechęcić przed kradzieżą jednośladu. Dobrym rozwiązaniem są także łańcuchy z grubej stali, które ze względu na sporą wagę mogą być nieco kłopotliwe w transporcie. Każdorazowo rower powinien być przypięty za ramę – zwłaszcza, gdy posiadamy koła na szybko zamykaczach.

Postaw na personalizację jednośladu

Rower z indywidualnymi oznaczeniami jest trudny do podrobienia. Stanowią one jego cechę charakterystyczną, ułatwiającą odnalezienie i identyfikację w przypadku ewentualnej kradzieży. Możemy zdecydować się na wykonanie pojazdu lub jego elementów na zamówienie, podpisując je swoimi danymi lub dekorując wybranym motywem. Warto zawczasu zrobić zdjęcia spersonalizowanego roweru – będą one przydatne, gdy będziemy chcieli ogłosić jego kradzież, a dodatkowo ułatwią udowodnienie, że jesteśmy właścicielami jednośladu.

Oznacz swój rower

Korzystając z pomocy policji, możemy trwale oznaczyć swój rower, ułatwiając jego identyfikację w sytuacji kradzieży. Na ramę pojazdu zostaje naniesiony kod kreskowy, niewidoczny gołym okiem, a jedynie pod światłem lampy ultrafioletowej. Jest on niepodatny na zmywanie; nie można zamaskować go także kolejną warstwą lakieru. Kod ten zostaje wprowadzony do rejestru wraz z danymi właściciela. W przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu w krótkim czasie trafi on z powrotem w ręce osoby wpisanej do bazy danych.

Zainstaluj lokalizator

Lokalizator to urządzenie, które w momencie kradzieży roweru pomoże precyzyjnie określić lokalizację naszego pojazdu. Dzięki niewielkim rozmiarom i dyskretnej barwie, dopasowanej do kolorystyki roweru, jest on praktycznie niewidoczny dla złodzieja. Lokalizator możemy zamocować w ramie, pod siodełkiem czy w lampce – warto wybrać miejsce niewidoczne, które zapobiegnie dostrzeżeniu urządzenia przez inne osoby.

Zostawiaj rower w odpowiednim miejscu

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście pozostawianie roweru jedynie na prywatnym, zamkniętym terenie – w garażu,  przydomowej piwnicy czy w mieszkaniu. W rzeczywistości dość często musimy przechować pojazd poza domem, a nierzadko nie mamy także możliwości zabrania go ze sobą do mieszkania. Jeżeli musimy przypiąć nasz jednoślad przed sklepem czy urzędem, starajmy się wybierać miejsca o dużym natężeniu ruchu oraz solidnym oświetleniu. Ciemne i puste zaułki są z pewnością nieodpowiednie, stanowiąc idealną okazję do kradzieży pojazdu. 

Potencjalna kradzież roweru spędza sen z powiek wielu właścicieli. Aby zminimalizować ryzyko rabunku, należy zostawiać pojazd w bezpiecznych miejscach, przypinając go za pomocą solidnych zabezpieczeń. Warto także nanieść na rower trwałe oznaczenia, a w jego ramie zamocować lokalizator – ułatwi to odnalezienie jednośladu oraz udowodnienie jego własności.

Autorem artykułu jest producent NotiOne - mini lokalizatora bluetooth.