Sport

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?


Porady i newsy Cityon.pl

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży, a także umożliwić łatwiejsze odnalezienie roweru, warto skorzystać z kilku sprawdzonych porad. Dzięki nim nasz jednoślad będzie skutecznie zabezpieczony przed działalnością złodzieja, a my będziemy spokojniejsi, przechowując sprzęt w miejscach publicznych.

Zainwestuj w solidne zabezpieczenia

Tradycyjna metalowa linka na zamek, oferowana praktycznie w każdym większym sklepie, nie jest żadnym utrudnieniem dla prawdziwego złodzieja. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kłódka typu U-lock. Wykonana z grubej i odpornej na przecinanie stali, jest solidną przeszkodą, która może skutecznie zniechęcić przed kradzieżą jednośladu. Dobrym rozwiązaniem są także łańcuchy z grubej stali, które ze względu na sporą wagę mogą być nieco kłopotliwe w transporcie. Każdorazowo rower powinien być przypięty za ramę – zwłaszcza, gdy posiadamy koła na szybko zamykaczach.

Postaw na personalizację jednośladu

Rower z indywidualnymi oznaczeniami jest trudny do podrobienia. Stanowią one jego cechę charakterystyczną, ułatwiającą odnalezienie i identyfikację w przypadku ewentualnej kradzieży. Możemy zdecydować się na wykonanie pojazdu lub jego elementów na zamówienie, podpisując je swoimi danymi lub dekorując wybranym motywem. Warto zawczasu zrobić zdjęcia spersonalizowanego roweru – będą one przydatne, gdy będziemy chcieli ogłosić jego kradzież, a dodatkowo ułatwią udowodnienie, że jesteśmy właścicielami jednośladu.

Oznacz swój rower

Korzystając z pomocy policji, możemy trwale oznaczyć swój rower, ułatwiając jego identyfikację w sytuacji kradzieży. Na ramę pojazdu zostaje naniesiony kod kreskowy, niewidoczny gołym okiem, a jedynie pod światłem lampy ultrafioletowej. Jest on niepodatny na zmywanie; nie można zamaskować go także kolejną warstwą lakieru. Kod ten zostaje wprowadzony do rejestru wraz z danymi właściciela. W przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu w krótkim czasie trafi on z powrotem w ręce osoby wpisanej do bazy danych.

Zainstaluj lokalizator

Lokalizator to urządzenie, które w momencie kradzieży roweru pomoże precyzyjnie określić lokalizację naszego pojazdu. Dzięki niewielkim rozmiarom i dyskretnej barwie, dopasowanej do kolorystyki roweru, jest on praktycznie niewidoczny dla złodzieja. Lokalizator możemy zamocować w ramie, pod siodełkiem czy w lampce – warto wybrać miejsce niewidoczne, które zapobiegnie dostrzeżeniu urządzenia przez inne osoby.

Zostawiaj rower w odpowiednim miejscu

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście pozostawianie roweru jedynie na prywatnym, zamkniętym terenie – w garażu,  przydomowej piwnicy czy w mieszkaniu. W rzeczywistości dość często musimy przechować pojazd poza domem, a nierzadko nie mamy także możliwości zabrania go ze sobą do mieszkania. Jeżeli musimy przypiąć nasz jednoślad przed sklepem czy urzędem, starajmy się wybierać miejsca o dużym natężeniu ruchu oraz solidnym oświetleniu. Ciemne i puste zaułki są z pewnością nieodpowiednie, stanowiąc idealną okazję do kradzieży pojazdu. 

Potencjalna kradzież roweru spędza sen z powiek wielu właścicieli. Aby zminimalizować ryzyko rabunku, należy zostawiać pojazd w bezpiecznych miejscach, przypinając go za pomocą solidnych zabezpieczeń. Warto także nanieść na rower trwałe oznaczenia, a w jego ramie zamocować lokalizator – ułatwi to odnalezienie jednośladu oraz udowodnienie jego własności.

Autorem artykułu jest producent NotiOne - mini lokalizatora bluetooth.


Dodaj swoją wizytówkę
 
Szukasz większej ilości klientów lub chcesz wypromować swoje miejsce? CityOn.pl oferuje darmowe oferty dla firm, które chcą, aby ich nazwa pojawiła się w sieci. Kontroluj swoje informacje biznesowe, w tym godziny, produkty, lokalizacje i inne.
 
Dodaj swoją wizytówkę


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów